MONACObet liga
Slovakia
League level:
Second Tier
- Number of teams: 16 teams
- Players: 370
- Foreigners: 92 Players 24.9%
- ø-Market value: €78k
- ø-Age: 23.9
- Most valuable player: Daniel Pavuk €300k
Matchday 19 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(12.) Lipt. | 5:2 | Zilina (5.) | ||
Sat
Mar 9, 2024
- 1:30 PM
|
||||
126 · Pavel Ochotnicky | ||||
Course of play | ||||
13' | 1:0 | |||
17' | 2:0 | |||
18' | 3:0 | |||
38' | 4:0 | |||
4:1 | 40' | |||
54' | 5:1 | |||
77' | ||||
5:2 | 78' | |||
(7.) FK Hum | 2:0 | Slovan (10.) | ||
Sat
Mar 9, 2024
- 2:00 PM
|
||||
1.235 · Tadeas Vano | ||||
Course of play | ||||
55' | 1:0 | |||
59' | 2:0 | |||
(11.) Slavoj | 1:2 | MSK Po (4.) | ||
Sat
Mar 9, 2024
- 2:00 PM
|
||||
228 · Boris Parilak | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 28' | |||
0:2 | 40' | |||
68' | 1:2 | |||
90' | ||||
(14.) Dynamo | 0:2 | Puchov (6.) | ||
Sat
Mar 9, 2024
- 2:00 PM
|
||||
243 · Filip Malarik | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 33' | |||
0:2 | 59' | |||
(16.) FK SNV | 0:1 | POH (9.) | ||
Sat
Mar 9, 2024
- 2:00 PM
|
||||
130 · Alexander Fusek | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 51' | |||
(2.) Presov | 2:0 | KFC (1.) | ||
Sat
Mar 9, 2024
- 3:00 PM
|
||||
1.032 · Peter Kralovic | ||||
Course of play | ||||
8' | 1:0 | |||
47' | 2:0 | |||
(3.) FC Pet | 0:0 | STK 19 (13.) | ||
Sun
Mar 10, 2024
- 10:30 AM
|
||||
653 · Filip Glova |
(15.) Dynamo | 2:1 | Myjava (8.) | ||
Sun
Mar 10, 2024
- 3:00 PM
|
||||
393 · Matej Choren | ||||
Course of play | ||||
4' | 1:0 | |||
25' | 2:0 | |||
2:1 | 35' | |||
Table MONACObet liga 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Komarno | 19 | 22 | 47 | |
2 | Tatran Presov | 19 | 25 | 43 | |
3 | FC Petrzalka | 19 | 17 | 36 | |
4 | Povazska Byst. | 19 | 16 | 35 | |
5 | Puchov | 19 | 7 | 32 | |
6 | MSK Zilina B | 19 | 7 | 31 | |
7 | Humenne | 19 | 7 | 31 | |
8 | Spartak Myjava | 19 | -4 | 27 | |
9 | Pohronie | 19 | -2 | 25 | |
10 | Lipt. Mikulas | 19 | -2 | 23 | |
11 | Slavoj Trebisov | 19 | -8 | 22 | |
12 | Slovan U21 | 19 | -9 | 22 | |
13 | STK Samorin | 19 | -12 | 21 | |
14 | Dyn. Malzenice | 19 | -13 | 16 | |
15 | Dolny Kubin | 19 | -26 | 13 | |
16 | Spisska N. Ves | 19 | -25 | 2 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...