Brandenburgliga
Germany
League level:
Sixth Tier
- Number of teams: 17 teams
- Players: 438
- Foreigners: 100 Players 22.8%
- ø-Market value: -
- ø-Age: 26.8
Matchday 8 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(14.) WFC | 1:2 | MSV 19 (4.) | ||
Sat
Oct 7, 2023
- 3:00 PM
|
||||
51 · Jakob Scheibner | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 9' | |||
42' | 1:1 | |||
1:2 | 57' | |||
(1.) FCF | 3:0 | UK (3.) | ||
Sat
Oct 7, 2023
- 3:00 PM
|
||||
152 · Max Stramke | ||||
Course of play | ||||
5' | 1:0 | |||
45+1' | 2:0 | |||
69' | 3:0 | |||
(11.) SV Zeh | 1:2 | GWA (2.) | ||
Sat
Oct 7, 2023
- 3:00 PM
|
||||
92 · Daniel Läser | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 7' | |||
41' | 1:1 | |||
1:2 | 90+1' | |||
(8.) Oranie | 1:3 | SV Grü (15.) | ||
Sat
Oct 7, 2023
- 3:00 PM
|
||||
100 · Tom Heilmann | ||||
Course of play | ||||
40' | 1:0 | |||
1:1 | 68' | |||
1:2 | 73' | |||
1:3 | 90+5' | |||
(17.) BSC | 3:2 | FC Con (10.) | ||
Sat
Oct 7, 2023
- 3:00 PM
|
||||
117 · Artwin Archut | ||||
Course of play | ||||
14' | 1:0 | |||
44' | 2:0 | |||
2:1 | 70' | |||
74' | ||||
77' | 3:1 | |||
3:2 | 90+3' | |||
(16.) VSE | 2:1 | Bernau (5.) | ||
Sat
Oct 7, 2023
- 3:00 PM
|
||||
93 · Marvin Weiß | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 45' | |||
82' | 1:1 | |||
86' | 2:1 | |||
(9.) Blau-W | 3:0 | Fortun (13.) | ||
Sat
Oct 7, 2023
- 3:00 PM
|
||||
107 · André Stolzenburg | ||||
Course of play | ||||
35' | 1:0 | |||
39' | 2:0 | |||
50' | 3:0 | |||
(12.) Preuss | 2:1 | SVG 90 (6.) | ||
Sat
Oct 7, 2023
- 3:00 PM
|
||||
80 · Fabio Stemmler | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 6' | |||
48' | 1:1 | |||
73' | 2:1 | |||
Table Brandenburgliga 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1.FC Frankfurt | 8 | 17 | 20 | |
2 | GW Ahrensfelde | 7 | 18 | 17 | |
3 | MSV Neuruppin | 7 | 5 | 16 | |
4 | U. Klosterfelde | 8 | 12 | 14 | |
5 | Einheit Bernau | 8 | 2 | 12 | |
6 | Petershagen-E. | 7 | 1 | 12 | |
7 | G. Schöneiche | 8 | 0 | 10 | |
8 | Pr. Eberswalde | 8 | -1 | 10 | |
9 | Sachsenhausen | 7 | 7 | 9 | |
10 | Oranienburg | 8 | -3 | 9 | |
11 | C. Buckow/Wald. | 7 | -1 | 8 | |
12 | SV Zehdenick | 8 | -2 | 8 | |
13 | GW Lübben | 8 | -12 | 7 | |
14 | Victoria Seelow | 8 | -24 | 6 | |
15 | F. Babelsberg | 7 | -6 | 5 | |
16 | Brandenburg. SC | 7 | -6 | 5 | |
17 | Werderaner FC | 7 | -7 | 5 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...