To use this site, please enable Javascript.

Matches Sep 5, 1999

Group 6 Cyprus Cyprus 3:2 Israel Israel
Group 8 Yugoslavia Yugoslavia 3:1 North Macedonia North Macedonia
matchday 24 Red Bulls New York Red Bulls 1:2 Chicago Fire FC Chicago Fire
  FC Tokyo FC Tokyo 0:0 AET Kawasaki Frontale Kawasaki Front.
  Oita Trinita Oita Trinita 5:0 Omiya Ardija Omiya Ardija
  Monte. Yamagata Montedio Yamagata 3:0 Ventforet Kofu Ventforet Kofu
  Sagan Tosu Sagan Tosu 0:1 Hokkaido Consadole Sapporo H. C. Sapporo
matchday 2 El Ittihad Ittihad Alexandria 2:0 Aluminium Nag Hamadi A. Nag Hamadi
matchday 4 JS Kairouan JS Kairouanaise 0:0 AS Marsa AS Marsa
  CO Transports Club Olympique de Transports 0:1 Olympique Beja Olympique Beja
  US Monastir US Monastir 0:3 Stade Tunisien Stade Tunisien
  ES Zarzis ES Zarzis 2:2 Club Athlétique Bizertin CA Bizertin
matchday 18 Daejeon Hana C. Daejeon Hana Citizen 3:0 Ulsan Hyundai Ulsan Hyundai
matchday 20 JK Trans Narva JK Trans Narva 2:0 Lantana Tallinn Lantana
  Polevkivi Johvi Eesti Polevkivi Johvi 0:0 TVMK Tallinn TVMK Tallinn
matchday 2 Atalanta BC Atalanta BC 3:2 ACD Treviso Treviso
  Ravenna Ravenna FC 0:0 Cosenza Calcio Cosenza
  Ternana Ternana Calcio 1:0 Virtus Ciserano Bergamo 1909 Virtus Bergamo
  Fermana Fermana FC 0:0 US Pistoiese 1921 Pistoiese
  Salernitana US Salernitana 1919 1:1 Cesena FC Cesena
  LR Vicenza LR Vicenza 1:1 Genoa CFC Genoa
  Monza AC Monza 0:0 SSC Napoli SSC Napoli
  Sampdoria UC Sampdoria 0:0 Brescia Calcio Brescia
  Pescara Delfino Pescara 1936 2:1 Chievo Verona Chievo Verona
  Savoia US Savoia 1908 1:0 FC Empoli FC Empoli
matchday 1 Como Como 1907 0:0 AS Cittadella Cittadella
  Reggiana AC Reggiana 1919 0:1 UC AlbinoLeffe UC AlbinoLeffe
  Varese Varese Calcio 1:1 Brescello Calcio Brescello Calcio
  AS Livorno AS Livorno 1:0 Carrarese Calcio 1908 Carrarese
  SPAL SPAL 2:0 US Cremonese Cremonese
  Lumezzane FC Lumezzane 0:1 AC Pisa 1909 AC Pisa
  Sandonà Calcio Sandonà 0:1 Calcio Lecco 1912 Lecco
  Montevarchi Aquila 1902 Montevarchi 1:2 Modena FC 2018 Modena
  Siena ACN Siena 1904 2:0 Lucchese 1905 Lucchese
  Catania Calcio Catania 2:0 Real Giulianova SSD Giulianova
  Palermo Palermo FC 1:1 Benevento Calcio Benevento
  Anconitana US Anconitana 1:0 Nocerina 1910 Nocerina
  Fidelis Andria SSD Fidelis Andria 1:0 Ascoli Calcio Ascoli
  Viterbese US Viterbese 1908 0:0 Sport Club Marsala 1912 Marsala 1912
  Avellino US Avellino 1912 2:2 AS Lodigiani AS Lodigiani
  Gualdo AS Gualdo Casacastalda 2:1 Atletico Catania Atletico Catania
  Castel di Sangr ASD Castel di Sangro 2:2 FC Crotone Crotone
  Juve Stabia SS Juve Stabia 1:1 SS Arezzo Arezzo
matchday 3 Getafe Getafe CF 1:1 SD Eibar SD Eibar
  Córdoba CF Córdoba CF 0:2 CD Toledo CD Toledo
  CD Logroñés CD Logroñés (liq.) 2:3 Sporting Gijón Sporting Gijón
  UE Lleida UE Lleida (liq.) 1:2 CD Tenerife CD Tenerife
  UD Las Palmas UD Las Palmas 1:2 Recreativo Huelva Recr. Huelva
  UD Salamanca UD Salamanca (liq.) 3:0 Levante UD Levante
  Albacete Albacete Balompié 0:2 Villarreal CF Villarreal
matchday 4 FC Volendam FC Volendam 2:1 RBC Roosendaal RBC Roosendaal
  Go Ahead Eagles Go Ahead Eagles Deventer 2:3 PEC Zwolle PEC Zwolle
  Telstar SC Telstar 3:0 TOP Oss TOP Oss
matchday 10 SC Kriens SC Kriens 0:0 FC Schaffhausen FC Schaffhausen
 
