Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 419
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €23k
- ø-Age: 22.3
Matchday 39 11/12
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(16.) Voloch | 0:2 | Dnepr (4.) | ||
Sun
Apr 22, 2012
- 3:00 PM
|
||||
500 · Ilya Parfentjev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 5' | |||
0:2 | 37' | |||
64' | ||||
(11.) SCRV | 1:3 | Petrot (2.) | ||
Sun
Apr 22, 2012
- 3:00 PM
|
||||
300 · Aleksey Zengler | ||||
Course of play | ||||
27' | 1:0 | |||
1:1 | 29' | |||
1:2 | 41' | |||
1:3 | 43' | |||
(12.) Sever | 0:1 | Dinamo (14.) | ||
Sun
Apr 22, 2012
- 3:00 PM
|
||||
100 · Yuriy Aponasenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 49' | |||
(13.) Kareli | 3:3 | Dinamo (8.) | ||
Sun
Apr 22, 2012
- 4:00 PM
|
||||
200 · Artem Lyubimov | ||||
Course of play | ||||
5' | 1:0 | |||
1:1 | 26' | |||
1:2 | 58' | |||
73' | 2:2 | |||
2:3 | 77' | |||
86' | 3:3 | |||
(3.) Teksti | 1:0 | Saturn (10.) | ||
Sun
Apr 22, 2012
- 4:00 PM
|
||||
6.200 · Aleksey Kopylov | ||||
Course of play | ||||
90+1' | ||||
90+5' | 1:0 | |||
(6.) Volga | 1:0 | Lokomo (5.) | ||
Sun
Apr 22, 2012
- 4:00 PM
|
||||
4.400 · Artem Polyakov | ||||
Course of play | ||||
50' | 1:0 | |||
(1.) SpKost | 0:0 | Pskov (7.) | ||
Sun
Apr 22, 2012
- 5:00 PM
|
||||
2.000 · Yuri Rubtsov | ||||
Course of play | ||||
84' | ||||
(9.) FK Ist | 0:0 | Znamya (15.) | ||
Sun
Apr 22, 2012
- 6:00 PM
|
||||
200 · Aleksandr Ksenafontov |
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 11/12
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sp. Kostroma | 36 | 26 | 73 | |
2 | Petrotrest | 37 | 40 | 72 | |
3 | Tekstilshchik | 37 | 32 | 70 | |
4 | Dnepr Smolensk | 37 | 32 | 70 | |
5 | Lokomotiv 2 | 37 | 22 | 66 | |
6 | Volga Tver | 36 | 25 | 65 | |
7 | Pskov-747 | 37 | 4 | 60 | |
8 | D. Vologda | 36 | 13 | 58 | |
9 | Istra | 37 | 2 | 47 | |
10 | Saturn Ramenskoe | 36 | -7 | 46 | |
11 | Sheksna | 36 | -7 | 45 | |
12 | Sever Murmansk | 37 | -19 | 41 | |
13 | Karelia | 37 | -22 | 39 | |
14 | D. Kostroma | 36 | -25 | 26 | |
15 | Znamya Truda | 36 | -57 | 14 | |
16 | Volochanin-Rat. | 36 | -59 | 11 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...