Premier Liga
Russia
League level:
First Tier
Reigning champion:
Zenit St. Petersburg
Record-holding champions:
Spartak Moscow 10 time(s)
UEFA coefficient:
29. Pos. 18.632 Points
- Number of teams: 16 teams
- Players: 428
- Foreigners: 172 Players 40.2%
- ø-Market value: €2.01m
- ø-Age: 26.4
Complete Premier Liga schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat Apr 3, 199912:00 AM | ||||||
(6.) Shinnik Yaroslav | 1:0 | Chernomorets Nv. (14.) | ||||
(1.) Zenit S-Pb | 2:0 | Uralan (16.) | ||||
(12.) Spartak V-kavkaz | 0:1 | Spartak Moscow (3.) | ||||
(8.) CSKA Moscow | 1:1 | KS Samara (10.) | ||||
(11.) Rotor Volgograd | 1:2 | Dinamo Moscow (2.) | ||||
(9.) Rostselmash | 1:1 | Loko Moscow (7.) | ||||
(4.) Torpedo Moskau | 1:0 | Zhemchuzhina (15.) | ||||
(13.) Lokomotiv NN | 0:1 | Saturn REN-TV (5.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun Apr 11, 199912:00 AM | ||||||
(1.) Dinamo Moscow | 4:0 | Rostselmash (14.) | ||||
(11.) KS Samara | 0:1 | Rotor Volgograd (8.) | ||||
(15.) Spartak V-kavkaz | 0:1 | CSKA Moscow (5.) | ||||
(16.) Uralan | 0:1 | Spartak Moscow (3.) | ||||
(12.) Chernomorets Nv. | 1:1 | Saturn REN-TV (6.) | ||||
(7.) Shinnik Yaroslav | 0:0 | Zenit S-Pb (4.) | ||||
(13.) Zhemchuzhina | 1:1 | Lokomotiv NN (10.) | ||||
Mon Apr 12, 199912:00 AM | ||||||
(9.) Loko Moscow | 1:2 | Torpedo Moskau (2.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat Apr 17, 199912:00 AM | ||||||
(6.) Zenit S-Pb | 1:1 | Chernomorets Nv. (12.) | ||||
(2.) Spartak Moscow | 4:1 | Shinnik Yaroslav (7.) | ||||
(4.) CSKA Moscow | 2:0 | Uralan (16.) | ||||
(10.) Rotor Volgograd | 0:2 | Spartak V-kavkaz (9.) | ||||
(8.) Rostselmash | 2:1 | KS Samara (14.) | ||||
(5.) Torpedo Moskau | 0:1 | Dinamo Moscow (1.) | ||||
(13.) Lokomotiv NN | 0:0 | Loko Moscow (11.) | ||||
(3.) Saturn REN-TV | 3:0 | Zhemchuzhina (15.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun Apr 25, 199912:00 AM | ||||||
(9.) Shinnik Yaroslav | 0:0 | CSKA Moscow (4.) | ||||
(10.) Zenit S-Pb | 1:2 | Spartak Moscow (2.) | ||||
(1.) Dinamo Moscow | 2:1 | Lokomotiv NN (13.) | ||||
(14.) KS Samara | 1:2 | Torpedo Moskau (3.) | ||||
(6.) Spartak V-kavkaz | 3:1 | Rostselmash (12.) | ||||
(16.) Uralan | 0:1 | Rotor Volgograd (7.) | ||||
(11.) Chernomorets Nv. | 3:0 | Zhemchuzhina (15.) | ||||
Mon Apr 26, 199912:00 AM | ||||||
(8.) Loko Moscow | 3:0 | Saturn REN-TV (5.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun May 2, 199912:00 AM | ||||||
(1.) Spartak Moscow | 2:0 | Chernomorets Nv. (13.) | ||||
(4.) CSKA Moscow | 2:2 | Zenit S-Pb (10.) | ||||
(5.) Rotor Volgograd | 2:0 | Shinnik Yaroslav (12.) | ||||
