For using this site, please activate JavaScript.

Matches May 9, 2020

Matchday 37 Watford Watford FC moved Manchester City Man City
 
Man Utd Manchester United moved West Ham United West Ham
  Aston Villa Aston Villa moved Arsenal FC Arsenal
  Sheffield Utd. Sheffield United moved Everton FC Everton
 
Liverpool Liverpool FC moved Chelsea FC Chelsea
  Bournemouth AFC Bournemouth moved Southampton FC Southampton
 
Spurs Tottenham Hotspur moved Leicester City Leicester
 
Norwich Norwich City moved Burnley FC Burnley
 
Wolves Wolverhampton Wanderers moved Crystal Palace Crystal Palace
  Brighton Brighton & Hove Albion moved Newcastle United Newcastle
Matchday 36 Reims Stade Reims moved SC Amiens SC Amiens
  Stade Rennais Stade Rennais FC moved FCO Dijon Dijon
  Olympique Lyon Olympique Lyon moved HSC Montpellier Montpellier
  G. Bordeaux FC Girondins Bordeaux moved SCO Angers SCO Angers
  FC Metz FC Metz moved OGC Nice OGC Nice
  Nîmes Olympique Nîmes Olympique moved RC Strasbourg Alsace R. Strasbourg
  FC Nantes FC Nantes moved Stade Brest 29 Stade Brest 29
  Saint-Étienne AS Saint-Étienne moved LOSC Lille LOSC Lille
  Toulouse FC Toulouse moved Paris Saint-Germain Paris SG
  Marseille Olympique Marseille moved AS Monaco Monaco
Matchday 33
FC Luzern FC Luzern moved FC Sion FC Sion
 
