For using this site, please activate JavaScript.

Matches Nov 22, 2020

Matchday 8
SC Freiburg SC Freiburg 1:3 1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05
 
1. FC Köln 1. FC Köln 1:2 1.FC Union Berlin Union Berlin
 
Würzb. Kickers Würzburger Kickers 2:1 Hannover 96 Hannover 96
 
Hamburger SV Hamburger SV 1:3 VfL Bochum VfL Bochum
 
Erzgebirge Aue FC Erzgebirge Aue 3:0 SV Darmstadt 98 SV Darmstadt 98
 
Greuther Fürth SpVgg Greuther Fürth 3:1 SSV Jahn Regensburg Jahn Regensburg
Matchday 11
VfB Lübeck VfB Lübeck 3:0 FC Bayern Munich II FC Bayern II
 
Unterhaching SpVgg Unterhaching 2:2 FC Viktoria Köln Viktoria Köln
 
FC Ingolstadt FC Ingolstadt 04 1:0 1.FC Magdeburg 1.FC Magdeburg
Angola U17 Angola U17 1:2 Sambia U17 Sambia U17
  S. Africa U17 South Africa U17 2:2 Malawi U17 Malawi U17
Matchday 22 Goiás EC Goiás Esporte Clube 1:0 Sociedade Esportiva Palmeiras Palmeiras
  São Paulo São Paulo Futebol Clube 1:1 Club de Regatas Vasco da Gama Vasco da Gama
  Ceará SC Ceará Sporting Club 2:2 Clube Atlético Mineiro Atlético-MG
  Internacional Sport Club Internacional 1:2 Fluminense Football Club Fluminense
  Botafogo Botafogo de Futebol e Regatas 1:2 Fortaleza Esporte Clube Fortaleza
  Corinthians Sport Club Corinthians Paulista 0:0 Grêmio Foot-Ball Porto Alegrense Grêmio
Matchday 9 Fulham Fulham FC 2:3 Everton FC Everton
  Sheff Utd Sheffield United 0:1 West Ham United West Ham
  Leeds Leeds United 0:0 Arsenal FC Arsenal
 
Liverpool Liverpool FC 3:0 Leicester City Leicester
Matchday 10 SD Eibar SD Eibar 0:0 Getafe CF Getafe
  Cádiz CF Cádiz CF 0:1 Real Sociedad Real Sociedad
  Granada CF Granada CF 1:3 Real Valladolid CF Real Valladolid
  Alavés Deportivo Alavés 2:2 Valencia CF Valencia
Matchday 8 Fiorentina ACF Fiorentina 0:1 Benevento Calcio Benevento
  Hellas Verona Hellas Verona 0:2 US Sassuolo Sassuolo
 
Inter Inter Milan 4:2 Torino FC Torino
 
AS Roma AS Roma 3:0 Parma Calcio 1913 Parma
  Sampdoria UC Sampdoria 1:2 Bologna FC 1909 Bologna
  Udinese Calcio Udinese Calcio 1:0 Genoa CFC Genoa
 
SSC Napoli SSC Napoli 1:3 AC Milan AC Milan
Matchday 11 FC Nantes FC Nantes 1:1 FC Metz FC Metz
  Dijon Dijon FCO 0:1 RC Lens Lens
  Stade Reims Stade Reims 0:1 Nîmes Olympique Nîmes Olympique
  Montpellier Montpellier HSC 4:3 RC Strasbourg Alsace R. Strasbourg
  SCO Angers SCO Angers 0:1 Olympique Lyon Olympique Lyon
  LOSC Lille LOSC Lille 4:0 FC Lorient FC Lorient
Matchday 8
Austria Vienna Austria Vienna 1:1 SKN St. Pölten SKN St. Pölten
 
WSG Tirol WSG Tirol 3:0 FC Admira Wacker Mödling Admira Wacker
 
SV Ried SV Ried 4:3 Rapid Vienna Rapid Vienna
Matchday 15 CSKA Moscow CSKA Moscow 1:1 FC Sochi Sochi
  Rotor Volgograd Rotor Volgograd 0:0 Ural Yekaterinburg Ural
  Rubin Kazan Rubin Kazan 0:2 FK Rostov Rostov
Matchday 10 Krasnodar U16 Akademia FK Krasnodar U16 6:0 Akademia Rubin Kazan U16 Ak. Rubin U16
  UOR-5 U16 Master-Saturn Egorjevsk U16 2:1 Akademia Spartak Moskau U16 Ak.Spartak U16
  Akad. Krasnodar Akademia FK Krasnodar 2:1 Akademia Rubin Kazan Akademia Rubin
  UOR-5 U17 Master-Saturn Egorjevsk U17 2:5 Akademia Spartak Moscow Akademia FCSM
Matchday 12 ADO '20 ADO '20 Heemskerk moved RKVV Westlandia Westlandia
  USV Hercules USV Hercules moved GVV Unitas Unitas
  Quick DH HV & CV Quick moved VV Dongen Dongen
  VV Gemert VV Gemert moved RKVV DEM RKVV DEM
  Hoogland VV Hoogland moved OFC Oostzaan OFC Oostzaan
  HSC '21 HSC '21 Haaksbergen moved RKSV Groene Ster Groene Ster
  SV Oss '20 SV Oss '20 moved JOS Watergraafsmeer Watergraafsmeer
  EVV Echt EVV Echt moved VV UNA Veldhoven VV UNA
  Blauw Geel '38 Blauw Geel '38 moved HVV Hollandia Hollandia
Matchday 11 Hermannstadt AFC Hermannstadt 0:1 AFC Astra AFC Astra
  CFR Cluj CFR Cluj 0:1 AFC UTA Arad UTA Arad
Matchday 8
FC St. Gallen FC St. Gallen 1879 2:2 FC Lausanne-Sport Lausanne-Sport
 
Servette FC Servette FC 1:1 FC Lugano FC Lugano
 
FC Sion FC Sion 2:2 FC Zürich FC Zürich
Matchday 9
Ajax Ajax Amsterdam 5:0 Heracles Almelo Heracles Almelo
  Sparta R. Sparta Rotterdam 6:0 ADO Den Haag ADO Den Haag
  Fortuna Sittard Fortuna Sittard 1:3 Feyenoord Rotterdam Feyenoord
  Twente FC Twente Enschede FC 1:1 PSV Eindhoven PSV Eindhoven
  RKC Waalwijk RKC Waalwijk 1:1 SC Heerenveen Heerenveen
  AZ Alkmaar AZ Alkmaar 1:0 FC Emmen FC Emmen
  Hatayspor Hatayspor 2:2 Caykur Rizespor C. Rizespor
  Göztepe Göztepe 3:1 MKE Ankaragücü Ankaragücü
  Konyaspor Konyaspor 2:1 Kasimpasa Kasimpasa
 
