Scottish Lowland Football League
Scotland
League level:
Fifth Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 410
- Foreigners: 48 Players 11.7%
- ø-Market value: €3k
- ø-Age: 23.7
Complete Scottish Lowland Football League schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 7/21/238:45 PM | ||||||
(1.) Hearts FC B | 7:0 | Gretna (18.) | ||||
Sat 7/22/234:00 PM | ||||||
(2.) Bo'ness United | 3:0 | Gala Fairydean (17.) | ||||
(7.) Cal. Braves | 1:0 | Berwick Rangers (16.) | ||||
(8.) Cumbernauld CFC | 1:0 | Celtic B (14.) | ||||
(4.) East Kilbride | 2:1 | Broomhill (13.) | ||||
(11.) East Stirling | 1:2 | Tranent JFC (5.) | ||||
(10.) Edinburgh Uni | 3:4 | Civil Service (3.) | ||||
Wed 2/7/248:45 PM | ||||||
(6.) Stirling Uni | 2:1 | Cowdenbeath (12.) | ||||
Sat 3/2/244:00 PM | ||||||
(15.) Linlithgow Rose | 0:1 | Albion Rovers (9.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 7/25/238:45 PM | ||||||
(14.) Berwick Rangers | 1:2 | Bo'ness United (4.) | ||||
(8.) Broomhill | 2:0 | Linlithgow Rose (16.) | ||||
(7.) Celtic B | 5:1 | Cal. Braves (12.) | ||||
(9.) Civil Service | 2:3 | Hearts FC B (1.) | ||||
(10.) Gala Fairydean | 2:0 | East Stirling (15.) | ||||
(3.) Tranent JFC | 6:2 | Edinburgh Uni (17.) | ||||
Wed 7/26/238:45 PM | ||||||
(11.) Stirling Uni | 0:3 | Cumbernauld CFC (5.) | ||||
(18.) Gretna | 0:7 | East Kilbride (2.) | ||||
Tue 10/31/238:45 PM | ||||||
(13.) Cowdenbeath | 0:0 | Albion Rovers (6.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 7/29/234:00 PM | ||||||
(16.) Berwick Rangers | 0:0 | Cumbernauld CFC (4.) | ||||
(6.) Broomhill | 2:0 | Cal. Braves (14.) | ||||
(7.) Celtic B | 2:2 | Cowdenbeath (15.) | ||||
(8.) Civil Service | 0:0 | East Stirling (17.) | ||||
(10.) Gala Fairydean | 1:1 | Hearts FC B (2.) | ||||
(18.) Gretna | 2:9 | Linlithgow Rose (12.) | ||||
(5.) Tranent JFC | 1:2 | Bo'ness United (1.) | ||||
(11.) Stirling Uni | 1:1 | East Kilbride (3.) | ||||
Sat 3/23/244:00 PM | ||||||
(9.) Albion Rovers | 1:2 | Edinburgh Uni (13.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/5/234:00 PM | ||||||
(1.) Bo'ness United | 2:0 | Gretna (18.) | ||||
(16.) Berwick Rangers | 2:2 | Stirling Uni (10.) | ||||
(3.) East Kilbride | 2:1 | East Stirling (17.) | ||||
(7.) Cumbernauld CFC | 1:5 | Tranent JFC (4.) | ||||
(13.) Cowdenbeath | 2:2 | Civil Service (9.) | ||||
(6.) Celtic B | 5:0 | Gala Fairydean (12.) | ||||
(14.) Cal. Braves | 0:1 | Linlithgow Rose (8.) | ||||
(5.) Broomhill | 4:0 | Edinburgh Uni (15.) | ||||
(11.) Albion Rovers | 1:2 | Hearts FC B (2.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/11/238:45 PM | ||||||
(3.) Hearts FC B | 1:2 | Cowdenbeath (12.) | ||||
Sat 8/12/234:00 PM | ||||||
(7.) Civil Service | 3:1 | Celtic B (9.) | ||||
(17.) East Stirling | 1:2 | Berwick Rangers (13.) | ||||
(16.) Edinburgh Uni | 2:4 | Bo'ness United (1.) | ||||
(14.) Gala Fairydean | 1:6 | East Kilbride (2.) | ||||