NE Xamax Neuchâtel Xamax FCS moved BSC Young Boys BSC Young Boys
 
FC St. Gallen FC St. Gallen 1879 moved FC Basel 1893 FC Basel
 
FC Lugano FC Lugano moved FC Zürich FC Zürich
 
FC Thun FC Thun moved Servette FC Servette FC
  Galatasaray U19 Galatasaray SK U19 moved Göztepe U19 Göztepe U19
  Bursaspor U19 Bursaspor U19 moved Kasimpasa U19 Kasimpasa U19
  Ankaragücü U19 MKE Ankaragücü U19 moved Antalyaspor U19 Antalyaspor U19
  Basaksehir U19 Istanbul Basaksehir FK U19 moved Kayserispor U19 Kayserispor U19
  Boluspor U19 Boluspor U19 moved Yeni Malatyaspor U19 Y. Malatya U19
  Sivasspor U19 Sivasspor U19 moved Altinordu FK U19 Altinordu U19
  Alanyaspor U19 Alanyaspor U19 moved Osmanlispor FK U19 Osmanlispor U19
  Trabzonspor U19 Trabzonspor U19 moved Konyaspor U19 Konyaspor U19
  Besiktas U19 Besiktas JK U19 moved Fenerbahce SK U19 Fenerbahce U19
Matchday 9 Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv 12:00 AM Zorya Lugansk Zorya Lugansk
  Desna Desna Chernigiv 12:00 AM FK Oleksandriya FK Oleksandriya
  Shakhtar D. Shakhtar Donetsk 12:00 AM Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka
Matchday 6 RoPS Rovaniemen Palloseura moved Helsinki IFK Helsinki IFK
  FC Inter FC Inter Turku moved FC Lahti FC Lahti
  FC Honka FC Honka moved FC Haka FC Haka
  SJK Seinäjoki SJK Seinäjoki moved HJK Helsinki HJK Helsinki
Matchday 31 Lokomotiv GO FC Lokomotiv Gorna Oryahovitsa 12:00 AM OFK Pirin Blagoevgrad OFK Pirin
  Lok. Sofia Lokomotiv Sofia 12:00 AM Chernomorets Balchik C. Balchik
  Pomorie OFK Pomorie 12:00 AM Strumska Slava Strumska Slava
  B. Galabovo FK Botev Galabovo 12:00 AM Kariana Erden Kariana Erden
  Spartak Varna Spartak Varna 12:00 AM Septemvri Sofia Septemvri Sofia
  Ludogorets II PFK Ludogorets Razgrad II 12:00 AM Neftochimik Burgas Neftochimik
  Spartak Pleven PFK Spartak Pleven 12:00 AM FC Litex Lovetch Litex Lovetch
  CSKA 1948 CSKA 1948 12:00 AM Hebar Pazardzhik Hebar P.
Matchday 35 NK Triglav NK Triglav Kranj moved NK Bravo NK Bravo
  NS Mura NS Mura moved NK Aluminij Kidricevo NK Aluminij
  NK Maribor NK Maribor moved NK Domzale NK Domzale
  NK Olimpija NK Olimpija Ljubljana moved NK Tabor Sezana Tabor Sezana
  Rudar Velenje NK Rudar Velenje moved NK Celje NK Celje
Matchday 8 Spartak Trnava Spartak Trnava moved MFK Zemplin Michalovce Michalovce
  Dunajska Streda DAC Dunajska Streda moved MFK Ruzomberok Ruzomberok
  Slo. Bratislava Slovan Bratislava moved MSK Zilina MSK Zilina
  Zlate Moravce FC ViOn Zlate Moravce-Vrable moved SKF Sered SKF Sered
  AS Trencin AS Trencin moved FC Nitra FC Nitra
  Pohronie FK Pohronie moved FK Senica FK Senica
Matchday 32 TSV Neudrossenfeld TSV Neudrossenfeld 2:00 PM SC Großschwarzenlohe SC Groß'lohe
  Quelle Fürth SG Quelle Fürth 3:00 PM TSV Kornburg TSV Kornburg
  Kickers Selb Kickers Selb 3:00 PM SV Schwaig SV Schwaig
  FSV Stadeln FSV Stadeln 4:00 PM SpVgg Jahn Forchheim Jahn Forchheim
  SV Mitterteich SV Mitterteich 4:00 PM TSV Buch (Bay.) TSV Buch
  SV Memmelsdorf SV Memmelsdorf 3:00 PM Alemannia Haibach Alem. Haibach
  Schwebenried DJK Schwebenried 4:00 PM 1.FC Geesdorf 1.FC Geesdorf
  FC Coburg FC Coburg 4:00 PM TG Höchberg TG Höchberg
  SB Rosenheim Sportbund DJK Rosenheim 2:00 PM TSV Grünwald TSV Grünwald
  Kirchheimer SC Kirchheimer SC 2:00 PM TSV Waldkirchen TSV Waldkirchen
  1.FC Passau 1.FC Passau 3:00 PM SV Erlbach SV Erlbach
  SpVgg Landshut SpVgg Landshut 3:00 PM FC Töging FC Töging
  TuS Holzkirchen TuS Holzkirchen 3:00 PM SB Chiemgau Traunstein SB Traunstein
  TSV Kastl TSV Kastl 4:00 PM FC Unterföhring FC Unterföhring