Antalyaspor Antalyaspor 0:2 Alanyaspor Alanyaspor
 
Trabzonspor Trabzonspor 1:0 Büyüksehir Belediye Erzurumspor BB Erzurumspor
Matchday 12 Be Quick 1887 Be Quick 1887 moved SJC Noordwijk SJC Noordwijk
  VV Hoogeveen VV Hoogeveen moved RKAVV Leidschendam RKAVV
  SP Silvolde Sportclub Silvolde moved VV Emmen VV Emmen
  TAC '90 TAC '90 moved Alphense Boys Alphense Boys
  Purmersteijn VPV Purmersteijn moved MVV Alcides Alcides
  SDO Bussum SDO Bussum moved HBS Craeyenhout HBS
  RKVV Velsen RKVV Velsen moved RKZVC Zieuwent RKZVC
  LONGA '30 LONGA '30 moved VV De Zouaven VV De Zouaven
Matchday 15 Rangers Rangers FC 4:0 Aberdeen FC Aberdeen FC
Matchday 10 FK Minaj FK Minaj 3:2 SK Dnipro-1 SK Dnipro-1
  Desna Desna Chernigiv 0:1 PFK Lviv PFK Lviv
  Vorskla Vorskla Poltava 3:0 Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka
Matchday 9 AEK Athens AEK Athens 4:1 AE Larisa AE Larisa
  Panetolikos Panetolikos GFS 0:1 Aris Thessaloniki Aris Saloniki
  PAOK Salonika PAOK Thessaloniki 2:1 PAS Giannina PAS Giannina
Matchday 13 Beerschot V.A. Beerschot V.A. 2:1 RSC Anderlecht RSC Anderlecht
  Zulte Waregem SV Zulte Waregem 1:2 KV Mechelen KV Mechelen
  RSC Charleroi RSC Charleroi 0:1 KAA Gent KAA Gent
  KRC Genk KRC Genk 4:1 Royal Excel Mouscron Mouscron
Matchday 11 Saint Gilloise Royale Union Saint Gilloise 2:1 RWD Molenbeek RWDM
  KVC Westerlo KVC Westerlo 1:1 RFC Seraing RFC Seraing
Matchday 8 Zbrojovka Brno FC Zbrojovka Brno 1:1 1.FK Pribram 1.FK Pribram
  Banik Ostrava FC Banik Ostrava 2:00 PM 1.FC Slovácko Slovácko
  FC Zlin FC FASTAV Zlin 1:0 FC Viktoria Plzen Viktoria Plzen
  Sparta Praha AC Sparta Praha 2:4 SK Dynamo Ceske Budejovice C. Budejovice
Matchday 9 Odense BK Odense Boldklub 1:1 SönderjyskE SönderjyskE
  Aalborg BK Aalborg BK 1:1 FC Nordsjaelland Nordsjaelland
  Aarhus GF Aarhus GF 1:2 FC Midtjylland FC Midtjylland
  Vejle BK Vejle Boldklub 0:2 Bröndby IF Bröndby IF
Matchday 15 Zlatibor FK Zlatibor Cajetina 1:0 OFK Backa Backa
  Vojvodina FK Vojvodina Novi Sad 0:2 Red Star Belgrade Red Star
Matchday 10 Lech Poznan Lech Poznan 3:3 Rakow Czestochowa Rakow
  Cracovia Cracovia 0:1 Legia Warszawa Legia Warszawa
Matchday 13 Cherno More Cherno More Varna 2:1 POFK Botev Vratsa Botev Vratsa
  Lok. Plovdiv Lokomotiv Plovdiv 1:1 CSKA 1948 CSKA 1948
Matchday 12 NK Aluminij NK Aluminij Kidricevo 0:0 NK Tabor Sezana Tabor Sezana
  NK Domzale NK Domzale 0:1 NK Celje NK Celje
Group A Paysandu Paysandu Sport Club 3:0 Ferroviário Atlético Clube (CE) Ferroviário-CE
Group B Volta Redonda Volta Redonda Futebol Clube (RJ) 1:1 Esporte Clube São Bento (SP) São Bento (SP)
  EC São José Esporte Clube São José (RS) 0:0 Londrina Esporte Clube (PR) Londrina-PR
Matchday 9 Differdange 03 FC Differdange 03 2:1 Racing FC Union Luxembourg RFCU Luxembourg
  US Mondorf US Mondorf-Les-Bains 0:1 Union Titus Petange Titus Petange
  FC Rodange 91 FC Rodange 91 1:1 FC UNA Strassen FC UNA Strassen
  Vict. Rosport FC Victoria Rosport 1:0 FC Progrès Niederkorn Pr. Niederkorn
  US Hostert US Hostert 2:1 F91 Dudelange F91 Dudelange
  Hesperange Swift Hesperange 2:2 CS Fola Esch CS Fola Esch
  Jeunesse Esch Jeunesse Esch 1:1 FC Wiltz 71 FC Wiltz 71
  E. Ettelbrück FC Etzella Ettelbruck 2:1 FC RM Hamm Benfica Hamm Benfica
Matchday 11 Fehérvár MOL Fehérvár FC 3:0 Diósgyőri VTK Diósgyőr
Matchday 14 Slo. Bratislava Slovan Bratislava 2:1 ViOn Zlate Moravce-Vrable Zlate Moravce
Matchday 10 TuS Hartenholm TuS Hartenholm 1:00 PM SV Grün-Weiß Siebenbäumen GW Siebenbäumen
  TSV Lägerdorf TSV Lägerdorf 2:00 PM Breitenfelder SV Breitenfelde
  Eichholzer SV Eichholzer SV 2:00 PM SV Eichede II SV Eichede II
Matchday 12 FC Verden 04 FC Verden 04 2:00 PM MTV Treubund Lüneburg MTV TB Lbg.
  Ottersberg TSV Ottersberg 2:00 PM VfL Güldenstern Stade VfL Güldens.
  VfL Lüneburg VfL Lüneburg 2:00 PM Teutonia Uelzen Teutonia Uelzen
  Cranz-Estebrüg. ASC Cranz-Estebrügge 2:00 PM SV Blau-Weiß Bornreihe BW Bornreihe
  VfL Breese/L. VfL Breese/Langendorf 2:00 PM SV Ahlerstedt/Ottendorf Ahlerstedt/Ott.
  Drocht./A. II SV Drochtersen/Assel II 2:00 PM TSV Elstorf TSV Elstorf
  VfL Westercelle VfL Westercelle 2:00 PM TSV Etelsen TSV Etelsen