FC Sion FC Sion 0:1 FC Solothurn FC Solothurn
  FC Baden FC Baden 2:0 FC Winterthur FC Winterthur
  Stade Nyonnais FC Stade Nyonnais 1:2 BSC Young Boys BSC Young Boys
  Etoile Carouge Etoile Carouge FC 2:3 FC Wil 1900 FC Wil 1900
  FC Thun FC Thun 2:0 AC Bellinzona AC Bellinzona
matchday 2 Real Ávila Real Ávila CF 2:2 Real Madrid Castilla RM Castilla
  Pontevedra Pontevedra CF 1:0 CD Móstoles URJC CD Móstoles
  CF Fuenlabrada CF Fuenlabrada 3:2 CD Lugo CD Lugo
  Pájara Playas UD Pájara Playas de Jandía 2:1 Racing Ferrol Racing Ferrol
  Ponferradina SD Ponferradina 2:3 Gimnástica Segoviana CF G. Segoviana
  CD Ourense CD Ourense (liq.) 0:0 Cultural Leonesa CyD Leonesa
  Sporting B Sporting de Gijón B 0:1 Universidad de Las Palmas (liq.) Uni. Las Palmas
  UD Lanzarote UD Lanzarote 1:1 Caudal Deportivo Caudal
  UD Sanse UD San Sebastián de los Reyes 2:2 CD Mensajero Mensajero
matchday 4 Rapid Lienz Rapid Lienz 0:0 FC Juniors OÖ Juniors OÖ
  Bad Bleiberg BSV Bad Bleiberg 2:0 ASK Voitsberg Voitsberg
 