(9.) Rostselmash | 2:0 | Uralan (16.) | ||||
(3.) Torpedo Moskau | 1:1 | Spartak V-kavkaz (8.) | ||||
(11.) Lokomotiv NN | 3:0 | KS Samara (14.) | ||||
(7.) Saturn REN-TV | 3:3 | Dinamo Moscow (2.) | ||||
(15.) Zhemchuzhina | 1:4 | Loko Moscow (6.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun May 9, 199912:00 AM | ||||||
(12.) Shinnik Yaroslav | 0:3 | Rostselmash (6.) | ||||
(10.) Zenit S-Pb | 1:1 | Rotor Volgograd (7.) | ||||
(1.) Spartak Moscow | 1:0 | CSKA Moscow (8.) | ||||
(2.) Dinamo Moscow | 3:0 | Zhemchuzhina (16.) | ||||
(14.) KS Samara | 2:0 | Saturn REN-TV (9.) | ||||
(5.) Spartak V-kavkaz | 5:2 | Lokomotiv NN (11.) | ||||
(15.) Uralan | 1:1 | Torpedo Moskau (3.) | ||||
(13.) Chernomorets Nv. | 1:4 | Loko Moscow (4.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat May 15, 199912:00 AM | ||||||
(6.) CSKA Moscow | 5:2 | Chernomorets Nv. (14.) | ||||
(8.) Rotor Volgograd | 3:3 | Spartak Moscow (1.) | ||||
(5.) Rostselmash | 2:1 | Zenit S-Pb (10.) | ||||
(7.) Torpedo Moskau | 0:0 | Shinnik Yaroslav (12.) | ||||
(13.) Lokomotiv NN | 1:2 | Uralan (15.) | ||||
(9.) Saturn REN-TV | 0:1 | Spartak V-kavkaz (4.) | ||||
(16.) Zhemchuzhina | 0:2 | KS Samara (11.) | ||||
(3.) Loko Moscow | 2:1 | Dinamo Moscow (2.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat May 22, 199912:00 AM | ||||||
(15.) Shinnik Yaroslav | 0:1 | Lokomotiv NN (12.) | ||||
(11.) Zenit S-Pb | 0:0 | Torpedo Moskau (6.) | ||||
(1.) Spartak Moscow | 1:0 | Rostselmash (7.) | ||||
(4.) CSKA Moscow | 5:1 | Rotor Volgograd (8.) | ||||
(13.) KS Samara | 1:2 | Loko Moscow (2.) | ||||
(5.) Spartak V-kavkaz | 2:2 | Zhemchuzhina (16.) | ||||
(14.) Uralan | 2:0 | Saturn REN-TV (9.) | ||||
(10.) Chernomorets Nv. | 2:1 | Dinamo Moscow (3.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat May 29, 199912:00 AM | ||||||
(7.) Rotor Volgograd | 5:2 | Chernomorets Nv. (13.) | ||||
(8.) Rostselmash | 1:3 | CSKA Moscow (3.) | ||||
(6.) Torpedo Moskau | 0:0 | Spartak Moscow (1.) | ||||
(9.) Lokomotiv NN | 1:0 | Zenit S-Pb (12.) | ||||
(10.) Saturn REN-TV | 0:0 | Shinnik Yaroslav (15.) | ||||
(16.) Zhemchuzhina | 0:0 | Uralan (14.) | ||||
(2.) Loko Moscow | 4:1 | Spartak V-kavkaz (5.) | ||||
(4.) Dinamo Moscow | 3:3 | KS Samara (11.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun Jun 13, 199912:00 AM | ||||||
(15.) Shinnik Yaroslav | 0:0 | Zhemchuzhina (16.) | ||||
(10.) Zenit S-Pb | 2:1 | Saturn REN-TV (13.) | ||||
(1.) Spartak Moscow | 2:2 | Lokomotiv NN (9.) | ||||
(3.) CSKA Moscow | 0:0 | Torpedo Moskau (7.) | ||||
(8.) Rotor Volgograd | 0:1 | Rostselmash (6.) | ||||