Matchday 28 Phoenix Kisdorf SSC Phoenix Kisdorf 2:00 PM TSV Travemünde TSV Travemünde
  SVE Comet Kiel SVE Comet Kiel 2:00 PM FC Dornbreite Lübeck FC Dornbreite
  Heikendorfer SV Heikendorfer SV 3:00 PM TSV Pansdorf TSV Pansdorf
Matchday 27 VSV Hedendorf VSV Hedendorf/Neukloster 6:30 PM Rotenburger SV Rotenburger SV
Matchday 25 Eintr. Niesky FV Eintracht Niesky 1:30 PM Budissa Bautzen Budissa Bautzen
  BSG Stahl Riesa BSG Stahl Riesa 3:00 PM LSV Neustadt/Spree Neustadt/Spree
  FC 1910 Lößnitz FC 1910 Lößnitz 3:00 PM FC Blau-Weiß Leipzig BW Leipzig
  Großenhainer FV Großenhainer FV 1990 3:00 PM Kickers 94 Markkleeberg K. Markkleeberg
  VfL Pirna-Copitz VfL Pirna-Copitz 3:00 PM SG Motor Wilsdruff Motor Wilsdruff
  Thüringen Weida FC Thüringen Weida 3:00 PM SV Schott Jena Schott Jena
  Heiligenstadt 1.SC 1911 Heiligenstadt 3:00 PM SV 09 Arnstadt SV 09 Arnstadt
  Sondershausen Eintracht Sondershausen 3:00 PM SC 1903 Weimar SC 1903 Weimar
  BSG Wismut Gera BSG Wismut Gera 3:00 PM FC An der Fahner Höhe FC Fahner Höhe
  SV Ehrenhain SV Ehrenhain 3:00 PM SV Eintracht Eisenberg E. Eisenberg
  SpVgg Geratal SpVgg Geratal 3:00 PM FSV Preußen Bad Langensalza Bad Langensalza
  G. Westvororte TSV Gera Westvororte 3:00 PM SV Blau-Weiß Bad Frankenhausen Frankenhausen
Matchday 31 FC Körle FC Körle 2:00 PM SC Willingen SC Willingen
  Buch. Flieden SV Buchonia Flieden 3:00 PM SV Adler Weidenhausen Adler Weidenh.
  OSC Vellmar OSC Vellmar 3:30 PM Melsunger FV Melsunger FV
  SG Bad Soden SG Bad Soden 4:00 PM SG Johannesberg SG Johannesberg
Matchday 27 FC Radolfzell FC Radolfzell 2:30 PM FC Denzlingen FC Denzlingen
  1.SV Mörsch 1.SV Mörsch 3:30 PM SC Lahr SC Lahr
  SV Weil SV Weil 3:30 PM Offenburger FV Offenburger FV
  Kehler FV Kehler FV 07 3:30 PM SC Pfullendorf SC Pfullendorf
  SV Kuppenheim SV 08 Kuppenheim 3:30 PM DJK Donaueschingen DJK Donauesch.
  SV Bühlertal SV Bühlertal 5:00 PM FV Lörrach-Brombach FV Lörrach-Br.
Matchday 11 Philadelphia Philadelphia Union moved Atlanta United FC Atlanta United
  Columbus Crew Columbus Crew SC moved Montreal Impact Montreal Impact
  Chicago Fire Chicago Fire FC moved Inter Miami CF Inter Miami CF
  Kansas Sporting Kansas City moved Toronto FC Toronto FC
Matchday 9 Rapids Reserves Colorado Rapids Reserves 3:1 Sporting Kansas City Reserves SKC Reserves
  D.C. Reserves D.C. United Reserves 4:3 Toronto FC Reserves Toronto FC Res.
Matchday 13 H. C. Sapporo Hokkaido Consadole Sapporo moved Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse
Matchday 15 Matsumoto Yama. Matsumoto Yamaga moved Tochigi SC Tochigi SC
  Kyoto Sanga Kyoto Sanga moved Tokushima Vortis Tokushima Vort.
  Tokyo Verdy Tokyo Verdy moved Albirex Niigata Albirex Niigata
Matchday 31 Radnik Bijelj. FK Radnik Bijeljina 12:00 AM FK Borac Banja Luka B. Banja Luka
  Mladost Kakanj FK Mladost Doboj-Kakanj 12:00 AM NK Celik Zenica Celik Zenica
  Siroki Brijeg NK Siroki Brijeg 12:00 AM HSK Zrinjski Mostar Zrinjski Mostar
  Velez Mostar FK Velez Mostar 12:00 AM FK Zeljeznicar Sarajevo Zeljeznicar
  FK Tuzla City FK Tuzla City 12:00 AM FK Zvijezda 09 Zvijezda 09
  Sloboda Tuzla FK Sloboda Tuzla 12:00 AM FK Sarajevo FK Sarajevo
Matchday 8 Slavia Slavia Mozyr 0:0 Torpedo-BelAZ Zhodino Torpedo Zhodino
  Neman Grodno Neman Grodno 2:4 Rukh Brest Rukh
Matchday 1 Ulsan Hyundai Ulsan Hyundai 4:0 Sangju Sangmu Sangju Sangmu
  Incheon Utd. Incheon United 0:0 Daegu FC Daegu FC
  Gwangju FC Gwangju FC 0:2 Seongnam FC Seongnam FC
Matchday 10 Real Monarchs Real Monarchs SLC moved Orange County SC Orange County
  Tacoma Defiance Tacoma Defiance moved Phoenix Rising FC Phoenix Rising
