Fortaleza | 2:0 | Brasil Pelotas | |||||||||
Boa Esporte | 0:2 | Avaí FC |
|
||||||||
CRB | 2:0 | Ponte Preta | |||||||||
Vila Nova FC | 0:0 | Atlético-GO |
|
||||||||
KuPS U19 | 1:2 | HJK U19 | |||||||||
PK-35 U19 | 3:1 | Vaasa IFK U19 | |||||||||
SJK U19 | 0:1 | FC Espoo U19 | |||||||||
JäPS | 4:1 | IF Gnistan | |||||||||
FC Viikingit | 2:4 | Mikkelin | |||||||||
Nurmijärvi | 2:2 | MYPA | |||||||||
TP-47 | 0:0 | Tampere United | |||||||||
GBK | 3:1 | Närpes Kraft | |||||||||
SC Riverball | 0:0 | Kurkimäen | |||||||||
FC Espoo | 2:1 | BK-46 | |||||||||
HIFK II | 0:4 | Käpylän Pallo | |||||||||
FC Jazz | 1:0 | FC Kiffen | |||||||||
FC Honka | 2:1 | KuPS | |||||||||
FC Inter | 1:3 | VPS | |||||||||
PS Kemi | 1:0 | SJK Seinäjoki | |||||||||
Ilves | 0:0 | HJK Helsinki | |||||||||
IFK Mariehamn | 1:3 | RoPS | |||||||||
JJK Jyväskylä | 2:2 | AC Kajaani | |||||||||
Ekenäs IF | 0:2 | AC Oulu | |||||||||
FC KTP | 0:1 | FF Jaro | |||||||||
Berliner SC | 2:2 | Tasmania Berlin | |||||||||
Nordberliner SC | 0:8 | BW Berlin | |||||||||
E. Mahlsdorf | 7:2 | Croatia Berlin | |||||||||
BFC Preussen | 0:1 | TuS Makkabi | |||||||||
Alianza Atl. | 4:2 | Sport Victoria | |||||||||
Dep. Coopsol | 3:3 | Los Caimanes | |||||||||
Dep. Hualgayoc | 6:2 | Unión Huaral | |||||||||
Portland | 1:0 | Los Angeles | |||||||||
Fujieda MYFC | 0:1 | Blaublitz Akita | |||||||||
FC Tokyo Res. | 1:1 | FC Ryukyu | |||||||||
Iwate Grulla M. | 3:0 | Nagano Parceiro | |||||||||
Gainare Tottori | 1:0 | G. Osaka Res. | |||||||||
Gir. Kitakyushu | 2:3 | Yokohama SCC | |||||||||
Kagoshima Utd. | 2:1 | C. Osaka Res. | |||||||||
Reilac Shiga | 3:4 | Honda FC | |||||||||
Asuka FC | 1:2 | St.Andrews FC | |||||||||
Ain Foods SC | 1:3 | Lagend Shiga | |||||||||
Laran. Kyoto | 1:3 | Tiamo Hirakata | |||||||||
Kansai Uni '08 | 1:1 | Takasago Min. | |||||||||
Hannan Uni Club | 0:3 | Cen.Cuo. Harima | |||||||||
Okinawa SV | 1:5 | NIFS Kanoya FC | |||||||||
Ni.St. Oita | 0:1 | Veroskr. Tsuno | |||||||||
Kawasoe Club | 4:0 | KMG Holdings FC | |||||||||
K'moto Teachers | 2:0 | FC Nakatsu | |||||||||
Brew Kashima | 6:8 on pens | Kaiho Bank | |||||||||
Zalgiris | 0:1 | Stumbras | |||||||||
Palanga | 1:4 | Suduva | |||||||||
Torpedo Minsk | 0:1 | FK Slutsk | |||||||||
Gorodeya | 1:2 | FK Minsk | |||||||||
Kolkheti Poti | 0:0 | Rustavi | |||||||||
FC Dila | 3:0 | FC Samtredia | |||||||||
Warrior Valga | 5:1 | FC Viking | |||||||||
Paide III | 6:1 | JK Püsivus | |||||||||