(4.) Spartak V-kavkaz | 5:1 | Dinamo Moscow (5.) | ||||
(14.) Uralan | 0:1 | Loko Moscow (2.) | ||||
(12.) Chernomorets Nv. | 1:1 | KS Samara (11.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat Jun 19, 199912:00 AM | ||||||
(6.) Rostselmash | 1:0 | Chernomorets Nv. (12.) | ||||
(7.) Torpedo Moskau | 2:1 | Rotor Volgograd (8.) | ||||
(10.) Lokomotiv NN | 0:2 | CSKA Moscow (3.) | ||||
(13.) Saturn REN-TV | 0:3 | Spartak Moscow (1.) | ||||
(16.) Zhemchuzhina | 1:3 | Zenit S-Pb (9.) | ||||
(2.) Loko Moscow | 4:1 | Shinnik Yaroslav (15.) | ||||
(5.) Dinamo Moscow | 1:0 | Uralan (14.) | ||||
(11.) KS Samara | 0:3 | Spartak V-kavkaz (4.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed Jun 23, 199912:00 AM | ||||||
(13.) Shinnik Yaroslav | 3:1 | Dinamo Moscow (5.) | ||||
(10.) Zenit S-Pb | 1:2 | Loko Moscow (2.) | ||||
(1.) Spartak Moscow | 4:0 | Zhemchuzhina (16.) | ||||
(3.) CSKA Moscow | 1:0 | Saturn REN-TV (15.) | ||||
(9.) Rotor Volgograd | 2:3 | Lokomotiv NN (8.) | ||||
(6.) Rostselmash | 0:0 | Torpedo Moskau (7.) | ||||
(12.) Uralan | 2:1 | KS Samara (14.) | ||||
(11.) Chernomorets Nv. | 1:0 | Spartak V-kavkaz (4.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun Jun 27, 199912:00 AM | ||||||
(5.) Torpedo Moskau | 3:1 | Chernomorets Nv. (12.) | ||||
(9.) Lokomotiv NN | 0:0 | Rostselmash (6.) | ||||
(13.) Saturn REN-TV | 1:0 | Rotor Volgograd (10.) | ||||
(16.) Zhemchuzhina | 2:2 | CSKA Moscow (3.) | ||||
(2.) Loko Moscow | 0:3 | Spartak Moscow (1.) | ||||
(7.) Dinamo Moscow | 0:1 | Zenit S-Pb (8.) | ||||
(11.) KS Samara | 4:2 | Shinnik Yaroslav (15.) | ||||
(4.) Spartak V-kavkaz | 4:2 | Uralan (14.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed Jun 30, 199912:00 AM | ||||||
(6.) Rostselmash | 4:1 | Saturn REN-TV (15.) | ||||
Sat Jul 3, 199912:00 AM | ||||||
(14.) Shinnik Yaroslav | 1:1 | Spartak V-kavkaz (5.) | ||||
(8.) Zenit S-Pb | 3:1 | KS Samara (12.) | ||||
(1.) Spartak Moscow | 2:2 | Dinamo Moscow (7.) | ||||
(2.) CSKA Moscow | 1:0 | Loko Moscow (3.) | ||||
(10.) Rotor Volgograd | 0:0 | Zhemchuzhina (16.) | ||||
(4.) Torpedo Moskau | 3:2 | Lokomotiv NN (9.) | ||||
(11.) Chernomorets Nv. | 0:0 | Uralan (13.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed Jul 7, 199912:00 AM | ||||||
(13.) Saturn REN-TV | 2:2 | Torpedo Moskau (4.) | ||||
(16.) Zhemchuzhina | 1:1 | Rostselmash (6.) | ||||
(2.) Loko Moscow | 5:1 | Rotor Volgograd (10.) | ||||
(7.) Dinamo Moscow | 1:0 | CSKA Moscow (3.) | ||||
(12.) KS Samara | 3:1 | Spartak Moscow (1.) | ||||
(5.) Spartak V-kavkaz | 2:2 | Zenit S-Pb (8.) | ||||
(11.) Uralan | 1:0 | Shinnik Yaroslav (15.) | ||||