  NY Red Bulls II New York Red Bulls II moved Birmingham Legion FC Legion FC
  Indy Eleven Indy Eleven moved Tampa Bay Rowdies TB Rowdies
First Round Goyang Citizen Goyang Citizen 3:1 Seoul Jungnang Seoul Jungnang
  Jeonju Citizen Jeonju Citizen 2:0 Bluebird Bluebird
  Pyeongtaek Pyeongtaek Citizen 5:0 Deokgye FC Deokgye FC
  Hyochang FC Hyochang FC 5:2 Dong Ulsan Dong Ulsan
  Pocheon Citizen Pocheon Citizen 1:3 AET Changwon FC Changwon FC
  Garam FC Garam FC 0:4 Songwol FC Songwol FC
  Yangpyeong FC Yangpyeong FC 2:3 Mokpo City Mokpo City
  Paju Citizen Paju Citizen 3:0 AET Yangju Citizen Yangju Citizen
  Chuncheon FC Chuncheon FC 4:0 Byuksan Players FC Byuksan FC
  Icheon Citizen Icheon Citizen 0:1 Cheongju FC Cheongju FC
  Gimhae FC Gimhae FC 1:0 Busan Transportation Corp. Busan Trans.Co.
  SMC Engineering SMC Engineering 3:1 Haneul FC Haneul FC
  Yeoju Citizen Yeoju Citizen 1:3 Daejeon Korea Railroad Daejeon KoRail
  Ulsan Citizen Ulsan Citizen 5:1 Gimhae Jaemics Gimhae Jaemics
  Nowon Utd. Seoul Nowon United 3:4 AET Chungju Citizen Chungju Citizen
  Daedeok Winner Daedeok Winner Star 0:2 Siheung City Siheung City
Matchday 1 Jeju Utd. Jeju United 1:1 Seoul E-Land Seoul E-Land
  Suwon FC Suwon FC 1:2 Daejeon Hana Citizen Daejeon Hana C.
Matchday 12 Shamrock U19 Shamrock Rovers U19 moved Cabinteely FC Cabinteely
  Chin Utd. Chin United 12:00 AM Southern Myanmar FC S. Myanmar FC
  Shan Utd. Shan United FC 12:00 AM Yangon United FC Yangon Utd.
  Sagaing Utd. Sagaing United 12:00 AM Hantharwady United FC Hantharwady U.
Matchday 10 Swat Cat Nakhonratchasima Mazda FC moved True Bangkok United Bangkok Utd.
  Samut Prakan C. Samut Prakan City moved Suphanburi FC Suphanburi FC
  Port FC Port FC moved PT Prachuap FC PT Prachuap FC
  Police Tero FC Police Tero FC moved SCG Muangthong United Muangthong Utd.
  Hougang Utd. Hougang United FC moved Garena Young Lions Young Lions
Matchday 37 AC Pisa AC Pisa 1909 moved Ascoli Calcio Ascoli
  Crotone FC Crotone moved Frosinone Calcio Frosinone
  Cittadella AS Cittadella moved Venezia FC Venezia
  Benevento Benevento Calcio moved Chievo Verona Chievo Verona
  Pescara Delfino Pescara 1936 moved AS Livorno AS Livorno
  Spezia Calcio Spezia Calcio moved Virtus Entella Virtus Entella
  FC Empoli FC Empoli moved Cosenza Calcio Cosenza
  Pordenone Pordenone Calcio moved US Salernitana 1919 Salernitana
  Juve Stabia SS Juve Stabia moved US Cremonese Cremonese
  Perugia AC Perugia Calcio moved Trapani Calcio Trapani
Matchday 7 Stabæk Fotball Stabæk Fotball moved Vålerenga Fotball Vålerenga
  Aalesund Aalesunds FK moved Rosenborg BK Rosenborg BK
Matchday 6 Grorud IL Grorud IL moved Tromsø IL Tromsø IL
Matchday 4 AC Oulu AC Oulu moved Musan Salama MuSa
  Ekenäs IF Ekenäs IF moved Vaasan Palloseura VPS
  MYPA Myllykosken Pallo -47 moved FF Jaro FF Jaro
  Kokkolan PV Kokkolan Pallo-Veikot moved SJK Seinäjoki II SJK II
Matchday 29 C. Elblag Concordia Elblag 12:00 AM RKS Radomsko RKS Radomsko
  Ruch W.M. Ruch Wysokie Mazowieckie 12:00 AM Legia Warsaw II Legia II
  Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz 12:00 AM Bron Radom Bron Radom
  Znicz Biala P. Znicz Biala Piska 12:00 AM Huragan Morag Huragan Morag
  Swit N.D.M. Swit Nowy Dwor Mazowiecki 12:00 AM Polonia Warsaw Pol. Warsaw
  Pogon Grodzisk Pogon Grodzisk Mazowiecki 12:00 AM Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow
  Sokol Ostroda Sokol Ostroda 12:00 AM Unia Skierniewice Unia Skierniewice
  Aleksandrow L. Sokol Aleksandrow Lodzki 12:00 AM Ursus Warszawa Ursus Warszawa
  O. Zambrow Olimpia Zambrow 12:00 AM KS Wasilków KS Wasilków