(18.) Gretna | 0:4 | Albion Rovers (10.) | ||||
(11.) Linlithgow Rose | 2:4 | Cumbernauld CFC (6.) | ||||
(4.) Tranent JFC | 0:0 | Broomhill (5.) | ||||
(8.) Stirling Uni | 1:0 | Cal. Braves (15.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 8/22/238:45 PM | ||||||
(15.) Cal. Braves | 0:1 | Civil Service (6.) | ||||
(1.) East Kilbride | 2:1 | Celtic B (12.) | ||||
(16.) Edinburgh Uni | 1:3 | Berwick Rangers (11.) | ||||
(3.) Hearts FC B | 3:0 | Tranent JFC (8.) | ||||
(10.) Linlithgow Rose | 5:0 | Gala Fairydean (14.) | ||||
Wed 8/23/238:45 PM | ||||||
(17.) East Stirling | 2:3 | Stirling Uni (7.) | ||||
(13.) Cowdenbeath | 0:0 | Broomhill (5.) | ||||
(2.) Bo'ness United | 0:1 | Albion Rovers (9.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(4.) Cumbernauld CFC | 6:0 | Gretna (18.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/19/234:00 PM | ||||||
(9.) Berwick Rangers | 2:1 | Celtic B (12.) | ||||
Fri 8/25/238:45 PM | ||||||
(4.) Hearts FC B | 1:1 | Cal. Braves (15.) | ||||
Sat 8/26/234:00 PM | ||||||
(6.) Albion Rovers | 3:1 | East Stirling (18.) | ||||
(3.) Bo'ness United | 0:3 | Cumbernauld CFC (2.) | ||||
(7.) Broomhill | 2:3 | Gala Fairydean (14.) | ||||
(1.) East Kilbride | 4:2 | Cowdenbeath (13.) | ||||
(17.) Gretna | 2:1 | Civil Service (8.) | ||||
(11.) Linlithgow Rose | 2:2 | Edinburgh Uni (16.) | ||||
Sun 8/27/234:00 PM | ||||||
(10.) Stirling Uni | 1:2 | Tranent JFC (5.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/1/238:45 PM | ||||||
(4.) Hearts FC B | 2:2 | Linlithgow Rose (8.) | ||||
Sat 9/2/234:00 PM | ||||||
(10.) Berwick Rangers | 0:2 | Cowdenbeath (13.) | ||||
(12.) Celtic B | 2:1 | Albion Rovers (7.) | ||||
(6.) Civil Service | 2:0 | Bo'ness United (5.) | ||||
(2.) Cumbernauld CFC | 2:1 | Broomhill (9.) | ||||
(18.) East Stirling | 1:1 | Cal. Braves (15.) | ||||
(16.) Edinburgh Uni | 0:9 | East Kilbride (1.) | ||||
(14.) Gala Fairydean | 2:0 | Stirling Uni (11.) | ||||
(3.) Tranent JFC | 8:0 | Gretna (17.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 9/5/238:45 PM | ||||||
(15.) Cal. Braves | 4:0 | Gretna (18.) | ||||
(11.) Linlithgow Rose | 2:2 | East Kilbride (1.) | ||||
(10.) Gala Fairydean | 2:1 | Edinburgh Uni (16.) | ||||
(14.) Cowdenbeath | 0:2 | Tranent JFC (3.) | ||||
(6.) Broomhill | 4:2 | Civil Service (8.) | ||||
(12.) Berwick Rangers | 2:2 | Hearts FC B (4.) | ||||
Wed 9/6/238:45 PM | ||||||
(13.) Stirling Uni | 2:2 | Albion Rovers (7.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(2.) Cumbernauld CFC | 1:1 | East Stirling (17.) | ||||
Sat 2/3/244:00 PM | ||||||
(9.) Celtic B | 3:1 | Bo'ness United (5.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 7/22/234:00 PM | ||||||
(8.) Linlithgow Rose | 3:1 | Stirling Uni (13.) | ||||
Sat 9/9/234:00 PM | ||||||
(18.) Gretna | 0:1 | Berwick Rangers (9.) | ||||
(17.) Edinburgh Uni | 0:3 | East Stirling (16.) | ||||
(14.) Cowdenbeath | 2:2 | Gala Fairydean (11.) | ||||
