Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 429
- Foreigners: 2 Players 0.5%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.2
Matchday 5 19/20
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(6.) Ararat | 1:0 | Kvant (13.) | ||
Thu
Aug 15, 2019
- 4:30 PM
|
||||
200 · Maksim Perezva | ||||
Course of play | ||||
44' | 1:0 | |||
(8.) Ryazan | 1:1 | LIP (2.) | ||
Thu
Aug 15, 2019
- 5:30 PM
|
||||
500 · Evgeniy Bulanov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 78' | |||
90+2' | 1:1 | |||
(10.) Khimki | 2:1 | Kaluga (4.) | ||
Fri
Aug 16, 2019
- 12:00 PM
|
||||
110 · Mikhail Bukhovets | ||||
Course of play | ||||
59' | 1:0 | |||
1:1 | 69' | |||
71' | 2:1 | |||
(7.) Strogi | 2:2 | Salyut (5.) | ||
Fri
Aug 16, 2019
- 3:00 PM
|
||||
100 · Artem Lyubimov | ||||
Course of play | ||||
4' | 1:0 | |||
23' | 2:0 | |||
2:1 | 67' | |||
75' | ||||
2:2 | 76' | |||
(12.) Khimik | 2:0 | Bryans (1.) | ||
Fri
Aug 16, 2019
- 4:00 PM
|
||||
1.000 · Ilya Bugrov | ||||
Course of play | ||||
42' | ||||
45+1' | 1:0 | |||
62' | 2:0 | |||
(3.) Sokol | 1:1 | Saturn (9.) | ||
Fri
Aug 16, 2019
- 5:00 PM
|
||||
1.840 · Konstantin Yudanov | ||||
Course of play | ||||
1' | 1:0 | |||
1:1 | 90+1' | |||
(11.) Zorkiy | 3:1 | Rotor (14.) | ||
Fri
Aug 16, 2019
- 5:00 PM
|
||||
300 · Dmitri Smirnov | ||||
Course of play | ||||
33' | 1:0 | |||
50' | ||||
62' | 2:0 | |||
2:1 | 75' | |||
87' | 3:1 | |||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 19/20
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Dinamo Bryansk | 5 | 5 | 12 | |
2 | M. Lipetsk | 5 | 7 | 11 | |
3 | Ararat Moskau | 5 | 5 | 9 | |
4 | Sokol Saratov | 5 | 3 | 8 | |
5 | Salyut Belgorod | 5 | 5 | 7 | |
6 | Strogino Moscow | 5 | -4 | 7 | |
7 | Khimki 2 | 5 | -1 | 7 | |
8 | FK Kaluga | 5 | 1 | 7 | |
9 | Zorkiy | 5 | -3 | 7 | |
10 | FK Ryazan | 5 | 1 | 6 | |
11 | Khimik-Arsenal | 5 | 1 | 6 | |
12 | Saturn Ramenskoe | 5 | -4 | 6 | |
13 | Kvant Obninsk | 5 | -6 | 3 | |
14 | Rotor 2 | 5 | -10 | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...