Wolfsberger AC Wolfsberger AC 1:1 SVG Bleiburg Bleiburg
  FC Gratkorn FC Gratkorn 2:2 SAK Klagenfurt SAK Klagenfurt
  Zeltweg FC Zeltweg 1:0 FC St. Veit St. Veit
  Spittal/Drau SV Spittal/Drau 2:0 TSV Hartberg TSV Hartberg
  Donau Linz ASKÖ Donau Linz 5:0 SK Eintracht Wels Eintracht Wels
matchday 5 FAC Floridsdorfer AC 3:1 SV Neuberg SV Neuberg
  SV Mattersburg SV Mattersburg 2:1 SV Schwechat SV Schwechat
  Young Violets Young Violets Austria Wien 2:0 ASK Baumgarten Baumgarten
  SV Rohrbach SV Rohrbach 1:0 SC Zwettl Zwettl
  Würmla SV Würmla 2:2 SV Horn SV Horn
  Simmering 1. Simmeringer SC 3:0 ASKÖ Klingenbach Klingenbach
  Waidhofen FC Waidhofen/Ybbs 3:0 ASK Kottingbrunn Kottingbrunn
matchday 7 Nenzing FC Nenzing 2:0 SV Hall Hall
  FC Wacker II FC Wacker Innsbruck II 1:0 SK Jenbach SK Jenbach
  Seekirchen SV Seekirchen 1:2 SVG Reichenau Reichenau
matchday 6 Escuintla Deportivo Escuintla 0:3 Antigua GFC Antigua GFC
  Sacachispas CSD Sacachispas 2:2 Aurora FC Aurora
  Comunicaciones Comunicaciones FC 1:0 Deportivo Carchá Carchá
  Cobán Imperial Cobán Imperial 1:4 CSD Municipal CSD Municipal
  Santa Lucía C. Santa Lucía Cotzumalguapa FC 2:0 CD Suchitepéquez Suchitepéquez
matchday 3 SR Donaufeld SR Donaufeld 1:4 Wiener Sport-Club Wiener SC
  Fortuna 05 DSV Fortuna 05 Wien 2:0 SK Slovan HAC Slovan HAC
  Essling SV Essling 0:1 Landstraßer AC-Inter LAC-Inter
matchday 5 Leobendorf SV Leobendorf 3:1 ASV Schrems Schrems
matchday 6 Pöttsching ASV Pöttsching 0:5 SV Leithaprodersdorf Leithaprodersd.
  Rohrbrunn SV Rohrbrunn 3:1 FC Illmitz Illmitz
  Trausdorf SC Trausdorf 2:0 ASK Horitschon Horitschon
matchday 4 Dornbirner SV Dornbirner SV 12:00 AM SC Hatlerdorf Hatlerdorf
  Bludenz FC Rätia Bludenz 12:00 AM FC Höchst Höchst
  Röthis SC Röthis 12:00 AM SC Göfis SC Göfis
  FC Dornbirn FC Dornbirn 12:00 AM Viktoria Bregenz V. Bregenz
  Götzis FC Götzis 12:00 AM FC Wolfurt Wolfurt
  Hohenems VfB Hohenems 12:00 AM FC Koblach Koblach
  SV Lochau SV Lochau 12:00 AM FC Schwarzach Schwarzach
  GC Zürich U18 Grasshopper Club Zürich U18 2:2 FC Basel 1893 U18 FC Basel U18
  Team Vaud U18 Team Vaud U18 3:2 Team Aargau U18 Aargau U18
  BEJUNE U18 Team BEJUNE U18 3:0 FC Vaduz U18 FC Vaduz U18
  Winterthur U18 FC Winterthur U18 1:1 FC Zürich U18 FC Zürich U18
  BSC YB U18 BSC Young Boys U18 0:0 Team FC Luzern-SC Kriens U18 Luzern U18
  SV Lurup SV Lurup 2:1 FC Elmshorn FC Elmshorn
  Concordia Concordia Hamburg 1:3 TuS Hoisdorf TuS Hoisdorf
  VfL Pinneberg VfL Pinneberg 2:1 Heider SV Heider SV
  TuS Dassendorf TuS Dassendorf 2:2 Itzehoer SV (bis 2010) Itzehoer SV
  V/W Billstedt SC V/W Billstedt 1:1 TuS Felde TuS Felde
  TSV Lägerdorf TSV Lägerdorf 2:2 Harburger TB Harburger TB
  SV Südharz SV Südharz Walkenried 0:2 FC Schüttorf 09 FC Schüttorf 09
