News
Transfers & rumours
Market values
Competitions
Forums
My TM
Live
Log in
Matches Sep 16, 2022
Select country
Afghanistan
Albania
Algeria
American Samoa
American Virgin Islands
Andorra
Angola
Anguilla
Antigua and Barbuda
Argentina
Armenia
Aruba
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Bangladesh
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Benin
Bermuda
Bhutan
Bolivia
Bonaire
Bosnia-Herzegovina
Botsuana
Brazil
British India
British Virgin Islands
Brunei Darussalam
Bulgaria
Burkina Faso
Burundi
Cambodia
Cameroon
Canada
Cape Verde
Cayman Islands
Central African Republic
Chad
Chile
China
Chinese Taipei
Christmas Island
Colombia
Comoros
Congo
Cookinseln
Costa Rica
Cote d'Ivoire
Crimea
Croatia
CSSR
Cuba
Curacao
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Djibouti
Dominica
Dominican Republic
DR Congo
East Germany (GDR)
Ecuador
Egypt
El Salvador
England
Equatorial Guinea
Eritrea
Estonia
Eswatini
Ethiopia
Falkland Islands
Faroe Islands
Federated States of Micronesia
Fiji
Finland
France
French Guiana
Gabon
Georgia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Greenland
Grenada
Guadeloupe
Guam
Guatemala
Guernsey
Guinea
Guinea-Bissau
Guyana
Haiti
Honduras
Hongkong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iran
Iraq
Ireland
Isle of Man
Israel
Italy
Jamaica
Japan
Jersey
Jordan
Jugoslawien (SFR)
Kazakhstan
Kenya
Kiribati
Korea, North
Korea, South
Kosovo
Kuwait
Kyrgyzstan
Laos
Latvia
Lebanon
Lesotho
Liberia
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macao
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Maldives
Mali
Malta
Marshall Islands
Martinique
Mauritania
Mauritius
Mayotte
Mexico
Moldova
Monaco
Mongolia
Montenegro
Montserrat
Morocco
Mozambique
Myanmar
Namibia
Nauru
Nepal
Netherlands
Netherlands Antilles
Netherlands East India
Neukaledonien
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Niue
North Macedonia
Northern Ireland
Northern Mariana Islands
Norway
Oman
Pakistan
Palau
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
People's republic of the Congo
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Puerto Rico
Qatar
Réunion
Romania
Russia
Rwanda
Saarland
Saint-Martin
Samoa
San Marino
Sao Tome and Principe
Saudi Arabia
Scotland
Senegal
Serbia
Serbia and Montenegro
Seychelles
Sierra Leone
Singapore
Sint Maarten
Slovakia
Slovenia
Solomon Islands
Somalia
South Africa
Southern Sudan
Spain
Sri Lanka
St. Kitts & Nevis
St. Lucia
St. Vincent & Grenadinen
Sudan
Suriname
Swaziland
Sweden
Switzerland
Syria
Tahiti
Tajikistan
Tanzania
Thailand
The Gambia
Tibet
Timor-Leste
Togo
Tonga
Trinidad and Tobago
Tunisia
Türkiye
Turkmenistan
Turks- and Caicosinseln
Tuvalu
UdSSR
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Uzbekistan
Vanuatu
Vatican
Venezuela
Vietnam
Wales
Western Sahara
Yemen
Yugoslavia (Republic)
Zaire
Zambia
Zanzibar
Zimbabwe
Select type
First Tier
Second Tier
Third Tier
Fourth Tier
Youth league
Fifth Tier
Domestic Cup
Sixth Tier
International Cup
Play-Offs
Reserve league
Youth National Team Qualifiers
Premier League
matchday 8
Aston Villa
1:0
Southampton
Nottm Forest
2:3
Fulham
Bundesliga
