2. Division A (Phase 1)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 20 teams
- Players: 533
- Foreigners: 11 Players 2.1%
- ø-Market value: €113k
- ø-Age: 24.3
- Most valuable player: Aleksandr Koksharov €500k
Matchday 1 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
FK NSK | 1:0 | LIP | ||
Sun
Jul 16, 2023
- 11:00 AM
|
||||
2.800 · Andrey Fisenko | ||||
Course of play | ||||
90+4' | 1:0 | |||
S.Kost | 1:2 | Irtysh | ||
Sun
Jul 16, 2023
- 1:00 PM
|
||||
2.177 · Artur Fedorov | ||||
Course of play | ||||
34' | 1:0 | |||
1:1 | 72' | |||
1:2 | 87' | |||
Chel | 0:1 | Amkar | ||
Sun
Jul 16, 2023
- 2:00 PM
|
||||
Igor Panin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 61' | |||
Rod.-2 | 2:1 | Forte | ||
Sun
Jul 16, 2023
- 3:00 PM
|
||||
97 · Roman Galimov | ||||
Course of play | ||||
18' | 1:0 | |||
38' | 2:0 | |||
2:1 | 71' | |||
VU | 1:0 | Veles | ||
Sun
Jul 16, 2023
- 4:00 PM
|
||||
2.000 · Evgeniy Bulanov | ||||
Course of play | ||||
35' | 1:0 | |||
Murom | 1:1 | Rotor | ||
Sun
Jul 16, 2023
- 4:00 PM
|
||||
1.500 · Roman Safyan | ||||
Course of play | ||||
65' | ||||
0:1 | 78' | |||
90' | 1:1 | |||
AVGD | 2:1 | Cherta | ||
Sun
Jul 16, 2023
- 4:00 PM
|
||||
2.400 · Ivan Sidenkov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 58' | |||
89' | 1:1 | |||
90+6' | 2:1 | |||
Salyut | 4:0 | Teksti | ||
Sun
Jul 16, 2023
- 5:00 PM
|
||||
500 · Aleksandr Mashlyakevich | ||||
Course of play | ||||
46' | 1:0 | |||
50' | 2:0 | |||
66' | 3:0 | |||
77' | 4:0 | |||
Bryans | 1:1 | Krasn2 | ||
Sun
Jul 16, 2023
- 5:00 PM
|
||||
3.712 · Konstantin Averyanov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 20' | |||
40' | 1:1 | |||
Chaika | 2:1 | Ufa | ||
Sun
Jul 16, 2023
- 6:00 PM
|
||||
1.005 · Evgeni Turbin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 18' | |||
35' | 1:1 | |||
49' | 2:1 | |||
Table 2. Division A (Phase 1) 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Chaika Pes. | 1 | 1 | 3 | |
1 | Irtysh Omsk | 1 | 1 | 3 | |
3 | Volga Uljanovsk | 1 | 1 | 3 | |
4 | Rotor Volgograd | 1 | 0 | 1 | |
4 | Dinamo Bryansk | 1 | 0 | 1 | |
4 | Krasnodar 2 | 1 | 0 | 1 | |
4 | Murom | 1 | 0 | 1 | |
8 | S. Kostroma | 1 | -1 | 0 | |
8 | Ufa | 1 | -1 | 0 | |
10 | Veles Moscow | 1 | -1 | 0 |
Table 2. Division A (Phase 1) 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Salyut Belgorod | 1 | 4 | 3 | |
2 | Avangard Kursk | 1 | 1 | 3 | |
2 | Rodina 2 Moscow | 1 | 1 | 3 | |
4 | Amkar Perm | 1 | 1 | 3 | |
4 | Novosibirsk | 1 | 1 | 3 | |
6 | Chertanovo | 1 | -1 | 0 | |
6 | Forte Taganrog | 1 | -1 | 0 | |
8 | M. Lipetsk | 1 | -1 | 0 | |
8 | Chelyabinsk | 1 | -1 | 0 | |
10 | Tekstilshchik | 1 | -4 | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...