(14.) Chernomorets Nv. | 0:1 | Lokomotiv NN (9.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed Jul 14, 199912:00 AM | ||||||
(8.) Zenit S-Pb | 2:1 | Shinnik Yaroslav (15.) | ||||
(9.) Lokomotiv NN | 2:1 | Zhemchuzhina (16.) | ||||
(5.) Torpedo Moskau | 2:4 | Loko Moscow (2.) | ||||
(7.) Rostselmash | 1:3 | Dinamo Moscow (4.) | ||||
(10.) Rotor Volgograd | 2:1 | KS Samara (13.) | ||||
(3.) CSKA Moscow | 4:1 | Spartak V-kavkaz (6.) | ||||
(1.) Spartak Moscow | 3:0 | Uralan (12.) | ||||
(11.) Saturn REN-TV | 3:0 | Chernomorets Nv. (14.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed Jul 21, 199912:00 AM | ||||||
(14.) Chernomorets Nv. | 1:0 | Zenit S-Pb (8.) | ||||
(15.) Shinnik Yaroslav | 1:2 | Spartak Moscow (1.) | ||||
(11.) Uralan | 1:1 | CSKA Moscow (3.) | ||||
(6.) Spartak V-kavkaz | 1:1 | Rotor Volgograd (10.) | ||||
(12.) KS Samara | 0:0 | Rostselmash (7.) | ||||
(4.) Dinamo Moscow | 1:1 | Torpedo Moskau (5.) | ||||
(2.) Loko Moscow | 3:1 | Lokomotiv NN (9.) | ||||
(16.) Zhemchuzhina | 2:0 | Saturn REN-TV (13.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun Jul 18, 199912:00 AM | ||||||
(3.) CSKA Moscow | 5:0 | Shinnik Yaroslav (16.) | ||||
Wed Jul 28, 199912:00 AM | ||||||
(1.) Spartak Moscow | 4:1 | Zenit S-Pb (8.) | ||||
(11.) Saturn REN-TV | 1:1 | Loko Moscow (2.) | ||||
(9.) Lokomotiv NN | 1:3 | Dinamo Moscow (4.) | ||||
(5.) Torpedo Moskau | 3:1 | KS Samara (14.) | ||||
(10.) Rotor Volgograd | 3:1 | Uralan (12.) | ||||
(15.) Zhemchuzhina | 2:0 | Chernomorets Nv. (13.) | ||||
Tue Sep 28, 199912:00 AM | ||||||
(6.) Rostselmash | 4:2 | Spartak V-kavkaz (7.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun Jul 11, 199912:00 AM | ||||||
(8.) Zenit S-Pb | 1:1 | CSKA Moscow (3.) | ||||
Wed Aug 4, 199912:00 AM | ||||||
(14.) Chernomorets Nv. | 1:1 | Spartak Moscow (1.) | ||||
(15.) Shinnik Yaroslav | 2:0 | Rotor Volgograd (10.) | ||||
(6.) Spartak V-kavkaz | 6:1 | Torpedo Moskau (5.) | ||||
(12.) KS Samara | 3:0 | Lokomotiv NN (9.) | ||||
(4.) Dinamo Moscow | 0:0 | Saturn REN-TV (13.) | ||||
(2.) Loko Moscow | 1:1 | Zhemchuzhina (16.) | ||||
Tue Aug 24, 199912:00 AM | ||||||
(11.) Uralan | 2:1 | Rostselmash (7.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat Aug 14, 199912:00 AM | ||||||
(6.) Rostselmash | 0:0 | Shinnik Yaroslav (16.) | ||||
(10.) Rotor Volgograd | 2:2 | Zenit S-Pb (8.) | ||||
(15.) Zhemchuzhina | 1:0 | Dinamo Moscow (5.) | ||||
(11.) Saturn REN-TV | 2:0 | KS Samara (13.) | ||||
(9.) Lokomotiv NN | 2:1 | Spartak V-kavkaz (7.) | ||||
(4.) Torpedo Moskau | 3:1 | Uralan (12.) | ||||
Sun Aug 15, 199912:00 AM | ||||||
(3.) CSKA Moscow | 0:4 | Spartak Moscow (1.) | ||||
