Crystal Palace | 2:0 | Burnley |
|
||||||||
Huddersfield | 1:2 | Brighton |
|
||||||||
Leicester | 2:0 | Watford |
|
||||||||
Man City | 3:1 | Bournemouth | |||||||||
Newcastle | 0:3 | West Ham |
|
||||||||
Southampton | 2:2 | Man Utd |
|
||||||||
Celta de Vigo | 2:0 | SD Huesca | |||||||||
Real Valladolid | 2:4 | CD Leganés | |||||||||
Getafe | 3:0 | Espanyol | |||||||||
Real Madrid | 2:0 | Valencia |
|
||||||||
SPAL | 2:2 | FC Empoli | |||||||||
Fiorentina | 0:3 | Juventus |
|
||||||||
Sampdoria | 4:1 | Bologna | |||||||||
Bor. Dortmund | 2:0 | SC Freiburg |
|
||||||||
VfB Stuttgart | 1:0 | FC Augsburg |
|
||||||||
Werder Bremen | 1:2 | Bayern Munich |
|
||||||||
Hannover 96 | 0:2 | Hertha BSC |
|
||||||||
TSG Hoffenheim | 1:1 | FC Schalke 04 |
|
||||||||
LOSC Lille | 2:2 | Olympique Lyon |
|
||||||||
Angers SCO | 1:1 | SM Caen | |||||||||
Guingamp | 0:0 | OGC Nice |
|
||||||||
Monaco | 1:2 | Montpellier | |||||||||
Nîmes Olympique | 3:0 | Amiens SC | |||||||||
Belgium U16 | 1:2 | Denmark U16 | |||||||||
Atlético-MG | 1:0 | Botafogo |
|
||||||||
Flamengo | 1:2 | Athletico-PR |
|
||||||||
1.FC Köln | 4:0 | Greuther Fürth |
|
||||||||
Union Berlin | 3:1 | Darmstadt 98 |
|
||||||||
FC Ingolstadt | 1:2 | Hamburger SV |
|
||||||||
FC St. Pauli | 1:1 | Dynamo Dresden |
|
||||||||
E. Braunschweig | 2:2 | VfR Aalen |
|
||||||||
Pr. Münster | 1:2 | Hallescher FC |
|
||||||||
1860 Munich | 2:0 | FSV Zwickau |
|
||||||||
Würzb. Kickers | 5:2 | Carl Zeiss Jena | |||||||||
Wehen Wiesbaden | 2:0 | SF Lotte | |||||||||
Energie Cottbus | 0:2 | KFC Uerdingen | |||||||||
Anzhi II | 3:3 | Ufa II | |||||||||
Krasnodar II | 5:0 | Ural II | |||||||||
Enisey | 1:1 | Akhmat Grozny | |||||||||
Anzhi | 0:0 | Ufa | |||||||||
LASK | 3:3 | TSV Hartberg |
|
||||||||
Austria Vienna | 2:0 | SKN St. Pölten | |||||||||
SV Mattersburg | 2:2 | Admira Wacker | |||||||||
FC Hermannstadt | 2:1 | Concordia | |||||||||
FCV Farul | 4:1 | FC Dinamo | |||||||||
Quick '20 | 4:4 | Volendam U21 | |||||||||
Kayserispor U21 | 2:7 | Trabzonspor U21 | |||||||||
Basaksehir U21 | 1:1 | Sivasspor U21 | |||||||||
Antalyaspor U21 | 1:0 | Göztepe U21 | |||||||||
Basaksehir | 0:1 | Sivasspor |
|
||||||||
Antalyaspor | 1:0 | Göztepe | |||||||||
Kayserispor | 0:2 | Trabzonspor |
|
||||||||
Vitesse | 1:1 | FC Emmen | |||||||||
AZ Alkmaar | 0:2 | Willem II | |||||||||
De Graafschap | 0:2 | PEC Zwolle | |||||||||
Heerenveen | 3:1 | Fortuna Sittard | |||||||||
FC Sion | 2:0 | FC Luzern |
|
||||||||
FC Thun | 2:0 | FC St. Gallen |
|
||||||||
Kilmarnock FC | 3:0 | Hibernian FC | |||||||||
Livingston FC | 2:0 | Motherwell FC | |||||||||
St. Mirren | 1:3 | Hamilton Acad. | |||||||||
Fortuna Worm. | 2:2 | Alcides | |||||||||
Desna | 0:2 | Zorya Lugansk | |||||||||
Arsenal Kyiv | 1:1 | Karpaty | |||||||||
AEK Athens U19 | 1:1 | AO Xanthi U19 | |||||||||
AE Larisa U19 | 0:1 | Panionios U19 | |||||||||
Olympiacos U19 | 4:1 | Panetolikos U19 | |||||||||
Aris U19 | 1:0 | PAO U19 | |||||||||
Platanias | 2:0 | AO Trikala | |||||||||
Eginiakos | 2:2 | Apollon Pontou | |||||||||
AE Larisa | 4:2 | Panionios | |||||||||
Apollon Smyrnis | 1:1 | Atromitos | |||||||||
PAS Giannina | 1:1 | OFI Crete FC | |||||||||