Matchday 10 Collegia Jübek TuS Collegia Jübek 12:00 PM IF Stjernen Flensborg IF Stjernen
Matchday 12 Barsinghausen TSV Barsinghausen 2:00 PM SC Hemmingen/Westerfeld SC Hemmingen/W.
  TSV Stelingen TSV Stelingen 2:00 PM Heeßeler SV Heeßeler SV
  Bad Pyrmont SpVgg Bad Pyrmont 2:00 PM FC Eldagsen FC Eldagsen
  TSV Godshorn TSV Godshorn 2:00 PM TSV Wetschen TSV Wetschen
  TSV Pattensen TSV Pattensen 2:00 PM VfR Evesen VfR Evesen
  TSV Burgdorf TSV Burgdorf 2:00 PM TSV Krähenwinkel/Kaltenweide Krähenwinkel
  TuS Sulingen TuS Sulingen 3:00 PM STK Eilvese STK Eilvese
Matchday 10 SG Rabenstein SG Handwerk Rabenstein 2:00 PM FSV Neusalza-Spremberg FSV Neusalza-S.
  Neustadt/Spree LSV Neustadt/Spree 2:00 PM FV Eintracht Niesky Eintr. Niesky
Matchday 14 DJK Donauesch. DJK Donaueschingen 2:30 PM FC Waldkirch FC Waldkirch
  SF Elzach-Yach SF Elzach-Yach 2:30 PM SV Endingen SV Endingen
  FC Auggen FC Auggen 2:30 PM FC 08 Villingen II FC 08 Villingen II
Group 2 Independiente Club Atlético Independiente 0:0 Club Atlético Central Córdoba (SdE) Central Córdoba
Group 5 Estudiantes Club Estudiantes de La Plata 0:1 Club Atlético Aldosivi Aldosivi
Group 6 CA Patronato Club Atlético Patronato 0:0 Club de Gimnasia y Esgrima La Plata Gimnasia
Matchday 28 Urawa Reds Urawa Red Diamonds 1:2 Gamba Osaka Gamba Osaka
Matchday 35 Tokyo Verdy Tokyo Verdy 2:1 Renofa Yamaguchi Reno. Yamaguchi
Matchday 29 Blaublitz Akita Blaublitz Akita 0:1 Kataller Toyama Kataller Toyama
  FC Imabari FC Imabari 1:2 Fukushima United Fukushima Utd.
  Yokohama SCC Yokohama Sports & Culture Club 0:1 Kamatamare Sanuki Kamatam. Sanuki
  Kagoshima Utd. Kagoshima United 0:1 SC Sagamihara SC Sagamihara
  a. cl. Numazu azul claro Numazu 1:0 Nagano Parceiro Nagano Parceiro
  Gainare Tottori Gainare Tottori 1:2 Vanraure Hachinohe Vanr. Hachinohe
  G. Osaka U23 Gamba Osaka U23 0:1 Iwate Grulla Morioka Iwate Grulla M.
  C. Osaka U23 Cerezo Osaka U23 1:1 Roasso Kumamoto Roasso Kumamoto
Matchday 14 FC Osaka FC Osaka 2:1 Nara Club Nara Club
  MIO Biwako MIO Biwako Shiga 3:2 Tokyo Musashino City Musashino City
  Iwaki FC Iwaki FC 1:1 Veertien Mie Veertien Mie
  Kochi Utd. Kochi United 1:1 ReinMeer Aomori ReinMeer Aomori
Matchday 17 Zeljeznicar U17  FK Zeljeznicar Sarajevo U17 1:2 HSK Zrinjski Mostar U17 Zr. Mostar U17
Matchday 15 FK Krupa FK Krupa na Vrbasu 1:1 FK Velez Mostar Velez Mostar
  FK Sarajevo FK Sarajevo 2:0 FK Olimpik Sarajevo FK Olimpik
  Siroki Brijeg NK Siroki Brijeg 5:0 FK Radnik Bijeljina Radnik Bijelj.
Matchday 29 FK Minsk FK Minsk 2:2 FK Vitebsk Vitebsk
  Energetik-BGU Energetik-BGU Minsk 2:3 Dinamo Minsk Dinamo Minsk
  Rukh Rukh Brest 1:2 Shakhtjor Soligorsk Soligorsk
  Smolevichi FK Smolevichi 0:3 Slavia Mozyr Slavia
  Torpedo Zhodino Torpedo-BelAZ Zhodino 2:0 Isloch Minskiy Rayon Isloch
  Gorodeya FK Gorodeya 1:4 Dynamo Brest Dynamo Brest
  Neman Grodno Neman Grodno 1:0 FK Slutsk FK Slutsk
  BATE Borisov BATE Borisov 5:0 Belshina Bobruisk Belshina
Matchday 16 FC Merani FC Merani Tbilisi 1:2 Chikhura Sachkhere Chikhura
  Nowon Utd. Seoul Nowon United 4:1 Icheon Citizen (-2020) Icheon Citizen
Matchday 26 Jinju Citizen Jinju Citizen 2:1 Seoul Jungnang Seoul Jungnang
  Paju Citizen Paju Citizen 3:0 Goyang Citizen Goyang Citizen
  Yeoju Citizen Yeoju Citizen (-2020) 0:1 Chungju Citizen Chungju Citizen
  Yangpyeong FC Yangpyeong FC 1:0 Namdong FC Namdong FC
  Ulsan Citizen Ulsan Citizen 2:0 Siheung City Siheung City
  Icheon Citizen Icheon Citizen (-2020) 2:1 Seoul Nowon United Nowon Utd.
Matchday 17 NK Smartno 1928 NK Smartno 1928 moved NK Radomlje NK Radomlje
  ND Primorje ND Primorje moved NK Nafta 1903 NK Nafta 1903
  NK Bilje Vitanest Bilje moved NK Rudar Velenje Rudar Velenje
  NK Triglav NK Triglav Kranj moved NK Krka NK Krka
  Beltinci ND Beltinci moved NK Brda NK Brda
  NK Dob NK Roltek Dob moved NK Krsko NK Krsko
  NK Fuzinar NK Fuzinar moved NK Drava Ptuj Drava Ptuj
  NK Brezice 1919 NK Brezice 1919 moved NK Dekani NK Dekani
Matchday 10 Rapid Wien II SK Rapid Wien II 1:2 Grazer AK 1902 Grazer AK 1902
Group G Suwon Bluewings Suwon Samsung Bluewings 0:0 Guangzhou Evergrande Taobao GZ Evergrande