Matchday 27 KKS Kalisz KKS 1925 Kalisz moved Swit Szczecin Swit Szczecin
  Nielba Nielba Wagrowiec moved Radunia Stezyca Radunia Stezyca
  Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno moved Baltyk Gdynia Baltyk Gdynia
  Jarota Jarocin Jarota Jarocin moved Unia Janikowo Unia Janikowo
  Pogon II Pogon Szczecin II moved Polonia Sroda Wielkopolska Polonia Sroda
  Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin moved Górnik Konin Górnik Konin
  Kotwica Kotwica Kolobrzeg moved Chemik Police Chemik Police
  KP Starogard KP Starogard Gdanski moved Baltyk Koszalin B. Koszalin
  Grom N.S. Grom Nowy Staw moved Sokol Kleczew Sokol Kleczew
Matchday 28 Piast Zmigrod Piast Zmigrod moved Rekord Bielsko-Biala Bielsko-Biala
  Ruch Zd. Ruch Zdzieszowice moved Ruch Chorzow Ruch Chorzow
  Gornik II Gornik Zabrze II moved Foto-Higiena Gac Foto-Higiena
  Stal Brzeg Stal Brzeg moved LZS Starowice Dolne LZS Starowice
  MKS Kluczbork MKS Kluczbork moved Sleza Wroclaw Sleza Wroclaw
  Sl. Wroclaw II Slask Wroclaw II moved Polonia Bytom Polonia Bytom
  M. Legnica II Miedz Legnica II moved Pniowek Pawlowice Slaskie Pniowek P.S.
  ROW Rybnik ROW 1964 Rybnik moved Lechia Zielona Góra Zielona Gora
  Gwarek T.G. Gwarek Tarnowskie Góry moved Zaglebie Lubin II Lubin II
Matchday 7 Kalmar FF Kalmar FF moved Mjällby AIF Mjällby
Matchday 6 GAIS GAIS Göteborg moved Umeå FC Umeå FC
  Dalkurd Dalkurd FF moved Ljungskile SK Ljungskile
  Västerås SK Västerås SK moved Degerfors IF Degerfors
  GIF Sundsvall GIF Sundsvall moved IK Brage Brage
Matchday 31 Znicz Pruszkow Znicz Pruszkow moved Lech Poznan II Lech Poznan II
  Stalowa Wola Stal Stalowa Wola moved Elana Torun Elana Torun
  Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo moved Garbarnia Krakow Garbarnia
  Resovia Resovia Rzeszów moved Gornik Polkowice Gornik Polk.
  Gornik Leczna Gornik Leczna moved Pogon Siedlce Pogon Siedlce
  Bytovia Bytow Bytovia Bytow moved Legionovia Legionowo Legionovia
  GKS Katowice GKS Katowice moved Widzew Lodz Widzew Lodz
  Olimpia Elblag Olimpia Elblag moved Skra Czestochowa Skra Czesto.
Matchday 5 York9 FC York9 FC moved Atlético Ottawa Atl. Ottawa
  Pacific FC Pacific FC moved Forge FC Forge FC
  HFX Wanderers HFX Wanderers FC moved Cavalry FC Cavalry FC
  Valour FC Valour FC moved FC Edmonton FC Edmonton
Matchday 32 Schweinfurt 05 1.FC Schweinfurt 05 moved SpVgg Bayreuth SpVgg Bayreuth
  Gr. Fürth II SpVgg Greuther Fürth II moved TSV Aubstadt Aubstadt
  SV Heimstetten SV Heimstetten moved 1.FC Nuremberg II Nuremberg II
  W. Burghausen SV Wacker Burghausen moved VfB Eichstätt VfB Eichstätt
  SV Schalding SV Schalding-Heining moved FV Illertissen FV Illertissen
  TSV Rain/Lech TSV Rain/Lech moved Türkgücü München Türkgücü Münch.
  VfR Garching VfR Garching moved TSV Buchbach TSV Buchbach
Matchday 33 SC Freiburg II SC Freiburg II moved TSG 1899 Hoffenheim II Hoffenheim II
  FSV Mainz 05 II 1.FSV Mainz 05 II moved FC 08 Homburg FC 08 Homburg
  SSV Ulm 1846 SSV Ulm 1846 moved VfR Aalen VfR Aalen
  FSV Frankfurt FSV Frankfurt 2:00 PM TuS Rot-Weiß Koblenz RW Koblenz
  Saarbrücken 1.FC Saarbrücken moved SV 07 Elversberg SV Elversberg
  TSG Balingen TSG Balingen moved TSV Steinbach Haiger TSV Steinbach
  Bayern Alzenau FC Bayern Alzenau moved Kickers Offenbach K. Offenbach
  FCA Walldorf FC-Astoria Walldorf moved FK Pirmasens FK Pirmasens
  FC Gießen FC Gießen moved Bahlinger SC Bahlinger SC
Matchday 37 Wuppertaler SV Wuppertaler SV 2:00 PM Sportfreunde Lotte SF Lotte
  VfB Homberg VfB Homberg 2:00 PM Borussia Mönchengladbach II M'gladbach II
 
