3 Liga - Group III
Poland
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 483
- Foreigners: 32 Players 6.6%
- ø-Market value: €2k
- ø-Age: 23.3
Matchday 16 18/19
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(9.) Gornik | 1:1 | Pniowe (5.) | ||
Sat
Nov 17, 2018
- 9:00 AM
|
||||
Hubert Sarzynski | ||||
Course of play | ||||
3' | 1:0 | |||
1:1 | 33' | |||
(8.) Piast | 1:0 | Miedz (7.) | ||
Sat
Nov 17, 2018
- 1:00 PM
|
||||
250 · Robert Parysek | ||||
Course of play | ||||
53' | 1:0 | |||
(16.) Lechia | 1:2 | Ruch Z (11.) | ||
Sat
Nov 17, 2018
- 1:00 PM
|
||||
63 · Szymon Grabara | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 20' | |||
50' | 1:1 | |||
1:2 | 57' | |||
(6.) Rekord | 4:1 | Stilon (17.) | ||
Sat
Nov 17, 2018
- 1:00 PM
|
||||
100 · Lukasz Gron | ||||
Course of play | ||||
11' | 1:0 | |||
1:1 | 58' | |||
73' | 2:1 | |||
83' | 3:1 | |||
88' | 4:1 | |||
(15.) Agropl | 1:4 | Lubin (2.) | ||
Sat
Nov 17, 2018
- 1:00 PM
|
||||
Robert Kowalczyk | ||||
Course of play | ||||
12' | ||||
0:1 | 51' | |||
0:2 | 60' | |||
84' | 1:2 | |||
1:3 | 90+2' | |||
1:4 | 90+3' | |||
(14.) Błyska | 3:0 | MKS Kl (13.) | ||
Sat
Nov 17, 2018
- 1:00 PM
|
||||
180 · Pawel Kucharczyk | ||||
Course of play | ||||
5' | 1:0 | |||
39' | 2:0 | |||
87' | 3:0 | |||
(10.) Ruch R | 1:1 | Stal B (12.) | ||
Sat
Nov 17, 2018
- 1:00 PM
|
||||
300 · Ireneusz Sipiora | ||||
Course of play | ||||
13' | ||||
0:1 | 18' | |||
45' | 1:1 | |||
(18.) Warta | 1:0 | Gwarek (4.) | ||
Sat
Nov 17, 2018
- 1:00 PM
|
||||
100 · Mateusz Maj | ||||
Course of play | ||||
45' | 1:0 | |||
(1.) Gornik | 2:1 | Sleza (3.) | ||
Sat
Nov 17, 2018
- 4:00 PM
|
||||
150 · Maciej Mikolajewski | ||||
Course of play | ||||
27' | 1:0 | |||
1:1 | 83' | |||
87' | ||||
90' | 2:1 | |||
Table 3 Liga - Group III 18/19
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Gornik Polk. | 16 | 27 | 40 | |
2 | Lubin II | 16 | 22 | 35 | |
3 | Sleza Wroclaw | 16 | 17 | 31 | |
4 | Rekord B-B | 16 | 10 | 27 | |
5 | Gwarek T.G. | 16 | 4 | 27 | |
6 | Pniowek P. | 16 | 14 | 26 | |
7 | Piast Zmigrod | 16 | -2 | 25 | |
8 | Ruch Zd. | 16 | 1 | 24 | |
9 | Gornik II | 16 | -3 | 22 | |
10 | Radzionkow | 16 | -4 | 22 | |
11 | M. Legnica II | 16 | 4 | 22 | |
12 | Stal Brzeg | 16 | 0 | 20 | |
13 | Błyskawica Gać | 16 | -9 | 17 | |
14 | MKS Kluczbork | 16 | -9 | 17 | |
15 | Agroplon | 16 | -15 | 13 | |
16 | Warta Gorzow | 16 | -12 | 13 | |
17 | L. Dzierzoniow | 16 | -16 | 11 | |
18 | Stilon | 16 | -29 | 10 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...