Group H Jeonbuk Motors Jeonbuk Hyundai Motors 1:2 Shanghai SIPG SH SIPG
Matchday 12 FC Atert Bissen FC Atert Bissen moved SC Bettembourg SC Bettembourg
  US Esch Union Sportive Esch-Alzette moved FC Mondercange Mondercange
  Berbourg FC Berdenia Berbourg moved FC Mamer 32 FC Mamer 32
  Weiler FC Yellow Boys Weiler-La-Tour moved Union Mertert-Wasserbillig Mertert-Wass.
  UN Käerjeng 97 UN Käerjeng 97 moved  FC Alisontia Steinsel Steinsel
  US Rumelange US Rumelange moved FC Jeunesse Canach Jeunesse Canach
  Marisca Mersch FC Marisca Mersch moved FC Schifflange 95 Schifflange 95
  Junglinster FC Jeunesse Junglinster moved FC Blo-Wäiss Medernach Medernach
Matchday 7 Nacional Club Nacional Asunción 0:0 Guaireña FC Guaireña FC
Matchday 5 Defensor Defensor Sporting Club 0:1 CA Fénix CA Fénix
  Peñarol CA Peñarol 2:0 Club Atlético Boston River Boston River
Matchday 17 Tabasalu U17 JK Tabasalu U17 2:3 Tallinn JK Legion U17 TJK Legion U17
Matchday 28 JK Tammeka Jalgpallikool Tammeka 3:3 JK Viljandi Tulevik JK Viljandi
  Kalju FC Kalju FC 0:3 FC Flora Tallinn FC Flora
  FCI Levadia FCI Levadia 2:2 Paide Linnameeskond Paide
Matchday 2 Hamilton W. Hamilton Wanderers 2:0 Auckland City FC Auckland City
  Eastern Sub. Eastern Suburbs AFC 3:1 Canterbury United Canterbury Utd
Matchday 7 Mannucci Carlos A. Mannucci 2:1 Sport Huancayo Sport Huancayo
Matchday 12 Ratchaburi FC Ratchaburi Mitr Phol FC 3:1 Samut Prakan City Samut Prakan C.
  Muangthong Utd. SCG Muangthong United 1:1 Nakhonratchasima Mazda FC Swat Cat
  Sukhothai FC Sukhothai FC 0:3 Buriram United Buriram Utd.
Matchday 14 Samut Sakhon FC Thai Union Samut Sakhon FC 1:3 Nakhonpathom United Nakhonpathom
  Uthai Thani FC Uthai Thani FC 0:1 Kasetsart FC Kasetsart FC
  Sisaket FC Sisaket FC 0:1 Khon Kaen FC Khon Kaen FC
  Chiangmai Utd. Chiangmai United 0:1 Ayutthaya United Ayutthaya Utd.
Matchday 12 Tanjong Pagar Tanjong Pagar United 2:2 Tampines Rovers Tampines Rovers
Matchday 14 LC Sailors Lion City Sailors 2:3 Albirex Niigata (S) Albirex Niigata
Matchday 8 Ascoli Ascoli Calcio 1:1 Virtus Entella Virtus Entella
  Reggina Reggina 1914 1:2 AC Pisa 1909 AC Pisa
Matchday 12 Pontedera US Città di Pontedera 0:1 Aurora Pro Patria Pro Patria
  Lucchese Lucchese 1905 0:1 AS Giana Erminio Giana Erminio
  UC AlbinoLeffe UC AlbinoLeffe 1:2 Como 1907 Como
  Pro Vercelli FC Pro Vercelli 1892 0:2 SSD Pro Sesto Pro Sesto
  Juventus U23 Juventus U23 3:2 US Pistoiese 1921 Pistoiese
  Lecco Calcio Lecco 1912 3:2 US Pergolettese 1932 Pergolettese
  Carrarese Carrarese Calcio 1908 3:0 Olbia Calcio 1905 Olbia
  Triestina US Triestina 3:1 Fermana FC Fermana
  Matelica Matelica Calcio 2:2 Cesena FC Cesena
  Modena Modena FC 2018 1:2 FC Südtirol Südtirol
  Ravenna Ravenna FC 1:1 US Sambenedettese Sambenedettese
  Virtus Verona Virtusvecomp Verona 1:1 Mantova FC Mantova FC
  Vis Pesaro Vis Pesaro dal 1898 3:2 Carpi FC 1909 Carpi
  Feralpisalò Feralpisalò 3:1 Calcio Padova Padova
  Catania Calcio Catania 0:0 SS Turris Calcio Turris
  Foggia Calcio Foggia 1920 1:1 Virtus Francavilla Calcio V. Francavilla
  Paganese Paganese Calcio 1926 1:1 AS Bisceglie 1913 Bisceglie
  Casertana Casertana FC 0:2 SSC Bari Bari
  Catanzaro US Catanzaro 2:1 Cavese 1919 Cavese
  Monopoli SS Monopoli 1966 2:0 US Vibonese Vibonese
  Ternana Ternana Calcio 3:0 Teramo Calcio 1913 Teramo
Matchday 20 CD Palestino CD Palestino 1:3 Deportes La Serena La Serena
  CD Everton CD Everton 1:1 Club Universidad de Chile U. de Chile
Matchday 13 CE Sabadell CE Sabadell 3:1 UD Las Palmas UD Las Palmas
  RCD Mallorca RCD Mallorca 0:0 Sporting Gijón Sporting Gijón
  CD Tenerife CD Tenerife 0:1 UD Logroñés UD Logroñés
  Ponferradina SD Ponferradina 2:1 Real Zaragoza Real Zaragoza
  Aerostar Aerostar Bacau 2:3 FC Rapid 1923 Rapid 1923
Third Round Vilaverdense FC Vilaverdense FC 2:3 Clube Olímpico Montijo CO Montijo
  Limianos AD Limianos 1:2 Grupo Desportivo das Fontinhas GD Fontinhas
  Espinho SC Espinho 2:1 Gondomar SC Gondomar
  Felgueiras FC Felgueiras 1932 0:1 CD Tondela Tondela
  Fafe AD Fafe 5:1 Vilar de Perdizes Vilar Perdizes
  Anadia FC Anadia FC 2:1 CD Pinhalnovense Pinhalnovense