Alem. Aachen Alemannia Aachen 2:00 PM Rot-Weiss Essen RW Essen
  1.FC Köln II 1.FC Köln II 2:00 PM SC Verl SC Verl
  TuS Haltern TuS Haltern 2:00 PM SV Bergisch Gladbach 09 B. Gladbach 09
  SV Rödinghausen SV Rödinghausen 2:00 PM FC Schalke 04 II Schalke 04 II
 
B. Dortmund II Borussia Dortmund II 2:00 PM SC Fortuna Köln SC Fortuna Köln
  RW Oberhausen Rot-Weiß Oberhausen 2:00 PM SV Lippstadt 08 SV Lippstadt 08
Matchday 33 TuS Dassendorf TuS Dassendorf moved TSV Buchholz 08 TSV Buchholz 08
Matchday 32 Eintr. Bamberg FC Eintracht Bamberg moved Viktoria Kahl Viktoria Kahl
  SpVgg Ansbach SpVgg Ansbach moved SpVgg Bayern Hof Bayern Hof
  1.FC Sand 1.FC Sand moved SC Eltersdorf Eltersdorf
  DJK Gebenbach DJK Gebenbach moved DJK Don Bosco Bamberg DJK Don Bosco
  ASV Cham ASV Cham moved TSV Karlburg TSV Karlburg
  TSV Abtswind TSV Abtswind moved DJK Vilzing DJK Vilzing
  ATSV Erlangen ATSV Erlangen moved SV Seligenporten Seligenporten
  FC Pipinsried FC Pipinsried moved TSV Landsberg TSV Landsberg
  1865 Dachau TSV 1865 Dachau moved SSV Jahn Regensburg II Regensburg II
  Ingolstadt II FC Ingolstadt 04 II moved TSV 1880 Wasserburg TSV Wasserburg
  FC Deisenhofen FC Deisenhofen moved SV Kirchanschöring Kirchansch.
  Türk. Augsburg Türkspor Augsburg moved SV Donaustauf SV Donaustauf
  TSV Kottern TSV Kottern-St. Mang moved Schwaben Augsburg Schwaben Augsb.
  SpVgg Hankofen SpVgg Hankofen-Hailing moved SV Pullach SV Pullach
  Velbert 02 SSVg Velbert 02 moved Cronenberger SC Cronenberger SC
Matchday 31 Hassia Bingen Hassia Bingen 3:30 PM TuS Mechtersheim Mechtersheim
  Eintracht Trier SV Eintracht Trier 05 3:30 PM FV 07 Diefflen FV 07 Diefflen
  FV Dudenhofen FV Dudenhofen 3:30 PM TuS Koblenz TuS Koblenz
  Elversberg II SV 07 Elversberg II 3:30 PM FC Hertha Wiesbach FC Hertha Wiesbach
  A. Ludwigshafen Arminia Ludwigshafen 3:30 PM TSV Schott Mainz Schott Mainz
  K'lautern II 1.FC Kaiserslautern II 3:30 PM FV Engers 07 FV Engers 07
  SF Eisbachtal Sportfreunde Eisbachtal 3:30 PM SV Gonsenheim SV Gonsenheim
Matchday 28 Liptovsky Mik. Tatran Liptovsky Mikulas moved NFL Partizan Bardejov Bardejov
  FC Kosice FC Kosice moved FK Dubnica nad Vahom Dubnica
  Puchov MSK Puchov 5:00 PM Slovan Bratislava B Slovan B
  Banska Bystrica MFK Dukla Banska Bystrica moved FC Petrzalka FC Petrzalka
  MFK Skalica MFK Skalica moved MSK Zilina B Zilina B
  Komarno KFC Komarno moved Slavoj Trebisov Slavoj Trebisov
  FK Poprad FK Poprad moved FC STK 1914 Samorin STK Samorin
Matchday 11 Heerenveen U19 SC Heerenveen U19 moved FC Groningen U19 Groningen U19
  Feyenoord U19 Feyenoord U19 2:30 PM Ajax Amsterdam U19 Ajax U19
  AZ Alkmaar U19 AZ Alkmaar U19 moved FC Twente Enschede U19 FC Twente U19
  FC Utrecht U19 FC Utrecht U19 2:30 PM PSV Eindhoven U19 PSV U19
Matchday 12 Volendam U19 FC Volendam U19 12:00 PM Spartaan '20 U19 Spartaan U19
  VVV U19 VVV-Venlo U19 3:00 PM Roda JC Kerkrade U19 Roda JC U19
  Excelsior U19 Excelsior Rotterdam U19 3:00 PM Fortuna Sittard U19 Fortuna U19
  Graafschap U19 De Graafschap Doetinchem U19 3:00 PM AVV Zeeburgia U19 Zeeburgia U19
Matchday 15 Almere City U19 Almere City FC U19 12:00 PM ADO Den Haag U19 ADO U19
  Sparta U19 Sparta Rotterdam U19 12:00 PM Vitesse Arnhem U19 Vitesse U19
  NAC Breda U19 NAC Breda U19 12:00 PM Alphense Boys U19 Alphense B. U19
  NEC U19 NEC Nijmegen U19 12:00 PM FC Emmen U19 Emmen U19
  PEC Zwolle U19 PEC Zwolle U19 12:00 PM Willem II Tilburg U19 Willem II U19
Matchday 4 FK Smorgon FK Smorgon 1:0 FK Lida FK Lida
Matchday 14 PEC Zwolle U17 PEC Zwolle U17 2:30 PM FC Utrecht U17 FC Utrecht U17
  PSV U17 PSV Eindhoven U17 2:30 PM AZ Alkmaar U17 AZ Alkmaar U17
  Ajax U17 Ajax Amsterdam U17 2:30 PM Feyenoord U17 Feyenoord U17
  Sparta R. U17 Sparta Rotterdam U17 2:30 PM sc Heerenveen U17 Heerenveen U17
Matchday 26 RB Leipzig U19 RasenBallsport Leipzig U19 12:00 AM SV Werder Bremen U19 W. Bremen U19
  Hertha BSC U19 Hertha BSC U19 12:00 AM VfL Wolfsburg U19 Wolfsburg U19
  Holst. Kiel U19 Holstein Kiel U19 moved Chemnitzer FC U19 Chemnitz U19
  Hamburg U19 Hamburger SV U19 moved 1.FC Magdeburg U19 Magdeburg U19
  Niendorf U19 Niendorfer TSV U19 moved Hannover 96 U19 Hannover 96 U19
  D. Dresden U19 Dynamo Dresden U19 moved FC St. Pauli U19 St. Pauli U19
  U. Berlin U19 1.FC Union Berlin U19 moved FC Energie Cottbus U19 E. Cottbus U19
  Bielefeld U19 Arminia Bielefeld U19 12:00 AM Bayer 04 Leverkusen U19 Leverkusen U19
  VfL Bochum U19 VfL Bochum U19 12:00 AM Borussia Dortmund U19 B. Dortmund U19
  1.FC Köln U19 1.FC Köln U19 12:00 AM FC Schalke 04 U19 Schalke 04 U19
  Wuppertal U19 Wuppertaler SV U19 moved Preußen Münster U19 Pr. Münster U19
  M'gladbach U19 Borussia Mönchengladbach U19 moved Rot-Weiß Oberhausen U19 Oberhausen U19
  Duisburg U19 MSV Duisburg U19 moved FC Viktoria Köln U19 Vikt. Köln U19
  Aachen U19 Alemannia Aachen U19 moved Fortuna Düsseldorf U19 Düsseldorf U19