KVC Westerlo | 2:0 | KSV Roeselare | |||||||||
OH Leuven | 3:1 | Lommel SK | |||||||||
R Charleroi SC | 3:1 | Cercle Brugge | |||||||||
KV Kortrijk | 1:0 | Mouscron | |||||||||
Zulte Waregem | 1:1 | KV Oostende | |||||||||
Royal Antwerp | 1:3 | Sint-Truiden | |||||||||
Dessel Sport | 2:1 | RWDM | |||||||||
RFC Seraing | 2:3 | KSV Oudenaarde | |||||||||
KSK Lierse Kem. | 2:1 | Rupel Boom | |||||||||
KMSK Deinze | 0:0 | KSK Heist | |||||||||
RE Virton | 0:2 | FCV Dender EH | |||||||||
RFC Mandel Ut | 5:1 | Diegem Sport | |||||||||
Tempo Overijse | 2:3 | SK Londerzeel | |||||||||
KSK Ronse | 2:1 | Olsa Brakel | |||||||||
UR La Louvière | 7:0 | Walhain | |||||||||
RFC Meux | 2:3 | Francs Borains | |||||||||
RUW Ciney | 0:2 | La Louvière | |||||||||
Olym. Charleroi | 2:2 | RRC Hamoir | |||||||||
RC Hades | 2:2 | Sport. Hasselt | |||||||||
Sint-Niklaas | 2:1 | KVV Vosselaar | |||||||||
Patro Eisden | 3:1 | Hoogstraten VV | |||||||||
Royal Cappellen | 2:3 | KSK Tongeren | |||||||||
Mlada Boleslav | 1:1 | Karvina | |||||||||
Slovacko | 2:1 | Sparta Prague | |||||||||
Odense BK | 2:0 | Vendsyssel FF | |||||||||
Rad | 0:1 | Vojvodina | |||||||||
FK Zemun | 0:0 | Radnik | |||||||||
Macva | 1:0 | FK Cukaricki | |||||||||
Mladost | 1:1 | Partizan | |||||||||
Dinamo Vranje | 0:4 | Radnicki Nis | |||||||||
Proleter | 2:2 | Spartak | |||||||||
NK Osijek | 1:2 | HNK Rijeka | |||||||||
NK Rudes | 1:4 | Hajduk Split | |||||||||
Wisla Plock | 0:4 | Górnik Zabrze | |||||||||
Miedz Legnica | 2:0 | Wisla Kraków | |||||||||
Legia Warszawa | 3:0 | Korona Kielce | |||||||||
Vereya | 2:2 | Loko Plovdiv | |||||||||
Botev Plovdiv | 4:1 | Beroe | |||||||||
Levski Sofia | 3:0 | Dunav | |||||||||
Arda Kardzhali | 2:0 | Kariana Erden | |||||||||
Tsarsko Selo | 3:1 | Litex Lovech | |||||||||
Dob. Dobrich | 1:2 | Pirin | |||||||||
Pomorie | 0:2 | Strumska Slava | |||||||||
NK Aluminij | 6:2 | NK Olimpija | |||||||||
NK Domzale | 1:2 | NK Maribor | |||||||||
NK Krsko | 1:0 | ND Gorica | |||||||||
Kisvárda | 1:0 | Puskás AFC | |||||||||
Mezőkövesd | 0:0 | Újpest FC | |||||||||
Haladás | 1:1 | Diósgyőr | |||||||||
MTK Budapest | 0:1 | Debrecen | |||||||||
Paksi FC | 0:3 | Ferencváros | |||||||||
AS Trencin | 0:3 | Slo. Bratislava | |||||||||
Podbrezova | 1:1 | SKF Sered | |||||||||
Michalovce | 3:0 | FC ViOn | |||||||||
FC Nitra | 1:0 | FK Senica | |||||||||
MSK Zilina | 2:2 | Dunajska Streda | |||||||||
Romonta Amsdorf | 3:1 | Bitterfeld-W. | |||||||||
Eintr. Elster | 3:1 | Fort. Magdeburg | |||||||||
U. Schönebeck | 0:6 | IMO Merseburg | |||||||||
SGA Boizenburg | 0:0 | Rostocker FC | |||||||||
TSV Stralsund | 2:2 | Kühlungsborn | |||||||||
FC Förderkader | 3:2 | E. Ueckermünde | |||||||||
SV 90 Görmin | 5:0 | SV Hanse 01 | |||||||||
Neubrandenburg | 0:3 | SV Pastow | |||||||||
FSV Malchin | 1:3 | Grimmener SV | |||||||||
Bad Langensalza | 0:3 | SV 09 Arnstadt | |||||||||
SGG Schweina | 0:3 | Heiligenstadt | |||||||||
Sondershausen | 2:0 | VfL Meiningen | |||||||||
Thüringen Weida | 1:2 | Schott Jena | |||||||||
E. Eisenberg | 4:1 | Meuselwitz II | |||||||||
Großenhainer FV | 3:1 | FSV Neusalza-S. | |||||||||