  Torreense SC União Torreense 2:0 FC Alverca Alverca
  Monção Desportivo Monção 1:2 Rio Ave FC Rio Ave FC
  Beira-Mar SC Beira-Mar 1:3 CD Santa Clara Santa Clara
  Merelinense Merelinense FC 0:1 Moreirense FC Moreirense
  Oriental Dragon Oriental Dragon 3:4 on pens Leixões SC Leixões
  Oliveirense UD Oliveirense 0:4 FC Paços de Ferreira Paços Ferreira
  Vizela FC Vizela 0:1 AET Boavista FC Boavista
Matchday 10 A. Keciörengücü Ankara Keciörengücü 6:0 Akhisarspor Akhisarspor
  Tuzlaspor Tuzlaspor 0:6 Bandirmaspor Bandirmaspor
  Adana Demirspor Adana Demirspor 4:1 Eskisehirspor Eskisehirspor
Matchday 8 Viktoria Zizkov FK Viktoria Zizkov 3:1 SK Lisen SK Lisen
  Vlašim FC Sellier & Bellot Vlašim 1:0 FK Dukla Prag Dukla Prague
Matchday 12 Fremad Amager BK Fremad Amager 0:1 HB Köge HB Köge
  Esbjerg fB Esbjerg fB 2:1 Skive IK Skive IK
Matchday 25 Odds BK Odds BK 1:2 IK Start Start
  Haugesund FK Haugesund 3:2 Sandefjord Fotball Sandefjord
  Kristiansund BK Kristiansund BK 1:0 Mjøndalen IF Mjøndalen
  Sarpsborg 08 Sarpsborg 08 FF 1:2 Viking Stavanger Viking FK
  Strømsgodset Strømsgodset IF 1:2 FK Bodø/Glimt Bodø/Glimt
Matchday 28 Raufoss Raufoss IL 1:1 Tromsø IL Tromsø IL
Matchday 7 Brattvag IL Brattvag IL 2:0 Skeid Oslo Skeid
Matchday 16 Dinamo Vranje FK Dinamo Vranje 1:0 FK Radnicki Sremska Mitrovica Radnicki Srem
  Kabel Novi Sad FK Kabel Novi Sad 2:2 GFK Jagodina Jagodina
  Zarkovo OFK Zarkovo 1:0 FK Trayal Kruševac Trayal
Matchday 14 NK Orijent 1919 HNK Orijent Rijeka 2:0 HNK Cibalia Vinkovci Cibalia
  NK Osijek II NK Osijek II 2:0 NK Solin NK Solin
Matchday 13 LKS Lodz LKS Lodz 4:4 Puszcza Niepolomice P. Niepolomice
  Sandecja Sandecja Nowy Sacz 1:1 Radomiak Radom Radomiak
  Odra Opole Odra Opole 1:1 Gornik Leczna Gornik Leczna
Matchday 18 Polonia Nysa Polonia Nysa 0:3 Lechia Zielona Góra Zielona Gora
Matchday 21 LKS Lagów LKS Lagów 0:3 Wólczanka Wólka Pelkinska Wólczanka
Matchday 28 Kalmar FF Kalmar FF 0:3 Djurgardens IF Djurgarden
  AIK AIK 0:2 Örebro SK Örebro SK
  Elfsborg IF Elfsborg 2:1 Helsingborgs IF Helsingborg
  Hammarby Hammarby IF 2:2 Malmö FF Malmö FF
  Östersund Östersunds FK 0:4 Varbergs BoIS Varbergs BoIS
  Västerås SK Västerås SK 0:3 Örgryte IS Örgryte
  Akropolis Akropolis IF 2:1 IK Brage Brage
Matchday 17 OFK Grbalj OFK Grbalj 1:0 FK Ibar FK Ibar
  FK Berane FK Berane 1:1 FK Drezga Podgorica FK Drezga
  Arsenal Tivat Arsenal Tivat 3:2 Jedinstvo Bijelo Polje Jedinstvo Bijelo Polje
  FK Bokelj FK Bokelj 0:0 FK Mornar Bar Mornar Bar
  Kom Podgorica Kom Podgorica 0:2 OSK Igalo OSK Igalo
Matchday 9 Man City U23 Manchester City U23 2:2 Chelsea FC U23 Chelsea U23
  Man Utd U23 Manchester United U23 4:2 Tottenham Hotspur U23 Tottenham U23
Matchday 7 Hapoel Hadera Hapoel Hadera 0:1 Maccabi Tel Aviv M. Tel Aviv
  B. Jerusalem Beitar Jerusalem 1:1 Maccabi Netanya Maccabi Netanya
Matchday 17 Szentlőrinc SE Szentlőrinc SE 1:0 Budaörsi SC Budaörs
  Békéscsaba Békéscsaba 1912 Elöre SE 0:1 BFC Siófok BFC Siófok
  Dorog Dorogi FC 0:2 Vasas FC Vasas FC
  Soroksár Soroksár SC 2:2 FC Ajka FC Ajka
  Debreceni EAC Debreceni EAC 0:1 Szombathelyi Haladás Haladás
  Nyíregyháza Nyíregyháza Spartacus 0:2 Szeged-Csanád - GA Szeged
  Pécsi MFC Pécsi MFC 3:0 Kaposvári Rákóczi FC Kaposvár
  Csákvár Aqvital FC Csákvár 1:1 Debreceni VSC Debrecen
  Kazincbarcika Kazincbarcikai SC 1:1 Szolnoki MÁV FC Szolnok
  ETO FC Győr ETO FC Győr 4:1 Gyirmót FC Győr Gyirmót FC
Matchday 14 Sl. Wroclaw II Slask Wroclaw II 0:0 Gornik Polkowice Gornik Polk.
  Garbarnia Garbarnia Krakow 0:0 Pogon Siedlce Pogon Siedlce
  Blekitni Blekitni Stargard 2:3 Znicz Pruszkow Znicz Pruszkow
  Skra Czesto. Skra Czestochowa 4:0 Olimpia Grudziadz Olimpia Grudz.
  Bytovia Bytow Bytovia Bytow 1:0 Sokol Ostroda Sokol Ostroda
  Wigry Suwalki Wigry Suwalki 1:2 GKS Katowice GKS Katowice
  Motor Lublin Motor Lublin 3:0 Hutnik Krakow Hutnik Krakow
Matchday 5 Celta Vigo B Celta Vigo B 2:0 Zamora CF Zamora CF
  UP Langreo UP Langreo moved CD Covadonga Covadonga
  Unionistas CF Unionistas CF 2:0 Coruxo FC Coruxo FC
  CD Guijuelo CD Guijuelo 0:0 Deportivo de La Coruña Dep. La Coruña
  Pontevedra Pontevedra CF 2:0 Salamanca CF UDS Salamanca CF