matchday 7
1.FSV Mainz 05
1:1
Hertha BSC
LaLiga
matchday 6
Real Valladolid
0:1
Cádiz CF
Serie A
matchday 7
Salernitana
1:2
Lecce
Ligue 1
matchday 8
AJ Auxerre
1:3
FC Lorient
CAF-Champions League
First Round 2nd leg
SOAR
0:0
ASN Nigelec
La Passe FC
3:0
Volcan Club
CONCACAF League
Quarter-Finals 2nd leg
Herediano
1:1
Real España
CD Olimpia
3:1
Diriangén FC
CAF Confederation Cup
First Round 2nd leg
Royal AM
2:0
Mbabane Highlanders
Bumamuru FC
1:0
Fasil Kenema
Nouakchott King
1:0
Ashanti GB
Al-Ahli
0:0
Al-Akhdar SC
Copa do Brasil
Semi-Finals 2nd Leg
Corinthians
3:0
Fluminense
2. Bundesliga
matchday 9
SV Sandhausen
2:3
Hannover 96
E. Braunschweig
2:1
Karlsruher SC
3. Liga
1860 Munich
3:1
Erzgebirge Aue
U19 M-Liga
matchday 11
Rostov II
2:1
Chertanovo II
Dynamo M II
0:1
Loko Moscow II
Master-Saturn
3:2
KS Samara II
Nizhniy Novgorod
0:3
Strogino II
CSKA Moscow II
1:1
Ural II
Spartak II
1:0
Orenburg II
Academia Kuban
0:1
Fakel II
FK Sochi II
2:0
Akhmat II
Krasnodar II
2:1
Khimki II
Zenit II
5:3
Torpedo II
SuperLiga
FC Voluntari
1:0
FC U Craiova
Petrolul
1:3
FCV Farul
Eredivisie
matchday 7
FC Utrecht
0:0
NEC Nijmegen
Süper Lig
Galatasaray
2:1
Konyaspor
Hatayspor
0:4
Kayserispor
JPL
matchday 9
Royal Antwerp
2:1
RFC Seraing
CPL
matchday 6
KSK Lierse Kem.
2:3
RSCA Futures
KMSK Deinze
0:2
FCV Dender EH
Superliga
matchday 10
AC Horsens
1:0
Nordsjaelland
Super liga Srbije
matchday 12
Radnicki 1923
3:0
Mladost GAT
Mladost
2:5
FK TSC
SuperSport HNL
matchday 10
Slaven Belupo
1:0
NK Varazdin
Kolmonen Pohjoinen
matchday 16
TP-47
4:0
Tervarit
Kakkonen - Group B
matchday 24
HJS
1:3
VJS Vantaa
Kolmonen Itä-Suomi
matchday 20
Pallo-Kerho 37
1:2
JJK II
Savon Pallo
0:6
FC Blackbird
Kings SC
3:1
SC Riverball
Kolmonen Etelä A
matchday 19
Ekenäs IF II
0:0
FC Espoo
EBK
1:3
SexyPöxyt
Kolmonen Etelä B
HerTo
4:1
Puistolan Urh.
Kolmonen Etelä C
LPS
7:3
FC Kuusysi
HPS
1:1
TiPS
Ykkönen Relegation Group
matchday 2
PEPO
4:2
PK-35
Ekstraklasa
matchday 10
Piast Gliwice
1:1
Slask Wroclaw
Legia Warszawa
3:2
Miedz Legnica
efbet Liga
matchday 11
Spartak Varna
3:2
Botev Plovdiv
Hebar P.
0:2
Botev Vratsa
CSKA 1948
1:0
Septemvri Sofia
Fortuna Liga
Banska Bystrica
0:0
Skalica
Brandenburgliga
matchday 4
Pr. Eberswalde
2:2
G. Schöneiche
Victoria Seelow
2:1
SV Falkensee/F.
LL Bayern-Mitte
matchday 12
TSV Bogen
3:0
FC Amberg
VfB Straubing
0:1
Osterhofen
LL Bayern-N/O
Seligenporten
1:1
SC 04 Schwabach
LL Bayern-S/O
matchday 11
SB Traunstein
1:1
FC Unterföhring
TSV Brunnthal
2:1
TuS Geretsried
TSV Wasserburg
3:6
SF Schwaig
SV Bruckmühl
1:1
ASV Dachau
SE Freising
1:0
E. Karlsfeld
TSV Grünwald
1:3
SV Pullach
Rheinlandliga
matchday 6
SG 99 Andernach
1:2
SG Mendig
Berlin-Liga
SCC Berlin
3:0
TSV Rudow 1888
Füchse Berlin
5:0
Al-Dersimspor
VL Württemberg
matchday 8
VfL Pfullingen
2:1
VfL Nagold
VL Hessen-Süd
matchday 9
FV Bad Vilbel
1:1
Neu-Isenburg
SV Münster
2:6
Hanauer SC 1960
VL Meckl.-Vorpommern
matchday 6
TSV Bützow
1:2
Güstrower SC
VL Sachsen-Anhalt
RW Thalheim
1:2
Blau-Weiß Dölau
CFC Germania
0:4
SSC Weißenfels
Westfalenliga 1
RW Deuten
3:6
GW Nottuln
Liga Profesional
matchday 19
Defensa
2:1
Argentinos Jrs.