K. Markkleeberg | 2:2 | Einheit Kamenz | |||||||||
FC Grimma | 3:1 | Rapid Chemnitz | |||||||||
FC 1910 Lößnitz | 1:1 | Markranstädt | |||||||||
SG Taucha 99 | 1:0 | BSG Stahl Riesa | |||||||||
Eintr. Niesky | 1:0 | Pirna-Copitz | |||||||||
HSC/BW Tündern | 1:1 | SC Hemmingen/W. | |||||||||
SB Traunstein | 4:1 | TSV Neuried | |||||||||
FC Wangen 05 | 0:0 | Ehingen-Süd | |||||||||
VfL Nagold | 4:3 | Sindelfingen | |||||||||
VfB Neckarrems | 1:2 | SKV Rutesheim | |||||||||
FSV Hollenbach | 3:1 | Olymp. Laupheim | |||||||||
Dorfmerkingen | 4:0 | TSV Essingen | |||||||||
TSG Tübingen | 1:3 | 1.FC Heiningen | |||||||||
C. Schönkirchen | 4:4 | SpVg Eidertal | |||||||||
TSV Pansdorf | 6:3 | TSV Wankendorf | |||||||||
TSV Klausdorf | 0:5 | GW Siebenbäumen | |||||||||
TSV Travemünde | 0:3 | Oldenburger SV | |||||||||
SC Vahr-Blockd. | 3:6 | FC Huchting | |||||||||
Melchiorshausen | 2:0 | VfL 07 Bremen | |||||||||
TV Bremen-Walle | 3:0 | DJK Blumenthal | |||||||||
Hanau 93 | 1:0 | RW Frankfurt | |||||||||
Usinger TSG | 4:1 | Wald-Michelbach | |||||||||
SV Empor Berlin | 2:1 | Füchse Berlin | |||||||||
VfR Horst | 0:0 | BSC Brunsbüttel | |||||||||
Friedrichsberg | 3:1 | Nordmark Satrup | |||||||||
Büdelsd. TSV | 2:2 | Hohenwestedt | |||||||||
IF Stjernen | 5:0 | TSV Altenholz | |||||||||
TuS Bilfingen | 4:1 | SV Schwetzingen | |||||||||
TSG Weinheim | 1:0 | Durlach-Aue | |||||||||
FV Lauda | 1:4 | VfR Mannheim | |||||||||
1.FC Bruchsal | 1:2 | FCA Walldorf II | |||||||||
Sandhausen II | 0:1 | TSV Wieblingen | |||||||||
FC Kirrlach | 1:1 | FC Zuzenhausen | |||||||||
SF Köllerbach | 3:2 | FC Homburg II | |||||||||
SV Saar 05 | 3:1 | FV Schwalbach | |||||||||
Quierschied | 1:1 | B. Neunkirchen | |||||||||
FV Eppelborn | 2:0 | SG Rehlingen | |||||||||
SG Mettlach | 2:1 | Auersmacher | |||||||||
FSV Salmrohr | 1:3 | SF Eisbachtal | |||||||||
SG Malberg/R. | 0:2 | FSV Tarforst | |||||||||
SpVgg Wirges | 0:3 | Mülheim-Kärlich | |||||||||
SC Pfullendorf | 2:3 | FC Radolfzell | |||||||||
SV Endingen | 4:2 | FC Waldkirch | |||||||||
SC Lahr | 1:3 | Freiburger FC | |||||||||
TuS Oppenau | 0:4 | Kehler FV | |||||||||
SV Morlautern | 10:0 | SC Hauenstein | |||||||||
SC Willingen | 3:3 | Schwalmstadt | |||||||||
SV Lengede | 3:1 | Reislingen/N. | |||||||||
Los Andes | 0:1 | Almagro | |||||||||
Sarmiento Junin | 1:1 | Gimnasia (J) | |||||||||
Ind. Rivadavia | 2:0 | Instituto AC | |||||||||
Newell's | 1:0 | Patronato | |||||||||
Estudiantes LP | 1:1 | Lanús | |||||||||
Atl. Tucumán | 2:3 | San Martín (T) | |||||||||
CD Águila | 2:1 | CD Audaz | |||||||||
S-Pulse U18 | 2:1 | Aomori Yama. HS | |||||||||
Al-Fateh | 0:2 | Al-Taawoun | |||||||||
Al-Batin | 1:3 | Al-Raed | |||||||||
Central Coast | 1:2 | Sydney FC | |||||||||
Melbourne | 4:0 | Western Sydney | |||||||||
Zvijezda 09 | 1:1 | FK Tuzla City | |||||||||
Sloboda Tuzla | 2:1 | Mladost Kakanj | |||||||||
FK Sarajevo | 3:1 | Celik Zenica | |||||||||
Zeljeznicar U17 | 4:1 | Krupa U17 | |||||||||
FC Luftëtari | 0:1 | FK Kukësi | |||||||||
KF Skënderbeu | 0:1 | KF Teuta | |||||||||
Cobreloa | 2:2 | Cobresal | |||||||||
FAR Rabat | 2:3 | OC Safi | |||||||||
O. Khouribga | 1:0 | KACM Marrakech | |||||||||