(2.) Loko Moscow | 2:1 | Chernomorets Nv. (14.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun Jul 11, 199912:00 AM | ||||||
(1.) Spartak Moscow | 4:1 | Rotor Volgograd (10.) | ||||
Sat Aug 21, 199912:00 AM | ||||||
(15.) Shinnik Yaroslav | 1:0 | Torpedo Moskau (4.) | ||||
(11.) Uralan | 3:0 | Lokomotiv NN (9.) | ||||
(5.) Spartak V-kavkaz | 2:0 | Saturn REN-TV (13.) | ||||
(12.) KS Samara | 4:2 | Zhemchuzhina (16.) | ||||
(6.) Dinamo Moscow | 2:4 | Loko Moscow (2.) | ||||
(14.) Chernomorets Nv. | 2:1 | CSKA Moscow (3.) | ||||
(8.) Zenit S-Pb | 1:0 | Rostselmash (7.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat Aug 28, 199912:00 AM | ||||||
(9.) Lokomotiv NN | 1:0 | Shinnik Yaroslav (16.) | ||||
(4.) Torpedo Moskau | 1:0 | Zenit S-Pb (8.) | ||||
(11.) Rotor Volgograd | 1:1 | CSKA Moscow (3.) | ||||
(15.) Zhemchuzhina | 2:0 | Spartak V-kavkaz (5.) | ||||
(10.) Saturn REN-TV | 2:0 | Uralan (13.) | ||||
(6.) Dinamo Moscow | 0:1 | Chernomorets Nv. (12.) | ||||
Sun Aug 29, 199912:00 AM | ||||||
(7.) Rostselmash | 0:3 | Spartak Moscow (1.) | ||||
(2.) Loko Moscow | 2:0 | KS Samara (14.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed Apr 21, 199912:00 AM | ||||||
(1.) Spartak Moscow | 0:1 | Torpedo Moskau (4.) | ||||
Sat Sep 11, 199912:00 AM | ||||||
(12.) Chernomorets Nv. | 1:1 | Rotor Volgograd (11.) | ||||
(3.) CSKA Moscow | 2:0 | Rostselmash (8.) | ||||
(6.) Zenit S-Pb | 1:0 | Lokomotiv NN (9.) | ||||
(16.) Shinnik Yaroslav | 0:0 | Saturn REN-TV (10.) | ||||
(13.) Uralan | 1:1 | Zhemchuzhina (15.) | ||||
(7.) Spartak V-kavkaz | 0:2 | Loko Moscow (2.) | ||||
(14.) KS Samara | 1:2 | Dinamo Moscow (5.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat Sep 18, 199912:00 AM | ||||||
(13.) Zhemchuzhina | 1:0 | Shinnik Yaroslav (16.) | ||||
(10.) Lokomotiv NN | 2:4 | Spartak Moscow (1.) | ||||
(4.) Torpedo Moskau | 2:2 | CSKA Moscow (3.) | ||||
(8.) Rostselmash | 1:1 | Rotor Volgograd (11.) | ||||
(5.) Dinamo Moscow | 0:0 | Spartak V-kavkaz (6.) | ||||
(15.) KS Samara | 1:1 | Chernomorets Nv. (12.) | ||||
Sun Sep 19, 199912:00 AM | ||||||
(9.) Saturn REN-TV | 1:0 | Zenit S-Pb (7.) | ||||
(2.) Loko Moscow | 1:0 | Uralan (14.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed May 5, 199912:00 AM | ||||||
(1.) Spartak Moscow | 3:1 | Saturn REN-TV (9.) | ||||
Sat Sep 25, 199912:00 AM | ||||||
(11.) Chernomorets Nv. | 1:0 | Rostselmash (8.) | ||||
(12.) Rotor Volgograd | 0:2 | Torpedo Moskau (4.) | ||||
(3.) CSKA Moscow | 3:1 | Lokomotiv NN (10.) | ||||
(6.) Zenit S-Pb | 3:1 | Zhemchuzhina (15.) | ||||
(16.) Shinnik Yaroslav | 2:4 | Loko Moscow (2.) | ||||