Atl. Tucumán
1:1
CA Talleres
Gimnasia
2:0
Arsenal Sarandí
Copa Argentina
Round of 16
Vélez Sarsfield
0:2
Independiente
Liga MX Apertura
matchday 16
CD Cruz Azul
2:1
León
División Profesional Clausura
matchday 18
Palmaflor
4:0
Real Santa Cruz
Copa S. Bolívar Playoff
Group E
Dep. Shalon
1:3
CD FATIC
Torneo DIMAYOR II
matchday 13
Fortaleza CEIF
1:0
Llaneros FC
Liga DIMAYOR II
matchday 2
CD América
0:1
Pereira
J1 League
matchday 30
Sagan Tosu
1:1
Kashima Antlers
Saudi Pro League
matchday 4
Al-Taawoun
1:1
Damac FC
Abha
1:1
Al-Fayha
Al-Hilal
3:0
Al-Wehda
Saudi First Division League
matchday 5
Al-Ain
2:2
Al-Orobah
Al-Ahli
3:0
Ohod Club
Liga Expansión MX Ap.
matchday 12
Tepatitlán
1:2
Venados FC
Correcaminos
0:2
Dorados Sinaloa
Kategoria Superiore
matchday 5
KF Tirana
4:0
KF Teuta
UAE Pro League
matchday 3
FC Baniyas
0:1
Al-Bataeh CSC
Ittihad Kalba
2:0
Al-Dhafra FC
Shabab Al-Ahli
2:1
Al-Wahda
A Lyga
matchday 30
Kauno Zalgiris
2:1
Jonava
Vysheyshaya Liga
matchday 22
Dinamo Minsk
3:0
Gomel
Vitebsk
1:1
BATE Borisov
Soligorsk
0:1
Energetik-BGU
Ligue Professionnelle 1
matchday 4
MC Algiers
2:1
NC Magra
JS Saoura
1:0
RC Arbaa
US Biskra
1:0
MC El Bayadh
Botola Pro Inwi
matchday 3
Difaâ El Jadida
1:0
SCC Mohammedia
K3 League
matchday 26
FC Mokpo
1:0
Pocheon Citizen
Druga Liga
matchday 8
NK Triglav
0:2
Brinje
USL1
matchday 25
Tormenta FC
1:1
FC Tucson
Cymru Premier
matchday 7
Aberystwyth
2:1
Connah's Quay
2. Liga
matchday 9
SV Horn
0:3
First Vienna FC
SV Lafnitz
2:0
Young Violets
SV Kapfenberg
2:4
Admira Wacker
Blau Weiss Linz
0:1
SKN St. Pölten
SKU Amstetten
1:1
Vorwärts Steyr
SFA Cup
First Round
Pollok FC
6:0
Huntly FC
Broomhill
3:2
AET
Brora Rangers
Syngenta
2:4
Auchinleck
Swiss Cup
Second Round
Neuchâtel Xamax
1:2
FC Thun
Primera División Clausura
matchday 11
12 de Octubre
1:0
Resistencia SC
Sol de América
3:2
Gen. Caballero
Primera División Clausura
matchday 8
Defensor SC
0:1
Cerro Largo
2nd Division
matchday 2
AEZ Zakakiou
1:2
Ethnikos
Premium Liiga
matchday 29
Kalju FC
4:0
Pärnu Vaprus
First Division
matchday 32
Cobh Ramblers
1:3
Athlone Town
Galway United
2:1
Cork City
FAI Cup
Quarter-Finals
Waterford FC
3:2
Dundalk FC
Treaty United
4:1
UCD
Thai League
matchday 6
Khon Kaen Utd.