Petrojet | 0:1 | El Ahly | |||||||||
UK Wildcats | 0:1 | Maryland | |||||||||
Indiana Hoosier | 1:0 | Notre Dame | |||||||||
Stanford Card. | 2:3 | Akron Zips | |||||||||
Michigan State | 2:1 | Madison Dukes | |||||||||
Busan IPark | 3:0 | Daejeon Hana C. | |||||||||
Gangwon FC | 0:1 | Daegu FC | |||||||||
Gimcheon Sangmu | 1:0 | FC Seoul | |||||||||
Incheon Utd. | 3:1 | Jeonnam Dragons | |||||||||
Arbroath | 5:2 | Stenhousemuir | |||||||||
Dumbarton | 4:1 | Brechin City | |||||||||
East Fife | 0:2 | Montrose | |||||||||
Raith Rovers | 2:0 | Airdrieonians | |||||||||
Stranraer | 2:1 | Forfar Athletic | |||||||||
Connah's Quay | 3:0 | Llandudno | |||||||||
Llanelli AFC | 2:2 | Caernarfon | |||||||||
The New Saints | 1:1 | Cardiff Met | |||||||||
Barry Town | 4:1 | Newtown | |||||||||
Albion Rovers | 1:1 | Cowdenbeath | |||||||||
Clyde FC | 3:3 | Berwick Rangers | |||||||||
Edinburgh City | 2:0 | Queen's Park | |||||||||
Peterhead | 2:1 | Annan Athletic | |||||||||
Stirling Albion | 5:2 | Elgin City | |||||||||
Telford Utd | 0:2 | Bradford PA | |||||||||
Brackley | 1:2 | Altrincham | |||||||||
Chester | 3:1 | Darlington | |||||||||
Chorley | 1:1 | Boston Utd | |||||||||
Hereford | 2:1 | Alfreton | |||||||||
Nuneaton | 1:3 | Blyth Spartans | |||||||||
York City | 2:0 | FC United | |||||||||
General Diaz | 1:1 | Libertad | |||||||||
CD Santaní | 2:2 | Guaraní | |||||||||
Luqueño | 1:0 | Independiente | |||||||||
Team Wellington | 1:1 | Canterbury Utd. | |||||||||
Dundela FC | 2:4 | Ballyclare | |||||||||
HW Welders | 1:2 | Limavady | |||||||||
Knockbreda FC | 1:2 | Ballinamallard | |||||||||
PSNI FC | 3:1 | Loughgall | |||||||||
Dergview | 1:1 | Larne FC | |||||||||
Portadown | 0:2 | Carrick Rangers | |||||||||
Ards FC | 1:1 | Warrenpoint | |||||||||
Ballymena Utd | 2:1 | Linfield | |||||||||
Cliftonville | 5:1 | Dungannon | |||||||||
Glenavon | 3:3 | Institute FC | |||||||||
Glentoran | 2:2 | Crusaders | |||||||||
Cittadella | 3:1 | Salernitana | |||||||||
Cosenza | 2:1 | Padova | |||||||||
Cremonese | 1:0 | Crotone | |||||||||
Ascoli | 3:1 | Spezia Calcio | |||||||||
Sivas 4 Eylül | 2:2 | Baskent Safak | |||||||||
Kahramanmaras | 0:2 | Etimesgut Bld | |||||||||
Menemen FK | 2:1 | Bandirmaspor | |||||||||
Karagümrük | 1:1 | Tarsus IY | |||||||||
Darica GB | 0:1 | 1922 Konya | |||||||||
Fethiyespor | 0:2 | Manisa FK | |||||||||
Hacettepe | 2:3 | A. Keciörengücü | |||||||||
Sariyer | 1:0 | Nigde Anadolu | |||||||||
Córdoba CF | 1:1 | Elche CF | |||||||||
Málaga CF | 0:1 | Granada CF | |||||||||
Reus Deportiu | 0:2 | RCD Mallorca | |||||||||
UD Almería | 1:1 | Extremadura | |||||||||
Sporting Gijón | 2:1 | CD Tenerife | |||||||||
SM Caen B | 1:2 | FC Saint-Lô | |||||||||
Bayeux FC | 0:2 | Pacy Ménilles | |||||||||
Évreux FC 27 | 6:1 | Avranches B | |||||||||
ESM Gonfreville | 2:1 | QRM B | |||||||||
ASPTT Caen | 1:1 | AL Déville M. | |||||||||
AS Cherbourg | 1:2 | US Alençon | |||||||||
Grenoble | 1:1 | FC Metz | |||||||||
Le Havre B | 1:1 | Lorient B | |||||||||
AS Furiani | 3:3 | CMS Oissel | |||||||||
Paris SG B | 2:3 | ACBB | |||||||||
Stade Briochin | 1:0 | US Granville | |||||||||
FC Nantes B | 2:2 | C'Chartres | |||||||||