(7.) Civil Service | 3:1 | Cumbernauld CFC (3.) | ||||
(15.) Cal. Braves | 1:2 | Bo'ness United (5.) | ||||
Sat 11/25/234:00 PM | ||||||
(1.) East Kilbride | 2:4 | Hearts FC B (4.) | ||||
Sat 2/10/244:00 PM | ||||||
(6.) Albion Rovers | 2:1 | Broomhill (10.) | ||||
Sat 4/27/244:00 PM | ||||||
(2.) Tranent JFC | 1:0 | Celtic B (12.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/29/238:45 PM | ||||||
(16.) East Stirling | 1:1 | Hearts FC B (5.) | ||||
Sat 9/30/234:00 PM | ||||||
(6.) Albion Rovers | 1:3 | Tranent JFC (2.) | ||||
(4.) Bo'ness United | 3:0 | Broomhill (12.) | ||||
(10.) Celtic B | 1:0 | Stirling Uni (13.) | ||||
(15.) Cowdenbeath | 0:2 | Cumbernauld CFC (3.) | ||||
(1.) East Kilbride | 2:0 | Civil Service (7.) | ||||
(17.) Edinburgh Uni | 1:3 | Cal. Braves (14.) | ||||
(8.) Gala Fairydean | 4:1 | Gretna (18.) | ||||
(9.) Linlithgow Rose | 1:1 | Berwick Rangers (11.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/6/238:45 PM | ||||||
(10.) Celtic B | 1:2 | East Stirling (16.) | ||||
Sat 10/7/234:00 PM | ||||||
(11.) Berwick Rangers | 0:1 | East Kilbride (1.) | ||||
(4.) Bo'ness United | 3:3 | Hearts FC B (5.) | ||||
(14.) Cal. Braves | 2:1 | Gala Fairydean (8.) | ||||
(18.) Gretna | 2:3 | Cowdenbeath (15.) | ||||
Sun 11/19/233:00 PM | ||||||
(13.) Broomhill | 0:4 | Stirling Uni (12.) | ||||
Tue 3/5/248:45 PM | ||||||
(2.) Tranent JFC | 2:1 | Linlithgow Rose (9.) | ||||
Sat 3/30/244:00 PM | ||||||
(6.) Civil Service | 1:0 | Albion Rovers (7.) | ||||
Sat 4/13/244:00 PM | ||||||
(3.) Cumbernauld CFC | 4:1 | Edinburgh Uni (17.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/14/234:00 PM | ||||||
(6.) Civil Service | 0:3 | Broomhill (9.) | ||||
Tue 10/17/238:45 PM | ||||||
(5.) Hearts FC B | 6:0 | Berwick Rangers (14.) | ||||
(4.) Bo'ness United | 1:0 | Celtic B (13.) | ||||
(10.) Albion Rovers | 0:1 | Stirling Uni (8.) | ||||
Wed 10/18/238:45 PM | ||||||
(16.) East Stirling | 0:3 | Cumbernauld CFC (3.) | ||||
(2.) Tranent JFC | 1:0 | Cowdenbeath (15.) | ||||
(18.) Gretna | 0:1 | Cal. Braves (11.) | ||||
(17.) Edinburgh Uni | 0:5 | Gala Fairydean (7.) | ||||
(1.) East Kilbride | 2:1 | Linlithgow Rose (12.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/20/238:45 PM | ||||||
(4.) Hearts FC B | 2:1 | Celtic B (13.) | ||||
Sat 10/21/234:00 PM | ||||||
(8.) Albion Rovers | 1:0 | Berwick Rangers (14.) | ||||
(15.) Cowdenbeath | 2:2 | Cal. Braves (12.) | ||||
(16.) East Stirling | 3:4 | Broomhill (7.) | ||||
(17.) Edinburgh Uni | 3:2 | Gretna (18.) | ||||
(10.) Gala Fairydean | 1:4 | Cumbernauld CFC (2.) | ||||
(11.) Linlithgow Rose | 2:0 | Civil Service (9.) | ||||
Sun 10/22/234:00 PM | ||||||
(6.) Stirling Uni | 3:1 | Bo'ness United (5.) | ||||
Tue 2/13/248:45 PM | ||||||
(1.) East Kilbride | 3:2 | Tranent JFC (3.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/3/238:45 PM | ||||||
(5.) Hearts FC B | 0:1 | Stirling Uni (6.) | ||||
Sat 11/4/234:00 PM | ||||||