0:0
Chiangrai Utd.
Thai League 2
Krabi FC
3:2
Udon Thani FC
Premiership
matchday 7
Crusaders
2:1
Linfield
Newry City
1:0
Dungannon
Serie B
matchday 6
Brescia
1:0
Benevento
Welsh Cup
First Round
Penydarren
4:0
Ynyshir Albions
Llandudno Amate
1:7
Llanrug United
Abergavenny
5:2
on pens
Treharris
Conwy
3:2
Kinmel Bay
Risca United
4:2
Aberbargoed
LaLiga SmartBank
matchday 6
Levante
0:1
FC Cartagena
National 2 - Grp. A
matchday 5
FC Rouen 1899
2:1
US Granville
National 2 - Grp. C
FC Sète 34
0:2
Canet Rous.
Championnat National
matchday 6
US Orléans
1:1
LB Châteauroux
AS Nancy
1:0
Borgo
Le Mans FC
4:0
Paris 13 Atl.
Bourg-en-Bresse
3:3
Stade Briochin
US Avranches
1:1
Red Star FC
Le Puy Foot
1:1
FC Villefranche
FC Martigues
1:1
CS Sedan
USL Dunkerque
3:0
SO Cholet
Keuken Kampioen Divisie
matchday 7
VVV-Venlo
1:1
PSV U21
PEC Zwolle
1:2
ADO Den Haag
MVV Maastricht
4:1
Ajax U21
De Graafschap
1:2
Almere City
Willem II
1:0
AZ Alkmaar U21
Telstar
0:3
Heracles Almelo
NAC Breda
3:1
Utrecht U21
Helmond Sport
2:1
FC Dordrecht
FC Eindhoven
3:3
Roda JC
Liga Portugal
Portimonense
1:0
Chaves
Liga Sabseg
Tondela
3:1
B SAD
1.Lig
matchday 6
Y. Malatyaspor
0:0
Altay SK
Persha Liga
matchday 4
LNZ Cherkasy
1:0
SK Poltava
Epicentr
1:0
FSK Mariupol
MSFL
matchday 7
1.SC Znojmo
1:1
Kvitkovice
FNL
matchday 9
Jihlava
1:2
Varnsdorf
1.Division
matchday 10
Fremad Amager
2:3
HB Köge
FC Helsingör
1:2
Naestved BK
League One
matchday 21
BJ BSU
0:1
NT Zhiyun
LN Tieren
1:1
NJ City
QD Youth Island
0:2
KS FC
Prva HNL - Juniori
matchday 6
NK Rudes U19
5:1
Istra 1961 U19
Fortuna 1 Liga
matchday 11
Arka Gdynia
3:4
Chrobry Glogow
Wisla Kraków
1:1
Ruch Chorzow
3 Liga - Group I
matchday 8
Lechia Tomaszow
2:1
LKS Lodz II
Bron Radom
1:1
P. Bialobrzegi
3 Liga - Group II
Polonia Sroda
4:1
Baltyk Gdynia
Cartusia Kartuzy
1:2
KP Starogard
Gedania Gdansk
4:3
Pogoń Nowe S.
Stolem
3:2
Jarota Jarocin
Pervaya Liga
matchday 20
FC Zhenis
4:0
Igilik
Kairat-Zhas
1:0
Yassi
Superliga
matchday 19
Nasaf Qarshi
2:1
Kokand 1912
Navbahor
1:0
Qizilqum
Premier League 2
matchday 6
West Brom U21
2:1
Derby U21
Leeds U21
6:2
Southampton B
Newcastle U21
2:1
Nottingham U21
matchday 7
Man Utd U21
1:1
West Ham U21
Regional League Central
matchday 9
SK Treibach
2:3
Union Gurten
Vöcklamarkt
1:1
Amateure OÖ
SC Weiz
1:3
Wolfsberg II
SAK Klagenfurt
2:3
Bad Gleichenb.
SV Ried II
0:3
DSV Leoben
Deutschlandsbg.
