FK Murom
- Squad size: 23
- Average age: 24.2
- Foreigners: 0 %
- National team players: 0
- Stadium: Viktor Losev Stadion 2.100 Seats
- Current transfer record: +-0
Info
Game plan
Record Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 20/21
Matches | Wins | Draws | Losses | ø pts | Goals | ø spectators | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Home record | 15 | 5 | 5 | 5 | 1.33 | 19:17 | 705 |
Away record | 15 | 2 | 4 | 9 | 0.67 | 13:25 | 128 |
Overall balance | 30 | 7 | 9 | 14 | 1.00 | 32:42 | 416 |
Russian Cup
Matchday | Date | Time | Venue | Ranking | Opponent | System of play | Attendance | Result | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
First Round | Wed Aug 5, 2020 | 5:00 PM | H | FK Ryazan | 3-4-2-1 | x | 2:1 | ||
Second Round | Wed Aug 19, 2020 | 5:00 PM | A | Sokol Saratov | 3-4-2-1 | 2:1 |
Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Matchday | Date | Time | Venue | Ranking | Opponent | System of play | Attendance | Result | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sun Aug 9, 2020 | 6:00 PM | H | (12.) | Znamya Truda (10.) | 3-4-2-1 | x | 2:1 | |
2 | Sat Aug 15, 2020 | 4:00 PM | A | (6.) | Kolomna (12.) | 3-4-2-1 | x | 2:3 | |
3 | Sun Aug 23, 2020 | 5:00 PM | H | (4.) | Dynamo 2 (9.) | 3-4-2-1 | 1:2 | ||
4 | Sat Aug 29, 2020 | 12:00 PM | A | (8.) | Leningradets (3.) | 3-4-2-1 | x | 0:2 | |
5 | Sun Sep 6, 2020 | 3:00 PM | A | (3.) | Zvezda S-Pb (8.) | 3-5-2 flat | 100 | 0:0 | |
6 | Sat Sep 12, 2020 | 5:00 PM | H | (3.) | Zenit 2 S-Pb (11.) | 3-4-2-1 | 1.040 | 1:0 | |
7 | Sun Sep 20, 2020 | 5:00 PM | H | (3.) | Torpedo Vlad. (14.) | 3-4-2-1 | 1.040 | 0:1 | |
8 | Sat Sep 26, 2020 | 5:00 PM | H | (3.) | Rodina Moscow (4.) | 3-4-2-1 | 1.040 | 1:1 | |
9 | Sat Oct 3, 2020 | 3:00 PM | A | (3.) | Dolgoprudnyi (1.) | 3-4-3 | 750 | 3:1 | |
10 | Fri Oct 9, 2020 | 5:00 PM | H | (6.) | FK Tver (2.) | 3-4-2-1 | 1.040 | 1:2 | |
11 | Tue Oct 13, 2020 | 8:00 AM | A | (6.) | Chita (16.) | 3-4-2-1 | x | 1:0 | |
12 | Fri Oct 16, 2020 | 8:00 AM | A | (10.) | Zenit Irk. (13.) | 3-4-2-1 | x | 2:1 | |
13 | Sun Oct 25, 2020 | 2:00 PM | H | (11.) | Energia V. Luki (13.) | 3-4-3 | 1.040 | 3:1 | |
14 | Sun Nov 1, 2020 | 2:00 PM | A | (9.) | Smolensk (14.) | 3-5-2 flat | x | 2:1 | |
15 | Sat Nov 7, 2020 | 4:00 PM | A | (9.) | Loko-Kazanka M. (7.) | 3-4-2-1 | x | 3:1 | |
16 | Thu Nov 12, 2020 | 4:00 PM | H | (10.) | Loko-Kazanka M. (8.) | 4-4-2 double 6 | 500 | 1:1 | |
17 | Sat Apr 3, 2021 | 1:00 PM | H | (9.) | Zenit Irk. (11.) | ? | 3:0 | ||
18 | Tue Apr 6, 2021 | 3:00 PM | H | (9.) | Chita (16.) | 3-5-2 Attacking | 2:1 | ||
19 | Mon Apr 12, 2021 | 3:00 PM | A | (9.) | FK Tver (2.) | 3-4-3 | 250 | 4:1 | |
20 | Sat Apr 17, 2021 | 3:00 PM | H | (10.) | Dolgoprudnyi (1.) | 3-4-2-1 | 1.040 | 0:2 | |
21 | Fri Apr 23, 2021 | 11:00 AM | A | (10.) | Rodina Moscow (6.) | 3-4-3 | 75 | 2:2 | |
22 | Thu Apr 29, 2021 | 5:00 PM | A | (10.) | Torpedo Vlad. (8.) | 3-4-3 | 331 | 1:0 | |
23 | Thu May 6, 2021 | 3:00 PM | A | (10.) | Zenit 2 S-Pb (3.) | 3-4-3 | 213 | 0:0 | |
24 | Tue May 11, 2021 | 5:00 PM | H | (11.) | Zvezda S-Pb (9.) | 3-4-3 Diamond | 1.040 | 2:2 | |
25 | Tue May 18, 2021 | 5:00 PM | H | (11.) | Leningradets (5.) | 3-5-2 Attacking | 1.040 | 0:1 | |
26 | Sun May 23, 2021 | 3:00 PM | A | (11.) | Dynamo 2 (2.) | 3-4-2-1 | 200 | 1:0 | |
27 | Sun May 30, 2021 | 5:00 PM | H | (13.) | Smolensk (11.) | 3-5-2 Attacking | 750 | 1:1 | |
28 | Fri Jun 4, 2021 | 5:00 PM | A | (13.) | Energia V. Luki (11.) | 4-4-1-1 | 0:0 | ||
29 | Thu Jun 10, 2021 | 5:00 PM | H | (12.) | Kolomna (15.) | 4-2-3-1 | 1.000 | 1:1 | |
30 | Tue Jun 15, 2021 | 1:00 PM | A | (11.) | Znamya Truda (13.) | 3-4-1-2 | 4:1 |