  SD Tarazona SD Tarazona 1:0 Haro Deportivo Haro Deportivo
  CD Izarra CD Izarra 2:0 SD Ejea SD Ejea
  SD Logroñés SD Logroñés 0:0 CD Calahorra Calahorra
Matchday 6 Real Sociedad B Real Sociedad B 0:1 Real Unión Club Real Unión
  Depor. Alavés B Deportivo Alavés B 0:0 SD Amorebieta SD Amorebieta
  SD Leioa SD Leioa 1:1 Bilbao Athletic Bilbao Athletic
  Barakaldo CF Barakaldo CF 0:0 Arenas Club Arenas Club
  AE Prat AE Prat 0:1 CF Badalona CF Badalona
  Hércules CF Hércules CF 2:0 Orihuela CF Orihuela CF
  UE Llagostera UE Llagostera 2:0 RCD Espanyol B RCD Espanyol B
  Valencia B Valencia Mestalla 0:4 UD Ibiza UD Ibiza
  Penya Deportiva Penya Deportiva Santa Eulalia 0:0 CF La Nucía CF La Nucía
  CD Alcoyano CD Alcoyano 1:0 Atlético Levante UD Atl. Levante
  CE L’Hospitalet CE L’Hospitalet 2:0 FC Barcelona B FC Barcelona B
Matchday 5 Cádiz B Cádiz CF B 3:1 CD Marino CD Marino
  Recr. Huelva Recreativo Huelva 2:0 Real Balompédica Linense R. B. Linense
  Sanluqueño Atlético Sanluqueño 2:1 Marbella FC Marbella FC
  Algeciras CF Algeciras CF 2:1 UD Tamaraceite UD Tamaraceite
  Las Palmas Atl. Las Palmas Atlético 2:1 San Fernando CD San Fernando CD
  Lorca Deportiva CF Lorca Deportiva 1:1 Yeclano Deportivo Yeclano
  CD El Ejido CD El Ejido 2012 0:1 Recreativo Granada Recre Granada
  Getafe CF B Getafe CF B moved DUX Internacional de Madrid Inter de Madrid
  Las Rozas CF Las Rozas CF 2:1 Atlético Madrid B Atl. Madrid B
  Villarrubia CF Villarrubia CF 1:1 UD Melilla UD Melilla
  Atl. Baleares Atlético Baleares 0:1 UD San Sebastián de los Reyes UD Sanse
  CD Badajoz CD Badajoz 5:3 CP Villarrobledo CP Villarrobledo
  R. Majadahonda CF Rayo Majadahonda 2:1 UD Poblense UD Poblense
  Socuéllamos UD Socuéllamos 1:2 Mérida AD Mérida AD
  Extremadura Extremadura UD 2:2 CF Talavera de la Reina CF Talavera
  CD Don Benito CD Don Benito 0:0 CF Villanovense Villanovense
Matchday 16 FC Sion U21 FC Sion U21 moved Yverdon-Sport FC Yverdon-Sport
Matchday 13 Rankweil Rot-Weiß Rankweil 2:00 PM SC Austria Lustenau II A. Lustenau II
Matchday 14 Olymp. Genève Olympique de Genève FC moved Lancy FC Lancy FC
  Team Vaud U21 Team Vaud U21 moved BSC Young Boys U21 BSC YB U21
Matchday 13 Avarta Avarta 3:1 Skovshoved IF Skovshoved
  Slagelse Slagelse B&I 2:0 AB Taarnby AB Taarnby
  Holstebro BK Holstebro Boldklub 0:2 FC Sydvest 05 FC Sydvest
Matchday 14 Luzern U21 FC Luzern U21 moved FC Bassecourt FC Bassecourt
  FC Langenthal FC Langenthal moved Zug 94 Zug 94
  SR Delémont SR Delémont moved FC Biel-Bienne FC Biel-Bienne
  FC Kosova FC Kosova moved FC Gossau FC Gossau
Matchday 13 Comunicaciones Comunicaciones FC 2:1 CSD Municipal CSD Municipal
  Iztapa Deportivo Iztapa 4:1 Sanarate FC Sanarate FC
  Antigua GFC Antigua GFC 2:0 Deportivo Achuapa Achuapa
  Malacateco CD Malacateco 2:0 Deportivo Guastatoya Guastatoya
Matchday 14 Herediano CS Herediano 2:3 Deportivo Saprissa Saprissa
Matchday 17 FV Lörrach-Br. FV Lörrach-Brombach moved Stuttgarter Kickers Stuttg. Kickers
Matchday 16 SV Steinbach SV Steinbach moved SV Rot-Weiss Walldorf RW Walldorf
  VfB Ginsheim VfB Ginsheim moved 1.FC Erlensee 1.FC Erlensee
  FC Eddersheim FC Eddersheim moved SV 1910 Neuhof SV 1910 Neuhof
  SV Zeilsheim SV Zeilsheim moved KSV Baunatal KSV Baunatal
Matchday 13 Mülheim-Kärlich SG 2000 Mülheim-Kärlich moved Hassia Bingen Hassia Bingen
  Elversberg II SV 07 Elversberg II moved TuS Mechtersheim Mechtersheim
  SV Gonsenheim SV Gonsenheim moved 1.FC Kaiserslautern II K'lautern II
  ESC Geestemünde ESC 02 Geestemünde moved BSC Hastedt BSC Hastedt
  Brinkumer SV Brinkumer SV moved KSV Vatan Sport KSV Vatan Sport
  Union 60 Bremen FC Union 60 Bremen moved TuS Schwachhausen Schwachhausen
  SFL Bremerhaven SFL Bremerhaven moved Bremer SV Bremer SV
  Leher TS Leher TS Bremerhaven moved TuS Komet Arsten Komet Arsten
  Habenhauser FV Habenhauser FV moved SC Borgfeld SC Borgfeld
Matchday 11 VfB Lübeck II VfB Lübeck II moved Oldenburger SV Oldenburger SV
  SV Frisia 03 SV Frisia 03 Risum-Lindholm moved Inter Türkspor Kiel Türkspor Kiel
  SV Eichede SV Eichede moved SV Todesfelde SV Todesfelde
  Pr. Reinfeld SV Preußen Reinfeld moved TSV Pansdorf TSV Pansdorf