AS Poissy | 0:1 | FC Mantois | |||||||||
Vannes | 2:2 | AS Vitré | |||||||||
US Saint-Malo | 0:0 | Borgo | |||||||||
Amnéville | 1:1 | Neuweg | |||||||||
RC Epernay | 1:2 | US Sarre-Union | |||||||||
Vauban S. | 3:2 | AS Nancy B | |||||||||
Sarreguemines | 2:0 | ES Thaon | |||||||||
US Raon-l'Étape | 3:1 | R. Strasbourg B | |||||||||
Racing CFF | 2:2 | Paris 13 Atl. | |||||||||
Noisy-le-Sec | 0:1 | Le Mée SF | |||||||||
Blanc-Mesnil SF | 2:0 | US Créteil B | |||||||||
US Ivry | 2:1 | Paris FC B | |||||||||
Le Pontet | 3:2 | Bastelicaccia | |||||||||
Istres FC | 1:1 | Villefranche | |||||||||
Cannes | 0:0 | ES Cannet | |||||||||
SC Bastia | 4:0 | FC Lucciana | |||||||||
Ste. Geneviève | 2:5 | IC de Croix | |||||||||
CS Sedan | 0:1 | SAS Epinal | |||||||||
RC Lens B | 0:0 | US Créteil-L | |||||||||
ASM Belfort | 0:0 | Schiltigheim | |||||||||
EFAFC | 4:1 | FC 93 Bobigny | |||||||||
US Lusitanos | 4:2 | Arras FA | |||||||||
FR Haguenau | 4:1 | FC Fleury 91 | |||||||||
Fougères | 3:1 | Plabennec | |||||||||
Rennes B | 1:0 | Stade Pontivyen | |||||||||
Dinan Léhon | 3:0 | TA Rennes | |||||||||
GSI Pontivy | 2:0 | FC Lannion | |||||||||
Montagnarde | 1:2 | EA Guingamp B | |||||||||
Brest B | 0:0 | St. Co Locminé | |||||||||
Plouzané AC | 3:1 | Atlantique-Vil. | |||||||||
Louh.-Cuiseaux | 4:0 | Morteau | |||||||||
Besançon Foot | 1:1 | CO Avallonnais | |||||||||
AJ Auxerre B | 1:1 | Dijon FCO B | |||||||||
FC Sochaux B | 1:0 | Racing Besançon | |||||||||
Jura Dolois | 2:0 | FC Montceau B. | |||||||||
FC Gueugnon | 2:0 | Is-Selongey | |||||||||
Rodez AF B | 2:2 | Montpellier B | |||||||||
Canet Rous. | 1:0 | SC Balma | |||||||||
RCO Agde | 3:0 | St. Beaucairois | |||||||||
Tarbes Pyrénées | 0:1 | Toulouse B | |||||||||
FC Blagnac | 2:1 | AS Fabrègues | |||||||||
Toulouse Rodéo | 0:1 | AF Lozère | |||||||||
AS Muret | 1:1 | Olympique Alès | |||||||||
Grande-Synthe | 3:1 | US Chantilly | |||||||||
Saint-Quentin | 3:1 | Le Touquet ACF | |||||||||
Maubeuge | 0:1 | AC Amiens | |||||||||
US Tourcoing | 2:3 | Dunkerque B | |||||||||
Amiens SC B | 2:1 | FC Chambly B | |||||||||
Boulogne B | 1:3 | AS Beauvais | |||||||||
USM Senlis | 2:1 | Barœul | |||||||||
Chamalières | 2:1 | Clermont B | |||||||||
FC Vaulx-en-Vel | 1:1 | Montluçon Foot | |||||||||
Ain Sud | 2:1 | FC Limonest | |||||||||
Aurillac FC | 1:1 | GFA Rumilly Val | |||||||||
La Duchère B | 1:1 | Chambéry SF | |||||||||
Pandurii | 2:0 | Aerostar | |||||||||
CS Balotesti | 4:0 | FC Arges | |||||||||
UTA Arad | 1:1 | Daco-Getica | |||||||||
Ripensia | 2:0 | Dacia U. Braila | |||||||||
Sportul Snagov | 0:1 | Petrolul | |||||||||
ACS Poli | 3:0 | U. Constanta | |||||||||
Ac. Clinceni | 2:1 | CS Mioveni | |||||||||
Guimarães U23 | 1:3 | Rio Ave U23 | |||||||||
Vitória FC U23 | 1:0 | Benfica U23 | |||||||||
Marítimo U23 | 0:1 | Cova Piedade 23 | |||||||||
Mafra | 2:1 | FC Porto B | |||||||||
Varzim | 0:0 | Académico Viseu | |||||||||
Cova Piedade | 0:0 | Famalicão | |||||||||
Guimarães B | 1:1 | Oliveirense | |||||||||
Coimbra | 2:0 | Arouca | |||||||||
Marítimo | 0:1 | Vitória Setúbal | |||||||||
Benfica | 4:0 | Feirense | |||||||||
SC Braga | 2:0 | Moreirense | |||||||||