(14.) Berwick Rangers | 2:2 | Tranent JFC (3.) | ||||
(13.) Cal. Braves | 1:2 | East Kilbride (1.) | ||||
(12.) Celtic B | 4:0 | Edinburgh Uni (17.) | ||||
(15.) Cowdenbeath | 1:1 | Linlithgow Rose (9.) | ||||
(2.) Cumbernauld CFC | 1:1 | Albion Rovers (8.) | ||||
(11.) Gala Fairydean | 1:2 | Civil Service (7.) | ||||
(18.) Gretna | 1:0 | Broomhill (10.) | ||||
Sat 11/18/234:00 PM | ||||||
(16.) East Stirling | 3:4 | Bo'ness United (4.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/19/234:00 PM | ||||||
(18.) Gretna | 1:4 | East Stirling (16.) | ||||
(13.) Cowdenbeath | 7:1 | Edinburgh Uni (17.) | ||||
(3.) Cumbernauld CFC | 1:2 | Hearts FC B (4.) | ||||
Wed 11/1/238:45 PM | ||||||
(9.) Celtic B | 3:0 | Linlithgow Rose (12.) | ||||
Tue 11/7/238:45 PM | ||||||
(11.) Gala Fairydean | 0:0 | Albion Rovers (10.) | ||||
(14.) Cal. Braves | 2:2 | Tranent JFC (2.) | ||||
(8.) Broomhill | 2:0 | Berwick Rangers (15.) | ||||
Wed 11/8/238:45 PM | ||||||
(5.) Bo'ness United | 3:4 | East Kilbride (1.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(7.) Stirling Uni | 0:2 | Civil Service (6.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/11/234:00 PM | ||||||
(9.) Albion Rovers | 2:1 | Cal. Braves (14.) | ||||
(5.) Bo'ness United | 4:2 | Cowdenbeath (13.) | ||||
(11.) Broomhill | 1:2 | Celtic B (8.) | ||||
(6.) Civil Service | 1:0 | Berwick Rangers (15.) | ||||
(1.) East Kilbride | 2:0 | Cumbernauld CFC (4.) | ||||
(17.) Edinburgh Uni | 0:4 | Hearts FC B (3.) | ||||
(10.) Linlithgow Rose | 2:0 | East Stirling (16.) | ||||
(2.) Tranent JFC | 2:1 | Gala Fairydean (12.) | ||||
(7.) Stirling Uni | 3:1 | Gretna (18.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 1/20/244:00 PM | ||||||
Civil Service | 3:1 | Edinburgh Uni | ||||
Tue 2/13/248:45 PM | ||||||
Albion Rovers | 3:0 | Linlithgow Rose | ||||
Sat 3/2/244:00 PM | ||||||
Cowdenbeath | 2:2 | Stirling Uni | ||||
Gala Fairydean | 1:5 | Bo'ness United | ||||
Tue 3/19/248:45 PM | ||||||
Tranent JFC | 3:4 | East Stirling | ||||
Sat 3/23/244:00 PM | ||||||
Gretna | 0:3 | Hearts FC B | ||||
Berwick Rangers | 0:2 | Cal. Braves | ||||
Sun 3/24/244:00 PM | ||||||
Broomhill | 1:6 | East Kilbride | ||||
Tue 4/2/248:45 PM | ||||||
Celtic B | 3:0 | Cumbernauld CFC |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 12/8/238:45 PM | ||||||
(2.) Hearts FC B | 3:0 | Civil Service (6.) | ||||
Sat 12/9/234:00 PM | ||||||
(10.) Linlithgow Rose | 5:0 | Gretna (18.) | ||||
(7.) Stirling Uni | 1:0 | East Stirling (16.) | ||||
(17.) Edinburgh Uni | 2:2 | Albion Rovers (9.) | ||||
(1.) East Kilbride | 4:2 | Gala Fairydean (14.) | ||||
(4.) Cumbernauld CFC | 2:1 | Berwick Rangers (15.) | ||||
(13.) Cowdenbeath | 3:3 | Celtic B (8.) | ||||
(11.) Cal. Braves | 3:1 | Broomhill (12.) | ||||
(5.) Bo'ness United | 0:2 | Tranent JFC (3.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 12/15/238:45 PM | ||||||
(12.) Cowdenbeath | 2:1 | Hearts FC B (3.) | ||||