3:3
FC Gleisdorf 09
Regionalliga Bayern
matchday 12
TSV Buchbach
3:2
SpVgg Hankofen
FC Augsburg II
2:2
TSV Aubstadt
W. Burghausen
5:0
FC Bayern II
Schweinfurt 05
1:3
Nuremberg II
FV Illertissen
0:6
Würzb. Kickers
SV Heimstetten
2:0
Gr. Fürth II
Aschaffenburg
5:1
VfB Eichstätt
Regionalliga Northeast
matchday 6
Altglienicke
5:2
ZFC Meuselwitz
BFC Dynamo
0:0
Hertha BSC II
FSV Luckenwalde
1:1
Lichtenberg 47
Regionalliga Südwest
matchday 8
Hessen Kassel
0:3
SG Barockstadt
Regionalliga West
matchday 9
Wattenscheid 09
0:4
SV Straelen
Regional League East
matchday 8
Traiskirchen
2:2
SR Donaufeld
Drassburg
1:2
Mauerwerk
Wiener SC
2:0
Wiener Viktoria
Wiener Neustadt
2:1
Siegendorf
Kremser SC
1:2
FC Marchfeld
SC Neusiedl/See
2:2
Bruck/L.
Regionalliga Tirol (-2023)
matchday 11
Schwaz
2:2
Reichenau
SV Wörgl
0:2
Kundl
Eliteliga Vorarlberg (-2023)
Admira Dornbirn
1:2
Altach Juniors
2.Division
matchday 7
Thisted FC
3:0
Jammerbugt FC
1.Liga Cl. Gr. 3
FC Gossau
3:0
FC Kreuzlingen
Oberliga Hamburg
matchday 10
FC Süderelbe
2:2
SC Victoria
Hamm United
2:2
HSV III
TuS Osdorf
0:2
TSV Buchholz 08
TuRa Harksheide
0:0
Eimsbütteler TV
Bayernliga Nord
matchday 12
Ammerthal
3:4
Bayern Hof
TSV Kornburg
0:2
ASV Neumarkt
Eltersdorf
1:1
FV 04 Würzburg
Bayernliga Süd
Hallbergmoos
2:1
FC Ismaning
FC Memmingen
1:0
SV Erlbach
OL RP/Saar
matchday 8
Hertha Wiesbach
2:3
FSV Jägersburg
FV Engers 07
1:0
Mülheim-Kärlich
NOFV-Oberliga Nord
matchday 6
FCM Schwerin
0:3
U. Fürstenwalde
II. Liga
matchday 10
Puchov
0:1
Pohronie
Spartak Myjava
2:2
Povazska Byst.
O21 Div. 2 Fall
matchday 3
FC Twente U21
2:0
Vitesse U21
Wiener Stadtliga
matchday 5
SV Donau
6:0
Mannswörth
SV Schwechat
2:1
Helfort
LL Niederösterreich
matchday 7
Kottingbrunn
0:2
Zwettl
SC Ortmann
1:3
SC Retz
Schrems
3:1
Spratzern
Rohrbach/G.
0:1
Langenrohr
Waidhofen/T.
2:0
Gloggnitz
Burgenlandliga
matchday 9
Bad Sauerbrunn
0:4
Oberwart
SC/ESV Parndorf
2:1
St. Margarethen
Schattendorf
2:2
Andau
Ritzing
5:4
Markt Allhau
OÖ Liga
matchday 7
Union Perg
1:3
ASKÖ Oedt
FC Wels
1:2
St. Valentin
St. Martin/M.
3:0
Dietach
Micheldorf
10:0
Stadl-Paura
SPG Pregarten
2:2
Weißkirchen
Ostermiething
2:3
Mondsee
LL Steiermark
matchday 9
Bruck/Mur
1:1
ASK Köflach
Kärntner Liga
matchday 10
FC Lendorf
1:2
SV Spittal/Drau
Tiroler Liga
matchday 9
SV Innsbruck
2:1
SV Oberperfuss
SK St. Johann
2:3
Prutz/Serfaus
Vorarlbergliga
matchday 10
A. Lustenau II
4:2
Bezau
FC Bizau
5:2
Meiningen
Salzburger Liga
matchday 7
FC Puch
2:2
ASV Salzburg
Schwarzach
0:4
Eugendorf