Matchday 1 Arman Gohar Arman Gohar Sirjan 1:2 Pars Jonoubi Jam Pars Jam
  Rayka Babol Rayka Babol 1:1 Esteghlal Mollasani Est Mosallani
  Havadar S.C. Havadar S.C. 1:0 Navad Urmia FC Navad Urmia FC
  Malavan Malavan of Bandar Anzali 0:1 Qashqai Shiraz Qashqai Shiraz
  Fajr Sepasi Fajr Sepasi Shiraz 1:1 Khosheh Talaei Saveh Khosheh Talaei
  Golreyhan FC Golreyhan Alborz FC 1:1 Mes Kerman Mes Kerman
  Shahin Bushehr Shahin Bushehr FC 0:0 Shahrdari Astara Sh. Astara
  Esteghlal Khz. Esteghlal Khuzestan 1:0 Baadraan Tehran Baadraan
  Kheybar FC Kheybar Khorramabad FC 3:0 Chooka Talesh FC Chooka Talesh
First Round FC Aegeri FC Aegeri 2:30 PM FC Bubendorf FC Bubendorf
  FC Monthey FC Monthey 2:30 PM Urania Genève Sport Urania Genève
  FC Saint-Prex FC Amical Saint-Prex 2:30 PM FC Renens FC Renens
Matchday 7 K'lautern U19 1.FC Kaiserslautern U19 moved Eintracht Frankfurt U19 Frankfurt U19
Matchday 8 D. Dresden U17 Dynamo Dresden U17 moved FC Energie Cottbus U17 E. Cottbus U17
  FC Bayern U17 FC Bayern Munich U17 moved SV Darmstadt 98 U17 Darmstadt U17
  U'haching U17 SpVgg Unterhaching U17 moved FSV Frankfurt U17 FSV Frankf. U17
  FC Augsburg U17 FC Augsburg U17 moved VfB Stuttgart U17 Stuttgart U17
  Nürnberg U17 1.FC Nürnberg U17 moved Karlsruher SC U17 Karlsruhe U17
Matchday 11 Nea Salamis Nea Salamina Famagusta 2:1 Omonia Nicosia Omonia Nikosia
  AEL Limassol AEL Limassol 1:0 Anorthosis Famagusta Anorthosis
  AEK Larnaca AEK Larnaca 1:2 Apollon Limassol Apol. Limassol
  Rappi/GC U17 FC Rapperswil-Jona/GC U17 moved BSC Young Boys U17 BSC YB U17
  FC Basel U17 FC Basel 1893 U17 moved Team Südostschweiz U18 Südostschweiz
Matchday 7 Al-Ahed Al-Ahed moved Shabab Sahel Sahel
  AC Tripoli AC Tripoli moved Al-Ahli Akhaa Aley Al-Ahli
  Al-Nejmeh Al-Nejmeh moved Tadamon Sour Tadamon Sour
Matchday 15 Arka Gdynia U19 Arka Gdynia U19 1:3 Cracovia Krakow U19 Cracovia U19
  Lech U19 Lech Poznan U19 1:1 Lechia Gdansk U19 Lechia U19
  Korona U19 Korona Kielce U19 2:1 UKS SMS Lodz U19 UKS SMS U19
  Lubin U19 Zaglebie Lubin U19 0:0 Pogon Szczecin U19 Pogon U19
Matchday 9 Guayaquil City Guayaquil City FC 1:1 LDU Quito LDU Quito
  CD Olmedo CD Olmedo 1:2 CD El Nacional CD El Nacional
  Dep. Cuenca Deportivo Cuenca 3:3 SD Aucas SD Aucas
Matchday 1 HK Rangers Hong Kong Rangers 2:2 Happy Valley Happy Valley
  Kitchee Kitchee 2:2 Lee Man Lee Man
  Central Western Central & Western District 9:0 Hoi King Hoi King
  Citizen Citizen 4:2 Wong Tai Sin Wong Tai Sin
  Shatin Shatin 4:1 Yuen Long Yuen Long
  South China South China moved Hong Kong FC HKFC
  Sham Shui Po Sham Shui Po 1:1 Eastern District Eastern Dis.
  Wing Yee Wing Yee 4:1 Metro Gallery Metro Gallery
Matchday 20 Hang Yuan Hang Yuan 1:3 Taiwan Steel Taiwan Steel
  Ming Chuan Univ Ming Chuan University 1:2 Taipei City Tatung Taipei Tatung
  Taichung Futuro Taichung Futuro 4:0 Taipei Red Lions Taipei R. Lions
  NTUPES Nat. Taiwan Univ. of P.E. & Sports 1:1 Taiwan Power Company Taiwan Power
Matchday 10 FK Qabala FK Qabala 1:4 Neftchi Baku Neftchi Baku
  Zira FC Zira FC 3:1 Keshla FK Keshla
Matchday 13 FC Prishtina FC Prishtina 4:2 KF Trepca 89 KF Trepca 89
  KF Ballkani KF Ballkani 4:2 FC Llapi FC Llapi
Matchday 5 Europa FC Europa FC 3:0 Mons Calpe SC Mons Calpe
  Lincoln FC Lincoln Red Imps FC 0:0  FC Boca Gibraltar FC Boca Gib
Matchday 12 Shirak Gyumri FC Shirak Gyumri 0:3 FC Urartu Yerevan FC Urartu
last 16 2nd leg Pyunik Yerevan FC Pyunik Yerevan moved FC Urartu Yerevan FC Urartu
  Lori Vanadzor FC Lori Vanadzor 2:2 BKMA Yerevan BKMA Yerevan
Matchday 13 FC Sevan FC Sevan 4:2 FC Pyunik Yerevan II Pyunik II
Matchday 29 Gefle Gefle IF 2:2 IF Karlstad Fotboll IF Karlstad
  IFK Berga IFK Berga 1:4 IFK Luleå IFK Luleå
Matchday 12 Rohrendorf FC Rohrendorf moved SV Haitzendorf Haitzendorf
  Würmla SV Würmla moved SVg Purgstall Purgstall
  Korneuburg SC Korneuburg 11:00 AM 1.FC Bisamberg Bisamberg
Matchday 2 Berekum Chelsea Berekum Chelsea FC 1:1 Asante Kotoko SC Asante Kotoko
  King Faisal King Faisal FC 1:1 Aduana Stars FC Aduana Stars
  Dreams FC Dreams FC 2:1 Medeama SC Medeama
  Elmina Sharks Elmina Sharks FC 1:1 Liberty Professionals FC Liberty Prof.