Sat 12/16/234:00 PM | ||||||
(15.) Berwick Rangers | 2:0 | Edinburgh Uni (17.) | ||||
(13.) Broomhill | 2:2 | Cumbernauld CFC (4.) | ||||
(9.) Celtic B | 0:2 | East Kilbride (1.) | ||||
(6.) Civil Service | 1:1 | Cal. Braves (11.) | ||||
(16.) East Stirling | 3:2 | Albion Rovers (10.) | ||||
(14.) Gala Fairydean | 1:6 | Linlithgow Rose (8.) | ||||
(18.) Gretna | 1:2 | Bo'ness United (5.) | ||||
(2.) Tranent JFC | 2:1 | Stirling Uni (7.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 12/22/238:45 PM | ||||||
(3.) Hearts FC B | 3:1 | Gala Fairydean (14.) | ||||
Sat 12/23/234:00 PM | ||||||
(10.) Albion Rovers | 0:1 | Cowdenbeath (12.) | ||||
(4.) Bo'ness United | 5:1 | Berwick Rangers (15.) | ||||
(11.) Cal. Braves | 4:2 | Celtic B (9.) | ||||
(5.) Cumbernauld CFC | 3:3 | Stirling Uni (8.) | ||||
(1.) East Kilbride | 4:1 | Gretna (18.) | ||||
(16.) East Stirling | 0:2 | Civil Service (6.) | ||||
(17.) Edinburgh Uni | 1:6 | Tranent JFC (2.) | ||||
(7.) Linlithgow Rose | 1:0 | Broomhill (13.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/9/234:00 PM | ||||||
(2.) Hearts FC B | 3:2 | Broomhill (13.) | ||||
Sat 11/25/234:00 PM | ||||||
(4.) Cumbernauld CFC | 2:0 | Cal. Braves (12.) | ||||
Tue 12/26/232:30 PM | ||||||
(5.) Bo'ness United | 0:0 | Linlithgow Rose (8.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(14.) Gala Fairydean | 2:0 | Berwick Rangers (15.) | ||||
(3.) Tranent JFC | 0:1 | Civil Service (6.) | ||||
(17.) Edinburgh Uni | 1:4 | Stirling Uni (7.) | ||||
(1.) East Kilbride | 1:3 | Albion Rovers (9.) | ||||
(16.) East Stirling | 2:3 | Cowdenbeath (11.) | ||||
Wed 1/10/248:45 PM | ||||||
(18.) Gretna | 3:3 | Celtic B (10.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 12/29/239:00 PM | ||||||
(8.) Celtic B | 7:0 | Gretna (18.) | ||||
Sat 12/30/234:00 PM | ||||||
(16.) Berwick Rangers | 3:3 | Gala Fairydean (13.) | ||||
(12.) Cal. Braves | 1:2 | Cumbernauld CFC (4.) | ||||
Tue 3/12/248:45 PM | ||||||
(14.) Broomhill | 1:2 | Hearts FC B (2.) | ||||
Sat 3/23/244:00 PM | ||||||
(6.) Civil Service | 1:2 | Tranent JFC (3.) | ||||
(11.) Cowdenbeath | 1:2 | East Stirling (15.) | ||||
(9.) Linlithgow Rose | 1:2 | Bo'ness United (5.) | ||||
Sat 3/30/244:00 PM | ||||||
(7.) Stirling Uni | 3:2 | Edinburgh Uni (17.) | ||||
Tue 4/16/248:45 PM | ||||||
(10.) Albion Rovers | 0:2 | East Kilbride (1.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 1/5/248:45 PM | ||||||
(2.) Hearts FC B | 12:0 | Edinburgh Uni (17.) | ||||
(8.) Celtic B | 2:0 | Broomhill (14.) | ||||
Sat 1/6/244:00 PM | ||||||
(4.) Bo'ness United | 4:2 | East Stirling (16.) | ||||
(6.) Civil Service | 7:0 | Gala Fairydean (13.) | ||||
(1.) East Kilbride | 0:0 | Cal. Braves (12.) | ||||
(18.) Gretna | 1:1 | Stirling Uni (7.) | ||||
(3.) Tranent JFC | 0:1 | Berwick Rangers (15.) | ||||
Tue 3/19/248:45 PM | ||||||
(9.) Albion Rovers | 1:0 | Cumbernauld CFC (5.) | ||||
Sat 3/30/244:00 PM | ||||||