(13.) Uralan | 1:0 | Dinamo Moscow (5.) | ||||
(7.) Spartak V-kavkaz | 1:1 | KS Samara (14.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat Oct 2, 199912:00 AM | ||||||
(5.) Dinamo Moscow | 3:1 | Shinnik Yaroslav (16.) | ||||
(2.) Loko Moscow | 1:1 | Zenit S-Pb (7.) | ||||
(15.) Zhemchuzhina | 3:7 | Spartak Moscow (1.) | ||||
(11.) Saturn REN-TV | 2:3 | CSKA Moscow (3.) | ||||
(10.) Lokomotiv NN | 1:1 | Rotor Volgograd (13.) | ||||
(4.) Torpedo Moskau | 1:2 | Rostselmash (8.) | ||||
(14.) KS Samara | 0:1 | Uralan (9.) | ||||
(6.) Spartak V-kavkaz | 3:1 | Chernomorets Nv. (12.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat Oct 16, 199912:00 AM | ||||||
(13.) Chernomorets Nv. | 1:2 | Torpedo Moskau (4.) | ||||
(6.) Rostselmash | 1:0 | Lokomotiv NN (11.) | ||||
(12.) Rotor Volgograd | 1:1 | Saturn REN-TV (10.) | ||||
(3.) CSKA Moscow | 3:0 | Zhemchuzhina (15.) | ||||
(1.) Spartak Moscow | 3:0 | Loko Moscow (2.) | ||||
(8.) Zenit S-Pb | 0:0 | Dinamo Moscow (5.) | ||||
(16.) Shinnik Yaroslav | 1:2 | KS Samara (14.) | ||||
(9.) Uralan | 3:0 | Spartak V-kavkaz (7.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat Oct 23, 199912:00 AM | ||||||
(6.) Spartak V-kavkaz | 3:1 | Shinnik Yaroslav (16.) | ||||
(10.) KS Samara | 3:2 | Zenit S-Pb (8.) | ||||
(5.) Dinamo Moscow | 1:1 | Spartak Moscow (1.) | ||||
(2.) Loko Moscow | 1:0 | CSKA Moscow (3.) | ||||
(15.) Zhemchuzhina | 2:2 | Rotor Volgograd (13.) | ||||
(11.) Saturn REN-TV | 1:1 | Rostselmash (7.) | ||||
(12.) Lokomotiv NN | 0:1 | Torpedo Moskau (4.) | ||||
(9.) Uralan | 3:1 | Chernomorets Nv. (14.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed Apr 7, 199912:00 AM | ||||||
(1.) Spartak Moscow | 3:0 | KS Samara (13.) | ||||
Sat Oct 30, 199912:00 AM | ||||||
(16.) Shinnik Yaroslav | 1:0 | Uralan (9.) | ||||
(8.) Zenit S-Pb | 2:2 | Spartak V-kavkaz (5.) | ||||
(3.) CSKA Moscow | 4:1 | Dinamo Moscow (6.) | ||||
(12.) Rotor Volgograd | 1:0 | Loko Moscow (2.) | ||||
(7.) Rostselmash | 2:1 | Zhemchuzhina (15.) | ||||
(4.) Torpedo Moskau | 0:2 | Saturn REN-TV (10.) | ||||
(11.) Lokomotiv NN | 3:2 | Chernomorets Nv. (14.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Mon Nov 8, 199912:00 AM | ||||||
(14.) Chernomorets Nv. | 1:1 | Shinnik Yaroslav (16.) | ||||
(9.) Uralan | 0:0 | Zenit S-Pb (8.) | ||||
(1.) Spartak Moscow | 3:0 | Spartak V-kavkaz (6.) | ||||
(13.) KS Samara | 1:1 | CSKA Moscow (3.) | ||||
(5.) Dinamo Moscow | 2:1 | Rotor Volgograd (12.) | ||||
(2.) Loko Moscow | 3:0 | Rostselmash (7.) | ||||
(15.) Zhemchuzhina | 1:1 | Torpedo Moskau (4.) | ||||
(10.) Saturn REN-TV | 1:1 | Lokomotiv NN (11.) |