Matchday 3 Espoon Pallos. Espoon Palloseura moved Pallokerho Keski-Uusimaa Pallokerho
  PK-35 Pallokerho-35 5:00 PM Kultsu FC Kultsu FC
  Nurmijärvi Nurmijärven Jalkapalloseura moved PEPO Lappeenranta PEPO
  FC Viikingit FC Viikingit moved Järvenpään Palloseura JäPS
  JS Hercules JS Hercules moved Jakobstads Bollklubb Jakobstads BK
  FC Kiisto FC Kiisto Vaasa moved Oulun Luistinseura OLS
  Kemi City Kemi City FC moved Vaasa IFK Vaasa IFK
Matchday 26 Hutnik U19 Hutnik Cracow U19 moved Korona Kielce U19 Korona U19
  Slask U19 Slask Wroclaw U19 moved Pogon Szczecin U19 Pogon U19
  Lechia U19 Lechia Gdansk U19 moved Gornik Zabrze U19 Gornik U19
  Jagiellonia U19 Jagiellonia Bialystok U19 moved Legia Warsaw U19 Legia U19
  Lech U19 Lech Poznan U19 moved UKS SMS Lodz U19 UKS SMS U19
  Wisla U19 Wisla Cracow U19 moved Cracovia Krakow U19 Cracovia U19
  Arka Gdynia U19 Arka Gdynia U19 moved Zaglebie Lubin U19 Lubin U19
  Gwarek U19 Gwarek Zabrze U19 moved FCB Escola Varsovia U19 Escola U19
Matchday 4 Tai Po Tai Po FC 8:30 AM Happy Valley AA Happy Valley
Matchday 9 Dordoi Bishkek FK Dordoi Bishkek 12:00 AM FK Abdysh-Ata Kant Abdysh-Ata Kant
  Ilbirs Bishkek FK Ilbirs Bishkek 12:00 AM Neftchi Kochkor-Ata Neftchi
Matchday 6 Fayzkand Vose FK Fayzkand Vose moved FK Khujand Khujand
  Lokomotiv Pamir Lokomotiv Pamir Dushanbe moved Regar-TadAZ Tursunzoda FC Regar-TadAZ
  ZSKA Dushanbe ZSKA Dushanbe moved FK Khatlon Khatlon
Matchday 23 Copenhagen U19 FC Copenhagen U19 moved SönderjyskE U19 SönderjyskE U19
  Aarhus GF U19 Aarhus GF U19 moved Odense Boldklub U19 Odense BK U19
  Esbjerg fB U19 Esbjerg fB U19 moved FC Midtjylland U19 Midtjylland U19
  Bröndby IF U19 Bröndby IF U19 moved Aalborg BK U19 Aalborg BK U19
  Nordsjaell. U19 FC Nordsjaelland U19 moved Randers FC U19 Randers FC U19
  Lyngby BK U19 Lyngby BK U19 moved Vejle Boldklub U19 Vejle BK U19
Matchday 24 Naestved BK U19 Naestved Boldklub U19 12:00 PM Kolding IF U19 Kolding IF U19
  Naesby BK U19 Naesby Boldklub U19 12:00 PM AC Horsens U19 AC Horsens U19
  Viborg FF U19 Viborg FF U19 12:00 PM Roskilde B.1906 U19 Roskilde U19
  Akademisk U19 Akademisk Boldklub U19 2:15 PM Boldklubben af 1893 U19 B.93 U19
  Hvidovre IF U19 Hvidovre IF U19 3:15 PM FC Helsingör U19 Helsingör U19
Matchday 1 HB Tórshavn HB Tórshavn 1:0 EB/Streymur EB/Streymur
  NSÍ Runavík NSÍ Runavík 3:1 TB Tvöroyri TB Tvöroyri
  Skála IF Skála IF 1:2 ÍF Fuglafjördur ÍF Fuglafjördur
  KÍ Klaksvík KÍ Klaksvík 0:2 B36 Tórshavn B36 Tórshavn
  AB Argir AB Argir 0:0 Víkingur Göta Víkingur Göta
Matchday 28 Inter U19 Inter Milan Primavera moved Atalanta Primavera Atalanta U19
  Napoli U19 Napoli Primavera moved Sampdoria Primavera Sampdoria U19
  Roma U19 Roma Primavera moved Cagliari Primavera Cagliari U19
  Torino U19 Torino Primavera moved Pescara Primavera Pescara U19
  Genoa U19 Genoa Primavera moved Empoli Primavera Empoli U19
  Chievo U19 Chievo Primavera moved Sassuolo Primavera Sassuolo U19
  Bologna U19 Bologna Primavera moved Juventus Primavera Juventus U19
  Fiorentina U19 Fiorentina Primavera moved Lazio Primavera Lazio U19
Matchday 29 SV Altengamme SV Altengamme 3:00 PM Klub Kosova Klub Kosova
  FC Türkiye FC Türkiye Wilhelmsburg 3:00 PM VfL Lohbrügge VfL Lohbrügge
Matchday 30 Bidvest Wits FC Bidvest Wits FC moved Polokwane City FC Polokwane City
  Chippa United Chippa United moved Lamontville Golden Arrows Golden Arrows
  AmaZulu FC AmaZulu FC moved Highlands Park FC Highlands Park
  Baroka FC Baroka FC moved Kaizer Chiefs Kaizer Chiefs
  Orlando Pirates Orlando Pirates moved Stellenbosch FC Stellenbosch FC
  Bloemfontein Bloemfontein Celtic moved Maritzburg United FC Maritzburg Utd.
  Sundowns Mamelodi Sundowns FC moved Black Leopards FC Black Leopards
  Cape Town City Cape Town City FC moved SuperSport United SuperSport Utd.
Germany U15 Germany U15 3:00 PM Netherlands U15 Netherlands U15
Matchday 28 sv ARC ARC Alphen aan den Rijn 12:00 AM VV Rijsoord VV Rijsoord
  Zwaluwen VV Zwaluwen Vlaardingen 12:00 AM AZSV Aalten AZSV Aalten
  Gravenzande FC 's-Gravenzande 12:00 AM SC Feyenoord Rotterdam SC Feyenoord
  Smitshoek VV Smitshoek 12:00 AM FC Rijnvogels Rijnvogels
  Spijkenisse VV Spijkenisse 12:00 AM CVV de Jodan Boys Jodan Boys
  Achilles Veen Achilles Veen 12:00 AM Sportlust '46 Sportlust '46
  Achilles '29 Achilles '29 12:00 AM VV Duno Doorwerth VV Duno
  DHSC Utrecht DHSC Utrecht 2:30 PM VV Capelle VV Capelle
  DETO VV DETO Twenterand moved VPV Purmersteijn Purmersteijn
  Flevo Boys Flevo Boys Emmeloord moved ACV Assen ACV Assen
  SDC Putten SDC Putten moved SC Genemuiden Genemuiden
  Swift AVV Swift moved VV Buitenpost Buitenpost
  NSC Nijkerk NSC Nijkerk moved VV Berkum Berkum
  RKAV Volendam RKAV Volendam moved SV Urk SV Urk
  Staphorst VV Staphorst moved HZVV Hoogeveen HZVV Hoogeveen
  De Dijk ASV De Dijk moved VV Eemdijk VV Eemdijk