Alloa Athletic | 0:1 | Ross County | |||||||||
Inverness CT | 2:3 | Falkirk | |||||||||
Dunfermline A. | 3:0 | Morton | |||||||||
Queen o. t. S. | 1:0 | Partick Thistle | |||||||||
Boluspor | 2:3 | Adana Demirspor | |||||||||
Altay SK | 1:2 | Altinordu | |||||||||
Genclerbirligi | 6:0 | Karabükspor | |||||||||
Balikesirspor | 0:0 | Denizlispor | |||||||||
SC Kriens | 1:2 | FC Winterthur |
|
||||||||
C. Budejovice B | 0:4 | Sl. Liberec B | |||||||||
FK Indjija | 5:0 | Novi Pazar | |||||||||
Radnicki 1923 | 1:0 | FK Bezanija | |||||||||
Borac Cacak | 1:2 | Dobanovci | |||||||||
Sloboda Uzice | 2:1 | Sindjelic Bg | |||||||||
Teleoptik | 0:1 | Zlatibor | |||||||||
Becej 1918 | 1:1 | Metalac | |||||||||
FK TSC | 2:0 | Zarkovo | |||||||||
Warta Poznan | 2:0 | P. Niepolomice | |||||||||
Chrobry Glogow | 0:2 | Wigry Suwalki | |||||||||
Garbarnia | 0:2 | Podbeskidzie | |||||||||
Stomil Olsztyn | 2:2 | LKS Lodz | |||||||||
Nieciecza | 3:1 | GKS Tychy | |||||||||
Rudar Pljevlja | 2:1 | B. Podgorica | |||||||||
FK Lovcen | 2:2 | OFK Titograd | |||||||||
Mornar Bar | 0:0 | Zeta Golubovac | |||||||||
Sutjeska Niksic | 3:0 | OFK Grbalj | |||||||||
OFK Petrovac | 1:2 | FK Iskra | |||||||||
Bnei Yehuda | 0:1 | Bnei Sakhnin | |||||||||
FC Ashdod | 1:0 | Kiryat Shmona | |||||||||
H. Beer Sheva | 2:2 | Hapoel Hadera | |||||||||
M. Petah Tikva | 1:1 | M. Tel Aviv | |||||||||
Maccabi Haifa | 1:3 | Hapoel Haifa | |||||||||
Zalaegerszeg | 2:3 | Vasas FC | |||||||||
Skra Czesto. | 1:0 | GKS Belchatow | |||||||||
Blekitni | 3:2 | Znicz Pruszkow | |||||||||
Elana Torun | 0:2 | Gryf Wejherowo | |||||||||
Pogon Siedlce | 1:0 | Rozwój Katowice | |||||||||
Ruch Chorzow | 1:1 | Gornik Leczna | |||||||||
Widzew Lodz | 0:0 | Stalowa Wola | |||||||||
Körfez SK | 1:1 | Iskenderunspor | |||||||||
Nazilli Bld. | 2:0 | Tepecik Spor | |||||||||
Bucaspor 1928 | 1:1 | 1461 Trabzon | |||||||||
Silivrispor | 0:0 | Ergene Velimese | |||||||||
SD Amorebieta | 1:3 | Racing | |||||||||
SD Leioa | 2:2 | CD Izarra | |||||||||
Bilbao Athletic | 5:1 | UP Langreo | |||||||||
Gernika | 2:0 | Arenas Club | |||||||||
RCD Espanyol B | 0:0 | CD Ebro | |||||||||
SD Ejea | 2:0 | Castellón | |||||||||
Villarreal CF B | 3:0 | CD Teruel | |||||||||
Barça Atlètic | 2:2 | Valencia B | |||||||||
Depor Fabril | 4:3 | RM Castilla | |||||||||
Villanovense | 1:0 | A. Malagueño | |||||||||
Recr. Huelva | 2:1 | Sevilla Atl. | |||||||||
Hacettepe 1945 | 2:0 | Ofspor | |||||||||
Alibeyköy | 2:1 | Catalcaspor | |||||||||
Turgutluspor | 0:1 | Payasspor | |||||||||
Viktoria Berlin | 1:0 | Budissa Bautzen | |||||||||
Wattenscheid 09 | 1:0 | Alem. Aachen |
|
||||||||
SC Wiedenbrück | 2:2 | SV Straelen | |||||||||
Düsseldorf II | 0:1 | SC Verl |
|
||||||||
SV Rödinghausen | 1:0 | SV Lippstadt 08 | |||||||||
Bonner SC | 3:2 | 1.FC Köln II | |||||||||
Viktoria Köln | 3:1 | B. Dortmund II |
|
||||||||
Stadtallendorf | 0:1 | FSV Frankfurt | |||||||||
TSV Steinbach | 0:1 | Hessen Dreieich | |||||||||
FK Pirmasens | 0:0 | FSV Mainz 05 II | |||||||||
Saarbrücken | 3:0 | SC Freiburg II |
|
||||||||
1860 Rosenheim | 0:1 | Nuremberg II | |||||||||
SpVgg Bayreuth | 1:1 | W. Burghausen | |||||||||