  BTS Neustadt BTS Neustadt 0:0 Sportfreunde Ricklingen SF Ricklingen
  Wolfenbüttel MTV Wolfenbüttel 0:1 SVG Einbeck SVG Einbeck
  TuS Lingen TuS Lingen (liq.) 5:0 SVG Göttingen SVG Göttingen
  Rotenburger SV Rotenburger SV 3:3 VfL Wolfsburg II Wolfsburg II
matchday 5
Viktoria Köln FC Viktoria Köln 1:1 Fortuna Düsseldorf II Düsseldorf II
  FC Remscheid FC Remscheid 2:0 MSV Duisburg II MSV Duisburg II
  1.FC Bocholt 1.FC Bocholt 1:0 Adler Osterfeld Adler Osterfeld
  SW Essen Schwarz-Weiß Essen 2:0 Rheydter SV Rheydter SV
  SV Lippstadt 08 SV Lippstadt 08 2:2 SC Westfalia Herne Westfalia Herne
  VfB Hüls VfB Hüls 2:0 TSG Dülmen TSG Dülmen
  DJK TuS Hordel DJK TuS Hordel 1:1 SG Wattenscheid 09 II Wattenscheid II
  SuS Stadtlohn SuS Stadtlohn 2:0 VfB Kirchhellen VfB Kirchhellen
  SC Herford SC Herford 4:4 Preußen Lengerich Pr. Lengerich
matchday 7 Neukirchen/Röll SG Neukirchen/Röllshausen 3:1 SVA Bad Hersfeld Bad Hersfeld
  SG 01 Hoechst SG 01 Hoechst 2:0 VfB Marburg VfB Marburg
  FSC Lohfelden FSC Lohfelden 2:2 SV Viktoria Aschaffenburg Aschaffenburg
matchday 3
SV Sandhausen SV Sandhausen 3:0 FV Biberach/Riß FV Biberach
matchday 6
VfB Lübeck VfB Lübeck 1:0 Lüneburger SK (liq.) Lüneburger SK
  VfB Oldenburg VfB Oldenburg 1:3 BV Cloppenburg BV Cloppenburg
  TuS Celle FC TuS Celle FC 3:2 1.SC Norderstedt SC Norderstedt
matchday 7 1860 München II TSV 1860 München II 1:2 FSV Frankfurt FSV Frankfurt
  Karlsruhe II Karlsruher SC II 6:0 SG Quelle Fürth Quelle Fürth
  Rot Weiss Ahlen Rot Weiss Ahlen 3:2 KFC Uerdingen 05 KFC Uerdingen
  K'lautern II 1.FC Kaiserslautern II 2:1 SC Verl SC Verl
  Wattenscheid 09 SG Wattenscheid 09 3:1 Bayer 04 Leverkusen II Leverkusen II
  FK Pirmasens FK Pirmasens 2:2 Rot-Weiss Essen RW Essen
  SV Elversberg SV 07 Elversberg 0:1 Borussia Dortmund II B. Dortmund II
  FC Gütersloh FC Gütersloh 2:0 FSV Salmrohr FSV Salmrohr
 
SC Paderborn SC Paderborn 07 1:1 VfL Bochum II VfL Bochum II
  Spfr. Siegen Sportfreunde Siegen 2:0 Preußen Münster Preußen Münster

Select date

Player birthdays

  • Nuri Sahin
    Date of birth: Sep 5, 1988  Turkey
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 1,20 m €
    Antalyaspor
    Age: 11 years

Coach birthdays

Transfers

  • Eric Mangia
    Age: 21 Years  Switzerland
    Position: Central Midfield
    Market value: -
    Fee: free transfer
    FC Aarau
     
    FC Auenstein
  • Sebastian Landro
    Age: 23 Years  Argentina
    Position: Mittelfeld
    Market value: -
    Fee: ?
    FC Chiasso
     
    SR Delémont
  • Tony Kuhn
    Age: 23 Years  United States
    Position: Sturm
    Market value: -
    Fee: End of loan
    MLS Pro 40
     
    Miami Fusion
  • Sabri Derer
    Age: 25 Years  Turkey
    Position: Sturm
    Market value: -
    Fee: -
    Without Club
     
    Merzifonspor