  Karela United Karela United FC 1:0 Inter Allies FC Inter Allies
Matchday 7 NJ Fengfan Nanjing Fengfan 1:0 Beijing IT BJ IT
  SZ Bogang Shenzhen Bogang 1:1 Hebei Olle Elite HB Olle Elite
Matchday 9 GX Baoyun Guangxi Baoyun 2:2 Xi'an UKD XA UKD
  YN Kunlu Yunnan Kunlu 0:1 Hubei Chufeng Heli HB Chufeng Heli
  ZB Cuju Zibo Cuju 2:0 Wuhan Three Towns WH Three Towns
Matchday 5 Fossano Fossano Calcio 0:4 ASD Città Di Varese Città Varese
Matchday 6 Sestri Levante USD Sestri Levante 1919 2:1 SC Caronnese Caronnese
Matchday 7 Vado FC Vado 0:2 Pont Donnaz Hone Arnad PDHA
Matchday 11 Arconatese GS Arconatese moved Pont Donnaz Hone Arnad PDHA
  Gozzano AC Gozzano moved HSL Derthona Derthona
  Sanremese Sanremese Calcio moved SC Caronnese Caronnese
  Casale FBC Casale moved ASD Imperia 1923 Imperia
  Lavagnese USD Lavagnese 1919 moved ASD Città Di Varese Città Varese
  Vado FC Vado moved US Folgore Caratese Caratese
  Castellanzese USD Castellanzese 1921 moved AC Bra Bra
  Legnano Legnano AC moved USD Sestri Levante 1919 Sestri Levante
  Fossano Fossano Calcio moved ASD Chieri Calcio Chieri
  Saluzzo AC Saluzzo moved Borgosesia Calcio Borgosesia
Matchday 5 Seregno USD 1913 Seregno Calcio 3:0 ASD Vis Nova Giussano Vis Nova
Matchday 6 Crema AC Crema 1908 2:2 USD Breno USD Breno
  Tritium Tritium Calcio 1908 2:2 USD Caravaggio Caravaggio
Matchday 9 Calvina Desenzano Calvina moved Tritium Calcio 1908 Tritium
  Franciacorta Franciacorta FC moved ASD Vis Nova Giussano Vis Nova
  Casatese Casatese moved AC Ponte San Pietro Ponte S. Pietro
  Villa Valle Villa Valle 2:30 PM USD Caravaggio Caravaggio
  Real Calepina SSD Real Calepina FC 2020 moved ASD NibionnOggiono NibionnOggiono
  Virtus Bergamo Virtus Ciserano Bergamo 1909 moved ASD Sona Calcio ASD Sona Calcio
  Brusaporto A.S.D. Brusaporto moved AC Crema 1908 Crema
  Scanzorosciate USD Scanzorosciate moved ASD Fanfulla Fanfulla
  Seregno USD 1913 Seregno Calcio moved USD Breno USD Breno
Matchday 8 Cartigliano ASD Cartigliano 1:1 AC Campodarsego Campodarsego
  Mestre AC Mestre 3:2 AC Trento Trento
  Adriese 1906 US Adriese 1906 0:1 Cjarlins Muzane Cjarlins Muzane
  Montebelluna Calcio Montebelluna 1909 1:4 AC Belluno 1905 Belluno
Matchday 11 Arzignano FC Arzignano Valchiampo moved AC Campodarsego Campodarsego
  Delta PT AC Delta Porto Tolle moved US Adriese 1906 Adriese 1906
  Belluno AC Belluno 1905 moved Luparense FC Luparense
  Este AC Este 1920 moved ASD Manzanese Calcio Manzanese
  Trento AC Trento moved Calcio Montebelluna 1909 Montebelluna
  Chions APC Chions moved ASD Cartigliano Cartigliano
  Clodiense Clodiense SSD moved Union San Giorgio Sedico Union S.Giorgio
  Ambrosiana GSD Ambrosiana moved Caldiero Terme Caldiero
  Cjarlins Muzane Cjarlins Muzane moved Virtus Bolzano Virtus Bolzano
  Union Feltre Union Feltre moved AC Mestre Mestre
Matchday 6 Correggese Correggese Calcio 1948 2:30 PM AC Prato Prato
  Ghiviborgo Ghivizzano Borgo a Mozzano 2:30 PM Pro Livorno Sorgenti Pro Sorgenti
Matchday 9 US Corticella US Corticella moved SCD Progresso Calcio Progresso
  Prato AC Prato moved Mezzolara Calcio Mezzolara
  Fiorenzuola US Fiorenzuola 1922 moved Sammaurese Calcio Sammaurese
  Pro Sorgenti Pro Livorno Sorgenti moved Rimini FC Rimini
  Aglianese Aglianese Calcio 1923 moved Correggese Calcio 1948 Correggese
  Forlì Forlì FC moved USD Real Forte Querceta Real Forte
  Seravezza Pozzi Seravezza Pozzi Calcio moved Ghivizzano Borgo a Mozzano Ghiviborgo
  Bagnolese G.S. Bagnolese moved Sasso Marconi Zola SSD Sasso Marconi
  Marignanese SSDRL Marignanese Calcio moved Lentigione Calcio Lentigione
Matchday 12 Shkendija Shkendija Tetovo 1:1 FC Shkupi FC Shkupi
  Rabotnicki Rabotnicki Skopje 1:3 Makedonija Gjorce Petrov Makedonija
  Sileks Sileks Kratovo 0:1 Belasica Strumica Belasica
  Struga Struga Trim & Lum 1:0 Renova Dzepciste Renova
  Akad. Pandev Akademija Pandev 3:2 Pelister Bitola Pelister Bitola
Matchday 5 Trestina Sporting Club Trestina 2:1 CS Scandicci 1908 Scandicci
  Giulianova Real Giulianova SSD 0:2 Cynthialbalonga Calcio Albalonga
Matchday 6 SN Notaresco San Nicolò Notaresco 5:0 FC Aprilia Racing Club