Aschaffenburg | 1:1 | Schweinfurt 05 | |||||||||
TSV Buchbach | 1:0 | FC Memmingen | |||||||||
FV Illertissen | 0:2 | FC Bayern II |
|
||||||||
SV Schalding | 1:3 | VfB Eichstätt | |||||||||
BSV Rehden | 2:1 | LSK Hansa | |||||||||
St. Pauli II | 1:2 | VfB Oldenburg |
|
||||||||
TuS Dassendorf | 0:1 | SC Victoria | |||||||||
Meiendorfer SV | 4:0 | VfL Pinneberg | |||||||||
SV Rugenbergen | 2:4 | Barmbek-U. | |||||||||
SV Pullach | 4:2 | SpVgg Hankofen | |||||||||
RW Hadamar | 3:0 | Hünfelder SV | |||||||||
Vikt. Griesheim | 4:2 | FSC Lohfelden | |||||||||
Buch. Flieden | 3:0 | Neu-Isenburg | |||||||||
KSV Baunatal | 2:1 | Bayern Alzenau | |||||||||
SG Barockstadt | 6:2 | FC Eddersheim | |||||||||
FV 04 Würzburg | 1:3 | TSV Aubstadt | |||||||||
TSV Meerbusch | 3:1 | Jahn Hiesfeld | |||||||||
Torgelower FC | 4:2 | Altlüdersdorf | |||||||||
VfB Krieschow | 1:1 | Inter Leipzig | |||||||||
Chemie Leipzig | 2:2 | BSG Wismut Gera | |||||||||
VfL Halle 96 | 1:1 | SV BW Zorbau | |||||||||
Askan. Bernburg | 2:1 | Nordhausen II | |||||||||
W. Bremen III | 2:2 | SG Aumund-Veg. | |||||||||
Blumenthaler SV | 0:4 | Bremer SV | |||||||||
SC Weiche 08 II | 3:0 | TSV Kropp | |||||||||
Heider SV | 5:2 | VfB Lübeck II | |||||||||
TSB Flensburg | 5:1 | Eutin 08 | |||||||||
TSV Bordesholm | 1:2 | Türkspor Kiel | |||||||||
TuS Bersenbrück | 0:1 | Heeslinger SC | |||||||||
VfL Oythe | 0:0 | Spelle-Venhaus | |||||||||
Qashqai Shiraz | 2:0 | Khooneh | |||||||||
Chooka Talesh | 2:1 | Sardar Bukan | |||||||||
NAC Breda U19 | 2:0 | Volendam U19 | |||||||||
Feyenoord U19 | 3:2 | Ajax U19 | |||||||||
NEC U19 | 2:2 | Utrecht U19 | |||||||||
Groningen U19 | 1:1 | PSV U19 | |||||||||
Vitesse U19 | 4:5 | ADO U19 | |||||||||
AZ U19 | 2:0 | Willem II U19 | |||||||||
Sparta U19 | 4:0 | Heerenveen U19 | |||||||||
NEC U17 | 6:3 | Groningen U17 | |||||||||
FC Twente U17 | 3:5 | Volendam U17 | |||||||||
Utrecht U17 | 2:3 | AZ U17 | |||||||||
Ajax U17 | 4:1 | Feyenoord U17 | |||||||||
Heerenveen U17 | 1:2 | PSV U17 | |||||||||
PEC Zwolle U17 | 2:1 | Excelsior U17 | |||||||||
D. Dresden U19 | 1:4 | W. Bremen U19 | |||||||||
Hamburg U19 | 5:0 | Niendorf U19 | |||||||||
Hertha BSC U19 | 0:1 | St. Pauli U19 | |||||||||
U. Berlin U19 | 0:2 | Wolfsburg U19 | |||||||||
Leverkusen U19 | 3:3 | 1.FC Köln U19 | |||||||||
FC Augsburg U19 | 2:4 | SC Freiburg U19 | |||||||||
Heidenheim U19 | 2:0 | K'lautern U19 | |||||||||
Karlsruhe U19 | 2:0 | FSV Frankf. U19 | |||||||||
Schalke 04 U17 | 0:3 | 1.FC Köln U17 | |||||||||
Duisburg U17 | 0:3 | Bielefeld U17 | |||||||||
Frankfurt U17 | 6:0 | SV Wehen U17 | |||||||||
Stuttgart U17 | 1:4 | Hoffenheim U17 | |||||||||
FC Bayern U17 | 3:0 | U'haching U17 | |||||||||
Alki Oroklini | 2:0 | Nea Salamis | |||||||||
AEL Limassol | 2:1 | Omonia Nikosia | |||||||||
FC Vaduz U18 | 5:1 | St. Gallen U17 | |||||||||
FC Basel U17 | 2:2 | BSC YB U17 | |||||||||
Luzern U17 | 5:2 | Lausanne U17 | |||||||||
BEJUNE U17 | 0:1 | FC Zürich U17 | |||||||||
Faetano | 3:2 | Cailungo | |||||||||
Juvenes-Dogana | 2:0 | San Giovanni | |||||||||
SS Folgore | 3:2 | Libertas | |||||||||
Tre Penne | 4:1 | Virtus | |||||||||
CD Gloria | 9:7 on pens | Audaz Octubrino | |||||||||