FC Ararat | 5:9 on pens | FC IGI | |||||||||
Lao Army FC | 1:2 | Young Elephants | |||||||||
Lao Police Club | 2:0 | Luang Prabang U | |||||||||
Rakhine United | 1:1 | Yadanarbon FC | |||||||||
Shan United | 2:0 | Magwe FC | |||||||||
GFA FC | 4:0 | Myawady FC | |||||||||
Ratchaburi FC | 1:4 | Port FC | |||||||||
Suphanburi FC | 1:2 | Bangkok Utd. | |||||||||
Sukhothai FC | 1:2 | Chonburi FC | |||||||||
Police Tero FC | 1:1 | Chiangrai Utd. | |||||||||
Buriram Utd. | 0:1 | Chainat FC | |||||||||
Trat FC | 2:0 | Kasetsart FC | |||||||||
Rayong FC | 0:0 | Thai Honda FC | |||||||||
Khon Kaen FC | 1:2 | Army Utd. | |||||||||
Siena | 1:3 | Cosenza | |||||||||
Chrudim | 10:0 | SK Nymburk | |||||||||
Litomericko | 2:1 on pens | Prevysov | |||||||||
Usti nad Orlici | 3:2 on pens | Benatky n/Jiz | |||||||||
Jiskra Rymarov | 4:3 | Zlinsko | |||||||||
Val. Mezirici | 0:3 | 1.HFK Olomouc | |||||||||
Nest-Sotra FK | 5:0 | Viking | |||||||||
Vard | 1:2 | KFUM | |||||||||
Kjelsås | 3:2 | Vidar | |||||||||
Stjørdals-Blink | 3:3 | Vålerenga II | |||||||||
Asker | 0:3 | Grorud | |||||||||
Värnamo | 1:2 | IK Frej Täby | |||||||||
Landskrona | 1:2 | Brage | |||||||||
Örgryte | 1:2 | Norrby | |||||||||
Gefle | 2:4 | Östers IF | |||||||||
Djurgården U19 | 1:2 | IFK Lidingö U19 | |||||||||
Sanluqueño | 3:0 | Yeclano | |||||||||
Brönshöj BK | 5:1 | Greve Fodbold | |||||||||
B.93 | 1:1 | Aarhus Fremad | |||||||||
VSK Aarhus | 4:3 | Akademisk BK | |||||||||
Odder IGF | 1:2 | Dalum IF | |||||||||
Hilleröd F | 3:2 | Hellerup IK | |||||||||
Naesby BK | 4:1 | IF Lyseng | |||||||||
FC Hergiswil | 0:3 | FC Uzwil | |||||||||
FC Dietikon | 8:4 | AS Timau | |||||||||
FC Aesch | 2:4 | Concordia BS | |||||||||
FC Langnau | 5:4 on pens | FC Nidau | |||||||||
FC Biberist | 4:5 on pens | FC Frauenfeld | |||||||||
Union Mauer | 1:3 | Wiener Viktoria | |||||||||
Wienerberg | 5:1 | Gersthof | |||||||||
Austria XIII | 3:2 | SR Donaufeld | |||||||||
ASK Elektra | 2:0 | SV Donau | |||||||||
TWL Elektra | 6:1 | FavAC | |||||||||
Liezen | 5:2 | Kindberg | |||||||||
SV St.Jakob/Ros | 5:3 | SVG Bleiburg | |||||||||
Andelsbuch | 1:5 | Wolfurt | |||||||||
Höchst | 1:1 | Fussach | |||||||||
Rankweil | 2:3 | Admira Dornbirn | |||||||||
Feldkirch | 1:4 | Dornbirner SV | |||||||||
Lauterach | 3:0 | A. Lustenau II | |||||||||
Nenzing | 2:1 | Schwarzach | |||||||||
FC Egg | 2:2 | Röthis | |||||||||
Langenegg | 2:0 | SW Bregenz | |||||||||
Stmk.-Sturm U18 | 5:0 | Vorarlberg U18 | |||||||||
