Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 418
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €23k
- ø-Age: 22.3
Matchday 12 13/14
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(9.) Sever | 2:1 | Pskov (5.) | ||
Sat
Sep 7, 2013
- 3:00 PM
|
||||
1.500 · Evgeni Gubin | ||||
Course of play | ||||
5' | 1:0 | |||
42' | 2:0 | |||
2:1 | 43' | |||
(17.) SpKost | 2:0 | T.Vlad (3.) | ||
Sat
Sep 7, 2013
- 4:00 PM
|
||||
700 · Artem Polyakov | ||||
Course of play | ||||
21' | 1:0 | |||
51' | 2:0 | |||
(7.) Lokomo | 3:0 | Dolgop (8.) | ||
Sat
Sep 7, 2013
- 4:00 PM
|
||||
250 · Ivan Sidenkov | ||||
Course of play | ||||
22' | 1:0 | |||
34' | 2:0 | |||
56' | 3:0 | |||
(15.) Volga | 0:0 | Khimki (13.) | ||
Sat
Sep 7, 2013
- 4:00 PM
|
||||
550 · Sergey Tikhonov |
(4.) Dnepr | 2:1 | Strogi (6.) | ||
Sat
Sep 7, 2013
- 4:00 PM
|
||||
2.000 · Dmitriy Lipovoy | ||||
Course of play | ||||
31' | 1:0 | |||
1:1 | 54' | |||
57' | 2:1 | |||
(14.) Kolomn | 1:0 | Zenit2 (10.) | ||
Sat
Sep 7, 2013
- 4:00 PM
|
||||
2.500 · Maksim Matyunin | ||||
Course of play | ||||
40' | 1:0 | |||
(16.) FС Vol | 0:0 | Teksti (1.) | ||
Sat
Sep 7, 2013
- 4:00 PM
|
||||
300 · Aleksandr Dobrolyubov |
(12.) Rusj S | 1:4 | Tosno (2.) | ||
Sat
Sep 7, 2013
- 4:00 PM
|
||||
800 · Stanislav Isaev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 11' | |||
0:2 | 16' | |||
0:3 | 52' | |||
0:4 | 72' | |||
90' | 1:4 | |||
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 13/14
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Tosno | 11 | 14 | 23 | |
2 | Tekstilshchik | 10 | 8 | 21 | |
3 | Dnepr Smolensk | 11 | 3 | 20 | |
4 | Lokomotiv 2 | 11 | 10 | 19 | |
5 | Torpedo Vlad. | 10 | 11 | 17 | |
6 | Pskov-747 | 11 | 0 | 17 | |
7 | Strogino Moscow | 12 | -3 | 16 | |
8 | FK Dolgoprudnyi | 12 | 0 | 15 | |
9 | Sever Murmansk | 11 | -1 | 15 | |
10 | Kolomna | 10 | -2 | 12 | |
11 | Zenit 2 S-Pb | 10 | -4 | 12 | |
12 | Khimki | 10 | 0 | 12 | |
13 | Znamya Truda | 10 | -9 | 11 | |
14 | Rusj S-Pb | 11 | -2 | 11 | |
15 | Volga Tver | 10 | -9 | 9 | |
16 | Sp. Kostroma | 11 | -8 | 8 | |
17 | Vologda | 11 | -8 | 7 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...