Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 418
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €23k
- ø-Age: 22.2
Matchday 34 11/12
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(15.) Voloch | 0:2 | Volga (7.) | ||
Mon
Oct 10, 2011
- 3:00 PM
|
||||
250 · Artem Polyakov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 62' | |||
0:2 | 90' | |||
(5.) Lokomo | 0:0 | Dinamo (14.) | ||
Mon
Oct 10, 2011
- 3:00 PM
|
||||
50 · Aleksey Amelin |
(6.) Pskov | 2:0 | Sever (12.) | ||
Mon
Oct 10, 2011
- 4:00 PM
|
||||
1.200 · Aleksey Zengler | ||||
Course of play | ||||
37' | 1:0 | |||
42' | 2:0 | |||
(2.) Dnepr | 1:4 | Dinamo (9.) | ||
Mon
Oct 10, 2011
- 4:00 PM
|
||||
1.500 · German Kravchenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 13' | |||
0:2 | 19' | |||
0:3 | 45' | |||
0:4 | 47' | |||
57' | 1:4 | |||
(11.) SCRV | 2:1 | FK Ist (8.) | ||
Mon
Oct 10, 2011
- 4:00 PM
|
||||
500 · Aleksey Kopylov | ||||
Course of play | ||||
61' | 1:0 | |||
66' | ||||
75' | 2:0 | |||
2:1 | 87' | |||
(3.) Petrot | 2:1 | Kareli (13.) | ||
Mon
Oct 10, 2011
- 4:00 PM
|
||||
600 · Aleksey Sukhoy | ||||
Course of play | ||||
59' | 1:0 | |||
68' | ||||
80' | 2:0 | |||
2:1 | 90' | |||
(1.) SpKost | 0:0 | Teksti (4.) | ||
Mon
Oct 10, 2011
- 5:00 PM
|
||||
1.100 · Vladimir Seldyakov |
(10.) Saturn | 2:2 | Znamya (16.) | ||
Mon
Oct 10, 2011
- 6:00 PM
|
||||
400 · Ilia Trishin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 3' | |||
0:2 | 74' | |||
80' | 1:2 | |||
90' | 2:2 | |||
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 11/12
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sp. Kostroma | 32 | 27 | 68 | |
2 | Petrotrest | 32 | 34 | 61 | |
3 | Dnepr Smolensk | 32 | 30 | 60 | |
4 | Tekstilshchik | 32 | 26 | 59 | |
5 | Lokomotiv 2 | 32 | 15 | 56 | |
6 | Pskov-747 | 32 | 4 | 53 | |
7 | Volga Tver | 31 | 18 | 52 | |
8 | D. Vologda | 32 | 7 | 48 | |
9 | Istra | 32 | 10 | 46 | |
10 | Saturn Ramenskoe | 31 | -2 | 43 | |
11 | Sheksna | 32 | -4 | 41 | |
12 | Sever Murmansk | 32 | -20 | 36 | |
13 | Karelia | 32 | -22 | 34 | |
14 | D. Kostroma | 32 | -24 | 22 | |
15 | Volochanin-Rat. | 31 | -49 | 11 | |
16 | Znamya Truda | 31 | -50 | 10 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...