(10.) Linlithgow Rose | 0:1 | Cowdenbeath (11.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 1/13/244:00 PM | ||||||
(5.) Cumbernauld CFC | 1:2 | East Kilbride (1.) | ||||
(16.) Gala Fairydean | 0:2 | Tranent JFC (3.) | ||||
(17.) Edinburgh Uni | 1:3 | Celtic B (8.) | ||||
(15.) East Stirling | 2:1 | Linlithgow Rose (10.) | ||||
(11.) Cowdenbeath | 0:2 | Bo'ness United (4.) | ||||
(12.) Cal. Braves | 1:1 | Albion Rovers (9.) | ||||
(13.) Broomhill | 4:1 | Gretna (18.) | ||||
(14.) Berwick Rangers | 1:0 | Civil Service (6.) | ||||
Sun 2/4/244:00 PM | ||||||
(7.) Stirling Uni | 2:1 | Hearts FC B (2.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 1/26/248:45 PM | ||||||
(4.) Hearts FC B | 1:3 | Cumbernauld CFC (5.) | ||||
Sat 1/27/244:00 PM | ||||||
(9.) Albion Rovers | 3:0 | Gala Fairydean (16.) | ||||
(13.) Berwick Rangers | 4:0 | Broomhill (15.) | ||||
(2.) Bo'ness United | 3:1 | Edinburgh Uni (17.) | ||||
(6.) Civil Service | 1:1 | Cowdenbeath (11.) | ||||
(1.) East Kilbride | 4:2 | Stirling Uni (7.) | ||||
(14.) East Stirling | 3:2 | Gretna (18.) | ||||
(10.) Linlithgow Rose | 2:2 | Celtic B (8.) | ||||
(3.) Tranent JFC | 1:1 | Cal. Braves (12.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 2/6/248:45 PM | ||||||
(15.) Broomhill | 1:1 | Albion Rovers (9.) | ||||
Sat 2/10/244:00 PM | ||||||
(11.) Cal. Braves | 2:1 | Hearts FC B (4.) | ||||
(12.) Cowdenbeath | 1:2 | East Kilbride (1.) | ||||
(5.) Cumbernauld CFC | 2:1 | Bo'ness United (3.) | ||||
(14.) East Stirling | 0:1 | Gala Fairydean (16.) | ||||
(18.) Edinburgh Uni | 1:5 | Linlithgow Rose (10.) | ||||
(17.) Gretna | 1:3 | Tranent JFC (2.) | ||||
(8.) Stirling Uni | 0:2 | Berwick Rangers (13.) | ||||
Wed 2/28/248:45 PM | ||||||
(6.) Celtic B | 7:0 | Civil Service (7.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/17/244:00 PM | ||||||
(5.) Cumbernauld CFC | 0:0 | Civil Service (7.) | ||||
(9.) Stirling Uni | 1:2 | Linlithgow Rose (10.) | ||||
(3.) Tranent JFC | 0:1 | Hearts FC B (4.) | ||||
(16.) Gala Fairydean | 3:4 | Celtic B (6.) | ||||
(1.) East Kilbride | 7:4 | Edinburgh Uni (18.) | ||||
(15.) Broomhill | 0:1 | Cowdenbeath (11.) | ||||
(2.) Bo'ness United | 2:1 | Cal. Braves (12.) | ||||
(13.) Berwick Rangers | 1:2 | East Stirling (14.) | ||||
(8.) Albion Rovers | 1:0 | Gretna (17.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 2/23/248:45 PM | ||||||
(3.) Hearts FC B | 4:2 | East Kilbride (1.) | ||||
Sat 2/24/244:00 PM | ||||||
(9.) Civil Service | 0:2 | Stirling Uni (7.) | ||||
(13.) East Stirling | 3:1 | Edinburgh Uni (18.) | ||||
(16.) Gala Fairydean | 1:2 | Cowdenbeath (11.) | ||||
(17.) Gretna | 1:4 | Cumbernauld CFC (5.) | ||||
(10.) Linlithgow Rose | 1:0 | Cal. Braves (12.) | ||||
(8.) Albion Rovers | 0:0 | Bo'ness United (4.) | ||||
(6.) Celtic B | 1:0 | Berwick Rangers (14.) | ||||
Sun 2/25/244:00 PM | ||||||
(15.) Broomhill | 1:3 | Tranent JFC (2.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/8/248:45 PM | ||||||