R&F HK | 5:2 | Yuen Long | |||||||||
Lee Man | 1:1 | Southern | |||||||||
Futuro | 3:0 | Ming Chuan Univ | |||||||||
Kwun Tong | 5:2 | Sun Hei | |||||||||
Rangers | 0:0 | Leaper | |||||||||
HKFC | 6:1 | South China | |||||||||
KF Drenica | 5:1 | Kek-U Kastriot | |||||||||
SC Gjilani | 1:0 | KF Ferizaj | |||||||||
Feronikeli 74 | 2:0 | KF Flamurtari | |||||||||
KF Llapi | 1:0 | KF Liria | |||||||||
Sabah FK | 1:2 | Neftchi Baku | |||||||||
Sumgayit | 1:0 | FK Sabail | |||||||||
Lions Gibraltar | 0:7 | St Joseph's FC | |||||||||
Europa FC | 3:0 | Boca Gibraltar | |||||||||
FC Hound Dogs | 1:3 | FC Olympique | |||||||||
FC Urartu | 4:0 | Shirak Gyumri | |||||||||
Lori Vanadzor | 0:1 | Ararat-Armenia | |||||||||
SönderjyskE U19 | 3:1 | Odense BK U19 | |||||||||
Silkeborg U19 | 2:5 | Aalborg BK U19 | |||||||||
Lyngby BK U19 | 3:3 | Aarhus GF U19 | |||||||||
Malaysia | 0:0 | Thailand | |||||||||
Empoli U19 | 4:4 | Juventus U19 | |||||||||
Inter U19 | 0:2 | Napoli U19 | |||||||||
Cagliari U19 | 1:1 | Udinese U19 | |||||||||
Atalanta U19 | 3:1 | Chievo U19 | |||||||||
Genoa U19 | 2:1 | Palermo U19 | |||||||||
Salernitana U19 | 3:0 | SPAL U19 | |||||||||
Brescia U19 | 2:0 | Cittadella U19 | |||||||||
Padova U19 | 3:0 | Cremonese U19 | |||||||||
Parma U19 | 2:1 | Carpi U19 | |||||||||
Spezia U19 | 0:3 | Bologna U19 | |||||||||
Venezia U19 | 0:0 | Verona U19 | |||||||||
Livorno U19 | 2:0 | Benevento U19 | |||||||||
Lecce U19 | 2:0 | Lazio U19 | |||||||||
Ascoli U19 | 0:0 | Frosinone U19 | |||||||||
Perugia U19 | 1:4 | Pescara U19 | |||||||||
Crotone U19 | 2:2 | Cosenza U19 | |||||||||
Carpi U17 | 0:2 | Empoli U17 | |||||||||
Livorno U17 | 0:2 | Parma U17 | |||||||||
Badak Lampung | 2:0 | Madura United | |||||||||
Persela | 1:1 | PERSIB |
|
||||||||
PSIS | 2:1 | Persipura | |||||||||
PSMS | 4:0 | Persebaya |
|
||||||||
Chieri | 1:0 | Caratese | |||||||||
Gzira Utd. | 4:0 | Rabat Ajax | |||||||||
San Gwann FC | 0:1 | Fgura Utd | |||||||||
Balzan FC | 5:1 | Qrendi FC | |||||||||
Siggiewi FC | 1:3 | Melita | |||||||||
Al-Arabi SC | 2:1 | Al-Kharaitiyat | |||||||||
Pars Jam | 0:1 | Tractor | |||||||||
Club León U20 | 2:0 | CA Morelia U20 | |||||||||
Guadalajara U20 | 3:1 | Tijuana U20 | |||||||||
VfL Lohbrügge | 4:0 | FC Elazig Spor | |||||||||
SV Altengamme | 2:2 | Bramfelder SV | |||||||||
Inter 2000 | 1:4 | Rahlstedter SC | |||||||||
Cape Umoya Utd. | 5:3 on pens | TS Sporting | |||||||||
Richards Bay | 1:0 AET | Royal Eagles | |||||||||
Witbank Spurs | 1:0 AET | Uthongathi | |||||||||
U. Pretoria | 1:2 | Maccabi FC | |||||||||
Highlands Park | 2:0 | Cape Town City | |||||||||
Golden Arrows | 2:1 | Kaizer Chiefs | |||||||||
Black Leopards | 0:1 | Bidvest Wits FC | |||||||||
Orlando Pirates | 0:0 | Maritzburg Utd. | |||||||||
Minerva Academy | 1:0 | Indian Arrows | |||||||||
Mohun Bagan | 1:1 | Chennai City | |||||||||
Jamshedpur FC | 0:0 | NorthEast Utd. | |||||||||
Everton U18 | 4:1 | Sunderland U18 | |||||||||
Last goalscorers
Player/Club | Match | |
---|---|---|
Shahriar Emon Mohammedan | 4:0 | |
Jafar Iqbal Mohammedan | 3:0 | |
S. Kholmatov Sheikh Jamal | 1:1 | |
Taichi Hara Kyoto Sanga | 0:2 | |
Yuta Toyokawa Kyoto Sanga | 0:1 |