Uralets-TS Nizhniy Tagil
- Squad size: 22
- Average age: 23.7
- Foreigners: 0 %
- National team players: 0
- Stadium: Uralvagonzavod 8.300 Seats
- Current transfer record: +-0
Info
Game plan
Record 2. Division B 2024
Matches | Wins | Draws | Losses | ø pts | Goals | ø spectators | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Home record | 3 | - | 1 | 2 | 0.33 | 2:5 | 357 |
Away record | 3 | 1 | 1 | 1 | 1.33 | 5:5 | 99 |
Overall balance | 6 | 1 | 2 | 3 | 0.83 | 7:10 | 228 |
2. Division B
Matchday | Date | Time | Venue | Ranking | Opponent | System of play | Attendance | Result | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sat Apr 13, 2024 | 10:00 AM | A | Ural 2 | ? | 100 | 1:1 | ||
2 | Sun Apr 21, 2024 | 2:00 PM | H | Dinamo Barnaul | ? | 370 | 1:3 | ||
3 | Sun Apr 28, 2024 | 12:30 PM | A | Akron-2 | ? | 58 | 4:2 | ||
4 | Sat May 4, 2024 | 2:00 PM | H | Pari NN 2 | ? | 331 | 1:1 | ||
5 | Sat May 11, 2024 | 2:00 PM | A | Orenburg-2 | ? | 138 | 0:2 | ||
6 | Sat May 18, 2024 | 2:00 PM | H | Amkar Perm | ? | 370 | 0:1 | ||
7 | Sat May 25, 2024 | 1:00 PM | A | Lada Togliatti | -:- |
Russian Cup
Matchday | Date | Time | Venue | Ranking | Opponent | System of play | Attendance | Result | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
First Round | Wed Aug 2, 2023 | 3:00 PM | A | Nosta | 5-4-1 | 330 | 3:2 on pens |
Second League Division B Gruppe 4 (-2023)
Matchday | Date | Time | Venue | Ranking | Opponent | System of play | Attendance | Result | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sun Jul 16, 2023 | 12:00 PM | A | (6.) | Dinamo Barnaul (7.) | 5-4-1 | 900 | 0:0 | |
2 | Sun Jul 23, 2023 | 3:00 PM | A | (6.) | Orenburg-2 (8.) | 5-4-1 | 142 | 1:1 | |
3 | Sat Jul 29, 2023 | 1:00 PM | A | (4.) | Khimik-August (2.) | 5-4-1 | 455 | 0:0 | |
4 | Mon Aug 7, 2023 | 3:00 PM | A | (5.) | Akron-2 (9.) | 4-2-3-1 | 100 | 0:1 | |
5 | Sun Aug 13, 2023 | 2:00 PM | H | (4.) | Ural 2 (8.) | 4-2-3-1 | 2.100 | 0:2 | |
7 | Sun Aug 27, 2023 | 2:00 PM | H | (6.) | Rubin 2 (8.) | 4-4-2 double 6 | 1.100 | 0:1 | |
8 | Sun Sep 3, 2023 | 1:00 PM | A | (8.) | Nosta (3.) | 5-4-1 | 240 | 0:0 | |
9 | Sat Sep 9, 2023 | 1:30 PM | H | (8.) | Torpedo Miass (1.) | 5-4-1 Diamond | 630 | 0:1 | |
10 | Sun Sep 17, 2023 | 1:00 PM | H | (8.) | Orenburg-2 (7.) | 5-4-1 Diamond | 330 | 0:1 | |
11 | Wed Sep 20, 2023 | 1:00 PM | H | (8.) | Khimik-August (2.) | 5-4-1 Diamond | 150 | 1:0 | |
12 | Sun Oct 1, 2023 | 12:00 PM | H | (8.) | Akron-2 (9.) | 5-4-1 Diamond | 200 | 1:0 | |
13 | Sun Oct 8, 2023 | 10:00 AM | A | (7.) | Ural 2 (4.) | 5-3-2 | 108 | 0:1 | |
15 | Sun Oct 22, 2023 | 1:00 PM | A | (6.) | Rubin 2 (4.) | 5-4-1 Diamond | 251 | 1:0 | |
16 | Sun Oct 29, 2023 | 11:00 AM | H | (6.) | Nosta (3.) | 5-4-1 Diamond | 150 | 0:0 | |
17 | Sun Nov 5, 2023 | 10:00 AM | A | (6.) | Torpedo Miass (1.) | 5-4-1 Diamond | 397 | 3:1 | |
18 | Sun Nov 12, 2023 | 10:00 AM | H | (6.) | Dinamo Barnaul (7.) | 5-4-1 Diamond | 200 | 2:2 |
Table section 2. Division B 2024
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
7 | Orenburg-2 | 6 | -3 | 7 | |
8 | Pari NN 2 | 6 | -1 | 6 | |
9 | Dinamo Barnaul | 6 | -4 | 6 | |
10 | Uralets-TS | 6 | -3 | 5 | |
11 | Lada Togliatti | 6 | -4 | 5 | |
12 | Volna Kovernino | 6 | -3 | 4 | |
13 | Nosta | 6 | -4 | 3 |