Select date

Player birthdays

Coach birthdays

Transfers

  • Tobias Laaksonen
    Age: 21 Years  Finland
    Position: Sturm
    Market value: 25 K €
    Fee: Free transfer
    FC Jazz Juniorit
     
    Musan Salama
  • Eetu Lindfors
    Age: 21 Years  Finland
    Position: Goalkeeper
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    FC Jazz Juniorit
     
    Musan Salama
  • Poorya Torabi
    Age: 19 Years  Iran
    Position: Sturm
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    SG Aumund-Vegesack
     
    Unknown
  • Yannis Gharbi
    Age: 27 Years  Tunisia
    Position: Centre-Forward
    Market value: -
    Fee: ?
    Olympique Alès
     
    Without Club
  • Sebastian Avanzini
    Age: 25 Years  Italy
    Position: Right Winger
    Market value: 200 K €
    Fee: -
    KÍ Klaksvík
     
    Without Club
  • Mattias Bjärsmyr
    Age: 34 Years  Sweden
    Position: Centre-Back
    Market value: 150 K €
    Fee: -
    Genclerbirligi Ankara
     
    Without Club
  • István Sándor
    Age: 34 Years  Hungary
    Position: Attacking Midfield
    Market value: -
    Fee: -
    Komáromi VSE
     
    Retired
  • Maikon
    Age: 26 Years  Brazil
    Position: Centre-Forward
    Market value: -
    Fee: End of loan
    Clube Atlético Penapolense (SP)
     
    Botafogo Futebol Clube (PB)
  • Jakob Hedenquist
    Age: 19 Years  Sweden
    Position: Right-Back
    Market value: -
    Fee: -
    BK Häcken U19
     
    BK Häcken U21
  • Guilherme
    Age: 25 Years  Brazil
    Position: Attacking Midfield
    Market value: -
    Fee: -
    Ituano Futebol Clube (SP)
     
    Without Club