(2.) Hearts FC B | 2:1 | Albion Rovers (9.) | ||||
Sat 3/9/244:00 PM | ||||||
(13.) Berwick Rangers | 3:0 | Gretna (17.) | ||||
(3.) Bo'ness United | 3:2 | Civil Service (10.) | ||||
(12.) Cal. Braves | 0:0 | Stirling Uni (7.) | ||||
(6.) Celtic B | 2:1 | Tranent JFC (4.) | ||||
(5.) Cumbernauld CFC | 1:1 | Linlithgow Rose (8.) | ||||
(14.) East Stirling | 0:2 | East Kilbride (1.) | ||||
(18.) Edinburgh Uni | 0:2 | Cowdenbeath (11.) | ||||
(16.) Gala Fairydean | 2:7 | Broomhill (15.) |
31.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/16/244:00 PM | ||||||
(8.) Stirling Uni | 0:1 | Gala Fairydean (16.) | ||||
(4.) Tranent JFC | 2:2 | Cumbernauld CFC (5.) | ||||
(10.) Linlithgow Rose | 0:1 | Hearts FC B (2.) | ||||
(17.) Edinburgh Uni | 1:1 | Broomhill (15.) | ||||
(1.) East Kilbride | 0:2 | Bo'ness United (3.) | ||||
(11.) Cowdenbeath | 1:4 | Berwick Rangers (12.) | ||||
(14.) Cal. Braves | 0:1 | East Stirling (13.) | ||||
(9.) Albion Rovers | 1:1 | Celtic B (6.) | ||||
Tue 4/16/248:45 PM | ||||||
(7.) Civil Service | 1:0 | Gretna (18.) |
32.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/5/248:45 PM | ||||||
(2.) Hearts FC B | 5:3 | East Stirling (14.) | ||||
Sat 4/6/244:00 PM | ||||||
(13.) Berwick Rangers | 1:2 | Linlithgow Rose (8.) | ||||
(12.) Cal. Braves | 4:2 | Edinburgh Uni (18.) | ||||
(5.) Cumbernauld CFC | 4:2 | Cowdenbeath (11.) | ||||
(17.) Gretna | 0:0 | Gala Fairydean (16.) | ||||
Sun 4/7/244:00 PM | ||||||
(10.) Stirling Uni | 0:2 | Celtic B (6.) | ||||
Wed 4/10/248:45 PM | ||||||
(4.) Tranent JFC | 1:1 | Albion Rovers (9.) | ||||
Tue 4/16/248:45 PM | ||||||
(15.) Broomhill | 1:1 | Bo'ness United (3.) | ||||
Thu 4/18/248:45 PM | ||||||
(7.) Civil Service | 2:1 | East Kilbride (1.) |
33.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/7/234:00 PM | ||||||
(18.) Edinburgh Uni | 2:3 | Cumbernauld CFC (4.) | ||||
Fri 4/12/248:45 PM | ||||||
(2.) Hearts FC B | 4:2 | Bo'ness United (3.) | ||||
Sat 4/13/244:00 PM | ||||||
(13.) East Stirling | 6:4 | Celtic B (6.) | ||||
(11.) Stirling Uni | 1:4 | Broomhill (15.) | ||||
(8.) Linlithgow Rose | 1:0 | Tranent JFC (5.) | ||||
(16.) Gala Fairydean | 0:3 | Cal. Braves (12.) | ||||
(1.) East Kilbride | 1:0 | Berwick Rangers (14.) | ||||
(10.) Cowdenbeath | 2:1 | Gretna (17.) | ||||
(9.) Albion Rovers | 1:2 | Civil Service (7.) |
34.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/19/248:45 PM | ||||||
(6.) Celtic B | 2:1 | Hearts FC B (2.) | ||||
Sat 4/20/244:00 PM | ||||||
(13.) Berwick Rangers | 2:1 | Albion Rovers (9.) | ||||
(3.) Bo'ness United | 3:2 | Stirling Uni (11.) | ||||
(15.) Broomhill | 3:1 | East Stirling (14.) | ||||
(12.) Cal. Braves | 3:2 | Cowdenbeath (10.) | ||||
(7.) Civil Service | 2:1 | Linlithgow Rose (8.) | ||||
(4.) Cumbernauld CFC | 2:1 | Gala Fairydean (16.) | ||||
(17.) Gretna | 2:1 | Edinburgh Uni (18.) | ||||
(5.) Tranent JFC | 0:3 | East Kilbride (1.) |