Stmk.-Sturm U16 | 4:1 | Vorarlberg U16 | |||||||||
FC Basel U18 | 4:1 | FC Zürich U18 | |||||||||
BSC YB U17 | 1:1 | FC Basel U17 | |||||||||
Luzern U17 | 7:3 | FC Zürich U17 | |||||||||
Grasshopper U17 | 1:1 | FC Thun U17 | |||||||||
Davao Aguilas | 5:0 | Stallion Laguna | |||||||||
Global FC | 3:4 | United City | |||||||||
Técnico U. | 0:1 | LDU Quito | |||||||||
SD Aucas | 0:1 | CD Macará | |||||||||
RFS | 4:0 | Valmiera | |||||||||
Metta | 0:2 | Liepaja | |||||||||
Can Tho FC | 0:1 | Thanh Hoa FC | |||||||||
Ilbirs Bishkek | 2:3 | Leader-Champion | |||||||||
Neftchi | 1:2 | Abdysh-Ata Kant | |||||||||
Sollentuna FK | 0:2 | Västerås SK | |||||||||
BK Forward | 4:2 | Nyköpings BIS | |||||||||
Arameisk SIF | 2:4 | Linköping City | |||||||||
Syrianska FC | 0:1 | Karlslunds IF | |||||||||
Tvååkers IF | 2:0 | Husqvarna FF | |||||||||
Lunds BK | 3:2 | Utsiktens BK | |||||||||
Åtvidabergs FF | 1:1 | Torns IF | |||||||||
Skövde AIK | 0:2 | Eskilsminne IF | |||||||||
IK Oddevold | 3:1 | Ängelholms FF | |||||||||
Mjällby AIF | 1:1 | Oskarshamns AIK | |||||||||
ÍF Fuglafjördur | 8:1 | TB/FCS/Royn II | |||||||||
B68 Toftir | 2:1 | HB Tórshavn II | |||||||||
KÍ II | 4:1 | Giza/Hoyvík | |||||||||
NSÍ Runavík | 1:2 | Víkingur | |||||||||
DL Chanjoy | 2:1 | IM Caoshangfei | |||||||||
YC Elk Sea | 2:1 | HB Zhuoao | |||||||||
YC Helanshan | 1:3 | QD Hainiu | |||||||||
SY Dongjin | 0:3 | JL Baijia | |||||||||
SX Chang'an At. | 1:1 | LN Tieren | |||||||||
BD Yingli ETS | 0:1 | ZB Cuju | |||||||||
HF Guiguan | 0:3 | SH Sunfun | |||||||||
SZ Pengcheng | 3:0 | KS FC | |||||||||
SZ Peng City | 0:1 | FJ Tianxin | |||||||||
HN Boying | 0:0 | YN F. Tigers | |||||||||
JX Lushan | 2:2 | HN Billows | |||||||||
NT Zhiyun | 1:2 | SC Longfor | |||||||||
Milsami | 3:1 | Zaria Balti | |||||||||
FC Sheriff | 4:0 | Sfintul Gheor. | |||||||||
Petrocub | 1:1 | CSF Speranta | |||||||||
Zimbru Chisinau | 2:2 | Dinamo-Auto | |||||||||
Real Valladolid | 1:1 | CD Numancia | |||||||||
Frosinone | 2:0 | Palermo | |||||||||
Elche CF | 2:0 | Villarreal CF B | |||||||||
France | 2:1 | Australia | |||||||||
Argentina | 1:1 | Iceland | |||||||||
Peru | 0:1 | Denmark | |||||||||
Croatia | 2:0 | Nigeria | |||||||||
Last goalscorers
Player/Club | Match | |
---|---|---|
S. Tipura Lunds BK | 1:0 | |
Jack Thorn Aberystwyth | 0:1 | |
Maryan Mysyk Livyi Bereg | 3:0 | |
Ricardo Matos Belenenses | 3:1 | |
Jack Whittaker Sunderland U18 | 0:2 |